Skocz do zawartości

Zdjęcie

układ pneumatyczny mtz

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lucjusz

lucjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 09:09

układ pneumatyczny mtz Witam wszystkich użytkowników forum. Mam problem z układem pneumatycznym w mtz 82ts i chciałbym się poradzić doświadczonych osób, które pracują na w/w ciągniku. Otóż po podłączeniu układu pneumatycznego do przyczepy i napełnienia ciśnienia do ok. 6-7 atmosfer z okolic sprężarki dochodzą dziwne dźwięki,stuki i popiskiwanie. Po wymianie sprężarki na nową odgłosy pozostały. Dodam, że zawór ciśnieniowy działa poprawnie. Co może być przyczyną? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
układ pneumatyczny mtz Dzisiaj, 15:18
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 12:45

układ pneumatyczny mtz Jak to takie dziwne żęcholenie to dzwonią tryba napędzające sprężarke. A piski to pewnie pompka zasilajaca lub wtryskowa jeśli są w regularnych odstępach. O ile nie cichną po wyłaczeniu kompresora. U mnie słychać brzęczenie zasilającej pompki. Dobrze dla pewnosci było by dokładnie zlokalizować te dzwieki.
KPK Kumurun Team

#3 Share lucjusz

lucjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 18:34

układ pneumatyczny mtz piszczy i żęcholi tylko gdy sprężarka pracuje pod obciążeniem. Jak się dostać do napędu sprężarki? trzeba zdjąć osłonę rozrządu czy coś więcej?

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 20:07

układ pneumatyczny mtz Częściowo dojdziesz zdejmując samą sprężarke. Koło pośrednie i ząbatka na wale. A na pośrednie napęd przekazuje zębatka pompy wtryskowej a do niej dojdziesz tylko zdejmując pokrywę rozrządu.
KPK Kumurun Team

#5 Share damianmtz

damianmtz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 20:20

układ pneumatyczny mtz czego jest wina ze długo ładuje okład a pierścienie są nowe
zetor 11441 forterra,mtz 82,john deere 5080r,jcb 535-95,ursus c 330+tur i 100 ha

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 20:35

układ pneumatyczny mtz Głowica kompresora a dokładnie nieszczelne zaworki, nieszczelność układu lub nowe pierścienie które nie do końca dolegaja jak należy do zużytej powierzchni cylindra.
KPK Kumurun Team

#7 Share damianmtz

damianmtz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 21:37

układ pneumatyczny mtz na starych pompał tak samo układ jest szczelny

Edytowany przez damianmtz, 07 marzec 2012 - 21:37.

zetor 11441 forterra,mtz 82,john deere 5080r,jcb 535-95,ursus c 330+tur i 100 ha

#8 Share lucjusz

lucjusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 07:39

układ pneumatyczny mtz Dzięki za odpowiedź. Zrobi się trochę cieplej to biorę się za robotę bo strasznie denerwujący ten hałas. Pozdrawiam

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 21:35

układ pneumatyczny mtz

na starych pompał tak samo układ jest szczelny

@seweryn20 już ci napisał, że winna jest głowica, a w niej zaworki.
Masz dwa zaworki, jeden na wlocie drugi na wylocie i wystarczy że jeden się nie domyka i już zamiast sprężać powietrza bardziej je miesza i długo schodzi.
Przystaw dłoń tam gdzie zasysa powietrze i może poczujesz oprócz wciągania wypychanie powietrza.

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 14:37

układ pneumatyczny mtz Chyba napisałem zbyt małymi literami :)
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:20

układ pneumatyczny mtz Od jakiegoś czasu przestała chodzić mi sprężarka w mtz 82. Kręcę tą dźwignią we wszystkie strony, juz nawet nie pamiętam w której pozycji jest ona włączona. Co może być przyczyna ??

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 17 luty 2013 - 14:23

układ pneumatyczny mtz Musisz ją wykręcić. Pod spodem jest koło zębate pośrednie które przesuwa się po ośce. Cały mechanizm widać jak na dłoni i jest kompletnie prosty. Nie ma specjalnie sensu spekulować. Po prostu ja odkręć.
KPK Kumurun Team

#13 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 17 luty 2013 - 20:12

układ pneumatyczny mtz Jak sprawdzić poprawność działania zaworu ciśnieniowego przy butli. Mam ten oryginalny taki owalny sprężarka bije do 6 atm potem ciśnienie już nie rośnie ale zaczyna być słychać pracę sprężarki. W c-360 słychać charakterystyczne "psssyt" upuści powietrza i znów sprężarka ciszej pracuje a tu nie ma upustu. Jakaś lipa?

KPK KUMURUN TEAM

#14 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 17 luty 2013 - 20:35

układ pneumatyczny mtz Dawno to wymieniłem na polski zawór i niema problemu :rolleyes: .

#15 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 17 luty 2013 - 21:21

układ pneumatyczny mtz No właśnie to może być najlepsze rozwiązanie. Czy założyłeś odolejacz?

KPK KUMURUN TEAM

#16 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 18 luty 2013 - 08:48

układ pneumatyczny mtz Ja nie mam założonego po prostu samego psiukacza ruskiego zdjąłem do robiłem końcówki i na jego miejsce założyłem polski i w tym przypadku nie trzeba zakładać odolejacza chyba że zdemontujesz cały ten zawór co jest przed butlą wtedy trzeba odolejacz założyć :rolleyes: .

#17 Share stempel296

stempel296

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:50

układ pneumatyczny mtz Też mam problem ze sprężarką w mtz 82 mianowicie gdy ją włącze chodzi normalnie ale gdy ciśnienie rośnie do zaczyna coś w sirodku mocno klekotać jagby się mizło coś urwać serio.Zaczyna klekotać gdy zaczyna się początek zielonego pola na zegarze wszystkie zawory były szprawdzane czyszczone i regulowane i działają bez zarzutu.Możę to luzy na tuleji albo między wałem a korwobodem a ostatecznie na łożyskach ale w to wątpie mój starszy wspominał że jak kupywał mtz 82 to chodził on w transporcie czyli sprężarka chodziła cały czas.Aha gdy stoi i spręzarka jest włączona bardzo powoli nabija do butli czy może być to wina pierścieni za odpowiedzi z góry dzięki.

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 06:52

układ pneumatyczny mtz Najbardziej przy już nabitym ciśnieniu do butli słychać napęd sprężarki. Tłok idąc w górę napiera na jedną stronę zębatek a przekraczając GMP ciśnienie odpycha tłok w dół zmieniając stronę na którą napierają zęby tryb i to wydaje taki trzask. Im większe ciśnienie tym głośniej. Możesz to zniwelować jeśli zębatki są mocno zużyte wymieniając je.
Jeśli wolno nabija to po prostu zregeneruj górę czyli tłok, cylinder, pierścienie , głowica.
KPK Kumurun Team

#19 Share stempel296

stempel296

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 18:45

układ pneumatyczny mtz Dzięki trochę się uspokojiłem.Zauważyłem jeszcze że jak jade to szybko nabija ale to raczej normalne bo obroty silnika są wyższe i szybciej chodzi też kompresor, co do remontu to w zimę to zrobie na spokojnie dzięki. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo