Skocz do zawartości

Zdjęcie

TUZ w mf 235 dlaczego nie opada?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 16 wrzesień 2006 - 20:17

TUZ w mf 235 dlaczego nie opada? mam problem ,woziłem obornik mf i podnośnik był w górze ,co by nie zaczepiał o wałek,rozrzutnik 1 osiowy
po pracy nie mogłem go odczepić ,po prostu podnosnik nie chciał iśc na dół ,pompa działa ,ale tylko do góry ,nie moge go opuścić ,co to może być?
mało pracuje tym traktorkiem ,to sprzęt dziadka,ale sterowanie podnośnikiem ma takie same jak w 5314,
to był męczący dzień dla tych 2 ciągników wywozłem
prawie 40 wózków ,ciągłe skakanie z jednego do drugiego ,i na koniec to,oczywiscie dziadek stwierdził ze popsułem traktor, nigdy wczesniej cos takiego sie nie zdażyło.
ech życie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TUZ w mf 235 dlaczego nie opada? Dzisiaj, 09:45
  •  

#2 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 20 wrzesień 2006 - 21:01

TUZ w mf 235 dlaczego nie opada? Hej. Sprawdź filtr w układzie hydraulicznym. Może zapchany filt jest przyczyną. Ja mam U 4514, ale jeszcze nie miałem takiego problemu. Pozdrawiam.

#3 Share peter

peter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 wrzesień 2006 - 21:26

TUZ w mf 235 dlaczego nie opada? sprawdź jak masz ustawiony rozdzielacz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Ginter

Ginter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 20:29

TUZ w mf 235 dlaczego nie opada? Po pierwsze sprawdź położenie rozdzielacza a po drugie sprawdź poziom oleju i wymień filtr hydrauliki :(

#5 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 01:53

TUZ w mf 235 dlaczego nie opada? mam ten sam problem w 255. przy kopaniu ziemniaków anną podniosłem do góry i przełączyłem na hydraulikę jednak gdy znów włączyłem podnośnik tylko podnosił nie opuszczał.żeby opuścić musiałem przesunąć dźwignie regulacji pozycyjnej max do przodu wtedy opuszczał.moim zdaniem jest problem z wodzikami ,jak rozbiorę i naprawie dam znać,chyba że ktoś ma jakieś pomysły to czekam
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 21:44

TUZ w mf 235 dlaczego nie opada? rozebrałem podnośnik i przyczyna jest prozaiczna.w pompie podnośnika a dokładnie w rozdzielaczu jest zawór który steruje wydatkiem oleju,ciśnieniem,jest on sterowany za pomocą dźwigni, dźwignia ta jest uruchamiana przez wodzik . dźwignia jest zamocowana za pomocą małego sworznia i ten sworzeń wysunął sie przez co był brak sterowania i podnośnik cały czas podnosił,można było opuścić tylko przez załączenie zaworu przeciążeniowego pierwszą dźwignią jak pisałem w poprzednim poście.zajęło mi to ok 2 godzin ale wymieniałem jeszcze pierścienie na tłoku <_<
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Dodaj odpowiedź