Polecane posty

winkelried    1

Witam!

Ostatnio stalem sie posiadaczem case'a 685xl. Rocznik '87 4wd, wersja z mniejsza kabina.

Jak to bywa z nowym traktorem nie rozgryzlem jeszcze wszystkiego dlatego prosilbym o pomoc (nie dysponuje instrukcja obslugi).

Moje pytania to :

1. Jak powinno sie go odpalac tzn, jak dziala swieca zarowa, czy powinno sie go odpalac przy wyciagnietym urzedzeniu do gaszenia (ten z napisem stop, pytam bo facet od ktorego kupilem tak mi powiedzial ale gdy ja sprobowalem go tak odpalic to nie wyszlo to najlepiej)

2.prosze o objasnienie wszystkich wajch z prawej strony siedzenia.

3.co sprawdza sie miarka znajdujaca sie z lewej strony na przeciwko sprzegla(w kabinie)?

4. prosze o przydatne rady, spostrzezenia, opinie o tym ciagniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego Case i powinno się go odpalać na ciśniętej tej gałce gdzie pisze "stop" , a gdy jest zimny to mój lepiej odpala na pół wciśniętej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

witam jakby mogl to chetnie tez sie czegos dowiem nauki nigdy za duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexl    0

Witam !! Jetem użytkownikiem takiego ciągnika już prawie od 5 lat i postaram ci cos podpowiedzieć .

1 Ciagnik jak jest zimny to powninno się palić na pół wyciągniętym tzw ssaniu a jak jest naprawde zimno to trzeba pomóc świecą żarową, przekręcasz kluczkiem tak żeby kontrolki przygasły a nie zaczał krecić rozrusznikiem i trzymasz tak 20-30 sekund i odpalasz ale podstawą jest dobry akumulator.

2. Z prawej strony (nie wiem jaką masz kabine ) jest wajcha od WOM ,regulacja podnośnika pozycyjna i siłowa i wajcha od sterowania hydrauliką .

3, To jest bagnet od sprawdzania poziomu oleju w skrzyni i hydraulice

 

Ogólnie ciągnik jest krótki, zwinny dosyć ekonomiczny w spalaniu nie dorównuje mu c 360.

 

A i zapytam też innych użytkowników 685 jak wam te ciągniki paliły tej zimy bo ja coś chyba mam z paliwem gdzieś pewnie przytkany czymś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

Witam niestety nie mam jnstrukcji cos tam po holendersku i bylo toche usterek taki kupilem ale nie wiem jak byc powinno wiec moge zadac nawet glupie pytania...mialem uszkodzona instalacje popalone bezpieczniki wymienilem cala kostke lecz jeszcze nie dochodzi prad do swiec migaja tylne lampy ale mysle ze do tego dojde,za lewym kolem to jest filtr hydrauliki? bo mi cieknie lekko,wystarczy wymienic uszczelniacz? olej musze spuscic?obok bezpiecznikow jest zbiorniczek od czego i co tam sie wlewa...ciekawe pytanie bo mam sprzeczne informacje,bagnet do pozomu oleju mam z tylu,rowniez co pytam sprzeczne informacje tyle modeli?-olej ze skrzyni i hydrauliki polaczony? jeden? moj rocznik 92 kabina xl ,zapowietrzajace hamulce to juz standard...na razie wystarczy mieszkam stosunkowo niedaleko rejon pomiedzy polańcem a pacanowem Twoj duzo obrabia, jak daje sobie rade w orce i innych maszynach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winkelried    1

Dzięki za info, zresztą bardzo przydatne.

A czy do tej świecy żarowwej jest jakaś kontrolka? Bo mam w renault master świece żarowe i tam dzialaja na tej zasadzie ze kiedy sa juz rozgrzane to zapala sie kontrolka.

No i kieruje pytanie do casexl, jak Ci pali bo mi nawet przy uzyciu swiecy nie pali na dotyk???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexl    0

Ostatnio sam mam ze swoim problemy za żadne skarby nie chce odpalić z rożrusznika a na zaciąg jak kawałek pociągne to zapali. W poprzednich latach to mi w zimie na akumulatorze 100 aH palił, ten silnik naprawde w zimie dobrze odpala pod warunkiem, że jest wszystko sprawne a ja pewnie pompe bede musiał zregenerować .

Ciągam nim 3 skibowy pług obrotowy Landsberg szerokości roboczej nie pamiętam radzi z nim sobie dosyć dobrze a u mnie tereny dosyć górzyste, spalnanie to zależy od nogi ale w normie nawet dokładnie nie mierzyłem, a i ja mam w swoim TUR-a .

Edytowano przez casexl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@casexl a wyciągasz do odpalania zimnego silnika gaszak do pierwszego lekkiego oporu? tzn 1/3 długości gaszaka? wtedy jest dawka rozruchowa, jeżeli na zciąg lekko pali, i ma moc nie jest to wina pompy, a pewnie rozrusznika, zbyt wolno kręci bo ma np. zjedzone szczotki lub komutator, lub poprostu akumulator już niedomaga.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexl    0

Tak jak w tym drugim temacie pisałem ciągnik zapale na zaciąg ale nie zbiera się tak na obroty jak powinien. akumulator mam 185 Ah wiec ma czym kręcić i rozrusznik kręci dobrze, ale jak kręce rozrusznikiem to praktycznie wcale nie podaje paliwa na wtryski, jak wyciągne pompe to się dopiero wszystko okaże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lotnik    0

witam a moze paliwo wraca probowales pompka ? kumpel rozebrał pompe 745 to dwa dni ustawiali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek685xl    0

witam

jestem tu nowy posiadam case 685xl i mam problem ciągle zapowietrzają mi sie hamulce wystarczy aby ciągnik postał kilka minut zgaszony i już zapowietrzony, już nie mam do niego nerwów gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Pompki hamulcowe przepuszczają powietrze lub gdzieś jest nieszczelny wężyk podokręcaj wszystkie objemk, polączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaspom    0

Witam Panowie mam problem z przednim napedem w case 685 xl 91r. wogóle niechce sie załączycz a działał gdy się zkopałem ruszyłem do przodu do tyłu i sie sam rozłączył bez żadnych zgżytów gdzie szukac awari proszę o podpowiedz pozdrawiam i z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy , z nowo nabytym traktorkiem 685xl jak to bywa jest co w nim zrobić , Buty są już nowe maska i drzwi kabiny juz prawie pomalowane , olej +filtr  , filtry paliwa wymienione , jeszcze do ogarnięcia przednie drążki skrętne i tu myśle że coś mi doradzicie od czego bedą pasować, uszczelniacz przedniego siłownika skrętu do wymiany jakies wymiary nr???, i chamulce :0 prawy brzytwa lewy nic. a jak oba to uciekają i też ledwo co hamuje o co biega??? i jak wymienic olej w skrzyni ile i jaki gdzie wlew i stan sie sprawdza  i jeszcze jedno czy jest mozliwośc gdzieś dostac zegar ,wyswietlacz , ten duzy co jest poziom paliwa , cis, oleju i inne pierdoły, parę ptań jest ale wiem że grono ekspertów mi pomoże pozdrawiam :)

Edytowano przez KarolFilipek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    972

https://ngpc.cnh.com/Lp/es/cbs?brand=CSAG&region=EUR&sma=&locale=pl

link do katalogu, końcówka drążka nr 1502269C1, wpisz numer w google, coś znajdzie lub szukaj części do mostu ZF. Wlew oleju jest z tyłu za szybkozłączami hydr blisko kabiny, korek spustowy jest z lewej strony mostu między filtrem oleju a zwolnicą, miarka jest opisana wyżej na początku tematu.Oleju wchodzi 36l.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki wielkie wymienie olej i spróbuje odpowietrzyc hamulce zasada odpowietrzania taka jak w samoch, osobowych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawzaz    0

 Witam

 Ja rowniez posiadam Case 685 wersja z bakiem pomiedzy blotnikami. Mam obecnie opony 16.9 R 30 ktore bede zmienial czy moge zalozyc wezsze opony 14.9 R 30 czy wszystko bedzie ok i jak marke opon mozecie mi polecic. Drugie pytanie czy most przedni ZF posiada ograniczniki skretu u mnie nie ma  ijest bardzo duzy skret az lekko obcieraja krzyzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slecha685    1

Siemka wszystkim też jestem posiadaczem case 685 tylko wersji angielskiej i mam pytanie do wszystkich czy u was też wyje tak skrzynia czy to cos innego z góry dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawzaz    0

Slecha 685 prosze o kontak priv tel lub fb pogadamy tez posiadam case international 685

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

jaki masz olej w skrzyni?,może to słychać pompe olejową, te skrzynie troche słychać, ja mam 585 i skrzynie troche słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaspom    0

Witam Panów, poszukuje schematu instalacji elektrycznej do case 685xl bo katalog części posiadam ale o elektryce nic nie ma. a góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawzaz    0

Witam co moze byc przyczyna stukow w skrzyni jak wlaczony wom szczególnie na zakrętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od sprawdzenia łożyska na końcówce wałka WOM. Łatwy dostęp, wystarczy odkręcić pokrywę tylnego mostu i wałki są ma wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj