Polecane posty

kravter    39

witam

gdy wyjezdzalem do skupu wszystko bylo git ze sprzeglem znaczy ten pisk przy puszczaniu i naciskaniu sprzegla (na pedale) co go zawsze mam kiedy dojechalem do skupu i mialem wjechac na wage szybko nacisnolem pedal i poslyszalem taki jek ale gdy powoli puszczalem to wszystko bylo git wjechalem na wage i szybko puscilem sprzeglo i znowu ten dzwiek sie pojewil

jaks szybko naciskam i puszczam to sie on pojawia

mialem podpieta pneumatyke i w domu gdy ja odpiolem tak jakby przestal jeczec ale nie wiem nie pamietam czy to moze cos miec wspolnego z hamulce?

 

dodam ze mam troche przymalo oleju i moze gdy szybko naciskam to nie zdarzy zassac i wypelnia powietrzem ktoro potem uchodzi?

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

U mnie taki dźwięk występuję gdy ciągnik jest jeszcze zimny ale po paru minutach znika.


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

hmm a u mnie jakby odwrotnie

 

a i on najczesciej wystepuje podczas puszczania sprzegla (przy naciskaniu tez ale mniej) i na pulbiegu A

 

dzis sprawdzilem olej i lapie tylko na czubeczek miarki

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

Dolej olej do skrzyni , może coś pomoże...


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ale nie wiem niby nie za kazdym razem tak robi ;/ moze to pedal? nie wiem sprawdze pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

dzis odpalilem i nazimnym oleju nic nie slychac (kazdy polbieg) pochodzil z 10 min i dalej nic nie slychac nie wiem od czego to zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

A dolałeś oleju? Bo jak sięga ci tylko na koniec miarki to masz stanowczo za mało. Ja zawsze mam ponad stan żeby miał czy pług obrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

tylko wiesz ja go kupilem i nie wiem jaki ma olej

a to sie odpancza to podlancza i wyciekl troche na skrecie wyciekl i nie wiem jaki mam dolac jak zly doleje to mi sie zwarzy :D wiec musze kupic caly a nie mam czasu teraz jechac do hurtowni zamowic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Pytanko co do podobnej serii chodzi mi o 61xx. . Zna ktoś moze dobrego mechanika na fergusony z okolic Jarocina Środy wlkp Koźmin i te okolice????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

masseyf30 a po co? patrze ze ladny nowy olej nic nie zwarzony pochodzil troche na niim i dalej nic wiec jest git :D to ten czerwonawy taki (w hurtowniach sprzedaja je wlasnie do tych zagranicznych ciagnikow) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

A jak sprawdzałeś? Odkręciłeś dolny kurek czy tylko na miarce? Jednak jak się kupuje ciągnik to dla pewności lepiej wymienić oleje i filtry, jak cię stać na ciągnik to i powinno stać na oleje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

 

masseyf30 a po co? patrze ze ladny nowy olej nic nie zwarzony pochodzil troche na niim i dalej nic wiec jest git :D to ten czerwonawy taki (w hurtowniach sprzedaja je wlasnie do tych zagranicznych ciagnikow) :D

a słyszałeś o właściwościach fizyko-chemicznych oleju i utracie parametrów?? będziesz czekał aż olej stanie się mętny i spieniony?? takie są według Ciebie przesłanki do wymiany oleju?? Z takim podejściem życzę powodzenia w użytkowaniu ciągnika...

massef30 dobrze napisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pAvCiO3oo9    9

Ja w swoim 8140 nie mam tekiego problemu... A czy u ciebie @kravter też się tak szybko filtry od hydrauliki zapychają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

rafik256 tylko po co mam wywalac nowy olej? jak tydzien przed zakupem kolo go wymienial?

 

wymiana oleju za ponad 1000 zł na tydzień przed sprzedażą ciągnika :D ludzie różne rzeczy mówią... to że olej wygląda to o niczym nie świadczy... mógłbym Ci pokazać olej fush titan hydramot 10W40 po ponad 2500 mth. Kolorek tak piękny że nie odróżnisz od nowego.Nic tylko rozlać w oryginalne opakowania i sprzedać...

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

rafik256 no ale ja widzialem dowod zakupu jeszcze ;d

 

 

 

pAvCiO3oo9 podsunoles mi mysl ze to moze byc filtr

 

jak ci sie zapycha to masz gowniany olej i wymien go, a czym ci sie zapycha jakies gumki czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pAvCiO3oo9    9

Ja do skrzyni leję STOU SAE 10W-40. Filtry muszę wymieniać średnio 2 razy do roku. FIltr wkładowy jest zapchany częstą mazią i wystarczy go wymyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

kravter na co chcesz fakturę?? dowód zakupu jakiej części?? oczywiście same oryginały... może trzeba wyrobić książkę serwisową do MF-a?? błagam Cię teraz takie rzeczy załatwia się na poczekaniu... wystarczy odpowiednie dojście. Oczywiście że nie będę Ci wmawiał że w Twoim przypadku też tak musi być... Ale powiedz szczerze to gdybys Ty sprzedawał ciągnik to przed tym wymieniałbyś olej i filtr co kosztowałoby Cię kupę kasy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

spusc troche dolem to zobaczysz jaki jest przejzysty, jak mozna jezdzic z zamalym stanem oleju? wiadomo nie od dzis, ze mf sa wrazliwe na punkcie zarowno czystosci jak i poziomu oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pAvCiO3oo9    9

@mfmf Co do wrażliwości to się z tobą zgadzam. Są bardzo wrażliwe na olej. Tylko nie wiem czemu mój tyle oleju w skrzyni łyka. W zeszłym roku na wiosnę wymieniałem olej a w żniwa musiałem dolać 17l bo już miarka nie łapała <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pAvCiO3oo9    9

No właśnie nie. Przy wyjściach hydrauliki są minimalne... A po drugie to bym zauważył jak mi 17l oleju uciekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pAvCiO3oo9    9

Tylko że nie mam pojęcia którędy. Oglądałem go całego. Nigdzie nie ma wycieków... Szukałem też jakiejś plamki oleju na podwórku i też nic. Nie wiem naprawdę co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj