Polecane posty

Witam wszystkich !

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o zbudowaniu tzw. SAM-a który miałby mi służyć to przewozu gałęzi z lasu do domu ( około 900m polnej drogi)

Czy taką konstrukcje można zbudować posiadając tylko spawarkę boscha i wiertarko-wkrętarkę? Jaki silnik i jakie podzespoły najlepiej zastosować żeby pojazd był mały i w miarę mocny? Czy np. diesel 1.6 ze skrzynią żuka i mostem żukowskim da rade? Prosiłbym o sensowne odpowiedzi ludzi którzy lubia majsterkować . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

mając tylko spawarkę i wiertarkę to ciężko ci będzie to zbudować potrzebna jest tokarnia frezarka ale to możesz komuś zlecić taki silnik jak piszesz spokojnie sobie poradzi most od żuka jest ok ale skrzynka biegów jest nie za bardzo ma za małe przełożenia 1 za wolna 2 za szybka mówię o 3 biegowej.lepsza by była od poloneza 5 lub dać dwie od żuka jedna za drugą jedna jako reduktor a druga do zmiany prędkości jazdy.potrzeba do takiego cuda dużo rozmaitych części.ja mam takie [wozidełko] tak go nazwałem.to jest tak rama od żuka skrócona ale resor i z przodu sprężyny zostawiłem dla wygody. most i skrzynia też od żuka. silnik es 12 km napęd z silnika na skrzynię na dwa paski klinowe polecam na 3 lub 4paski nie będą się ślizgać lub ewentualnie na łańcuch widziałem i takie rozwiązanie. prędkość max 25 km/h ale silnik zamienię na 1.6 turbo.opony na tył załóż jodełkę od kosa. fajna sprawa zbudować takie coś samemu koszt znikomy części ze złomu możesz kupić.pozdrawiam i życzę udanego dłubania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

Zależy też co chcesz wozić ciężkie czy lekkie i w jakich warunkach ponieważ takim esem z mostem żuka i skrzynią żuka wiele nie zdziałasz ale jak będziesz takim samem jeździć z odpowiednim ciężarem do niego to będzie dobrze ale w las i pod mokre tereny nie wjedziesz jak budujesz takiego sama pamiętaj o dobrych przekładniach ponieważ przekładnie to można powiedzieć drugie tyle uciągu jak będziesz miał za szybkiego papaja to tym Papajem nie uciągniesz zbyt wiele bo się będzie dusił silnik i tyle na ten temat skrzynia od żuka jest podobno wytrzymała nie spotkałem się z Papajem z skrzynią od innego pojazdu jak będziesz robił papaja to zrobisz jak będziesz chciał i usytuujesz go tak że będziesz miał wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

mam okazję zakupić kompletne podwozie (brak kół) w bardzo dobrym stanie 2004r forda rangera za 1500

zawieszenie kompletne, resory i amortyzatory tył, bak, w idealnym stanie, skrzynia biegów, napęd również

silnik też jest ale na spalony, i większość plastiku a nawet aluminium na silniku stopiona, tak więc przednie zawieszenie i przedni most w znaku zapytania

trochę to już na złomie stoi to przód ramy jest pordzewiała

i teraz pytanie co z tym najlepiej zrobić,

na pierwszy rzut pójdzie silnik, bo jeśli da się go odpalić to będzie super, simeringi co najwyżej zewnętrzne mogą być zapieczone, ale wałem nie kręciłem

 

macie pomysły by to zagospodarować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Silnik to już pewnie do wyrzucenia.Wszystko przegrzane,rozchartowane,stopione uszczelki i uszczelniacze.Aliminium topi się w ponad 600 stopni celsjusza,myslisz że ten silnik jest coś warty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:huh: ja bym sobie to odpuścił :blink: jak wyżej spalone to rozchartowane :o i pechowe :rolleyes: za te pieniążki możesz poszukać sobie traktorek w lokalnych mediach, w dziale ogłoszenia :unsure:


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

ta wartość 1500 co mi wyliczył złomiarz to wartość głównie całego kompletnego układu napędowego, od skrzyni biegów i rozdzielacza napędu przez wały i mosty do samych piast, plus tylne zawieszenie

myślę że jest tyle warte ponieważ to jest 2004 rok, wygląda naprawdę dobrze, zero przecieków i skrzywień aż szkoda rozbierać

 

z silnikiem chcę chociaż spróbować, bo inaczej się nie przekonam, a też doszczętnie się nie spalił, głównie przód

 

hehe albo odszukać silnik ditroid :wub: (poszukajcie na youtube)

i stworzyć coś takiego :D :

tak chodzą właśnie takie silniki :D

Edytowano przez Apista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kostek
      http://www.otomoto.p...t=show&id=B7377
       
      ostrówek :angry: przeni naped :angry: :angry: co to za lipa :angry: :angry: :angry:
      wytłumaczcie mi to
       
      poprawiłem
    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez heniek47150
      Witam.Szukam porady co do opryskiwacza spalinowego turbinowego stihl sr 450. W instrukcji pisze o zasięgu poziomym 14,5 metra a nic o pionowym zasięgu niewiem czy warto go kupić na drzewa owocowe typu czereśnie, jabłka,gruszki ,śliwy mam ich około 40 sztuk i wszystko ręcznie pryskam ale po opryskaniu takiej ilości to można paść na pysk,drzewa mam wysokie na około 7- 8 metrów niewiem czy da rade takie drzewa tym pryskać .Może ktoś z was ma taki sprzęt i wie co on potrafi. :wacko:
    • Przez mom
      Witam,
      Interesuje mnie temat szkółki roślin ozdobnych:
       
      1) Co wybrać wysiew nasion (w czym zaprawiać) czy zakup małych sadzonek np rocznych
      2) uprawianie w gruncie czy doniczkowanie
      3) sposób pielęgnacji tj nawadnianie deszczownią czy belką nawadniającą, czym najlepiej zabezpieczyć przed grzybem i które substraty torfowe polecacie
      4) Od uprawy czego zacząć przygodę
      5) wszystko inne co nasunie się wam, a związane jest z tym tematem
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj