Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mf 3050 Usterka ehr co jest ?

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DeF

DeF

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 15:28

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? Witam mam taki mały problem ehr coś mi niechce działac jak chodzi silnik do po prawej stronie mam to mam guziki od podnośnika to jak nimi naciskam to te diody się świecą a jak mam na tym panelu ten przycisk to podnośnik ani drgnie co mam zrobić?.A i jeszcze mam coś takiego ze halogeny od pracy roboczej mi się na polu wyłączyły przycisk działa a nie świeci się światło nie wiem co jest czy można o jakąś pomoc ?Proszę o szybką pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mf 3050 Usterka ehr co jest ? Dzisiaj, 09:11
  •  

#2 Share ZETOREK135

ZETOREK135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Zainteresowania:Straż Pożarna;Rolnictwo

Napisany 05 marzec 2012 - 15:48

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? numer do elektromechanika 692870237

#3 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 15:52

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? u mnie jak wlacze duzo swiatel i jest duzy pobor pradu to mi warjuje ehr czyli podnosi troche pusci i znowu podnosi a czasami migaja te kontrolki od podnoszenie i opuszczania na przemian tak szybko co to moze byc?

#4 Share DeF

DeF

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 15:58

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? Może ktoś mi coś pomoże podpowie co i jak ?

#5 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 16:52

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? Wybacz ale nie rozumiem tego co napisałeś. jeszcze raz opisz z czym masz problem i co się dzieje.

#6 Share DeF

DeF

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 16:58

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? ehr nie działa mi z panelu tylko guziki mi te w kabinie działają co są od podnośnika i to tyle a ehr powinien działać czyba też na pusto czy musi być podczepiony pod plugi czy agregat ? bo to będzie 1 oranie w tym roku bo w zimę zakupiłem ciągnik

#7 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 17:14

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? jakie guziki w kabinie?? w kabinie nie ma żadnych guzików przy pomocy których można sterować podnośnikiem. Na panelu są jedynie "pokrętła" potencjometrów i jeden "przełącznik" góra/dół. guziki, które są związane z EHR są na błotnikach obok tylnych lamp.

Także jeszcze raz. Panel EHR w kabinie nie działa. Czy tak?? Czy zapalają się kontrolki gór/dół?? Może widać chociaż ich mrugniecie przy gaszeniu lub uruchamianiu silnika?? To jest dość istotne także sprawdź dobrze. No i jeszcze napisz o jakie guziki Ci chodzi....

Tak właściwie to już jest sporo podobnych tematów i cały czas jest wałkowane to samo. Mogłeś się trochę wysilić i poszukać.
Jeżeli jesteś zbyt leniwy tu masz dwa przykładowe tematy gdzie mogłeś zapytać:

http://www.agrofoto....opic/47906-ehr/

http://www.agrofoto....uz-sam-niewiem/

Edytowany przez rafik256, 05 marzec 2012 - 17:19.

#8 Share DeF

DeF

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 17:20

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? mrugaja te kontorli przelacznikiem jak daje góra/dół to nic sie nie dzieje nawet podniśnik nie drgnie a chodzi mi o dwa zielone guziki co są kolo tylniej szyby masz tam takie 2 zielone guziki i jak je naciskam to wtedy podnośnik działa a z panelu nie

#9 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 17:51

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? Z tymi swiatlami to zobacz, bezpieczniki , masa czy nie zgubila sie, albo moze Ci sie jakis kabel wypial lub przepalil, to juz musisz powoli sobie po kolei po sprawdzac:) a z tym ehr to CIe rozumiem, wiec tez zobacz bezpieczniki i czy te kable na akumulatorach sa wporzodku, i rowniez zobacz ladowanie bo mi jak alternator sie zuzyl to nie dawal takiego pradu jak powinien i tez Mi panel EHR nie chodzil

#10 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 05 marzec 2012 - 18:02

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? przy akumulatorze masz bezpieczniki na kablach najpierw zacznij od nich,wyczyść styki ja bym od tego zaczął

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:07

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? jeżeli alternator działa Ci poprawnie, masz stałe zasilanie EHR i przy uruchamianiu oraz gaszeniu silnika mrugają Ci kontrolki góra/dół to przyczyną problemów jest przekaźnik włączający zasilanie całego panelu. A dokładniej jego wytarte/przypalone styki.

Edytowany przez rafik256, 05 marzec 2012 - 18:07.

#12 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:18

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? W kabinie sa dodatkowe przelaczniki góra dół pod warunkiem ze ciągnik ma zaczep Hitch dolny, wtedy właśnie z tyłu przy szybie są dodatkowe przełaczniki, do obsługi zaczepu, ale oczywiście nie wszystkie to mają
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#13 Share DeF

DeF

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:33

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? W kabinie sa dodatkowe przelaczniki góra dół pod warunkiem ze ciągnik ma zaczep Hitch dolny, wtedy właśnie z tyłu przy szybie są dodatkowe przełaczniki, do obsługi zaczepu, ale oczywiście nie wszystkie to mają

Jak je wciskam to diody się świecą

#14 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 21:10

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? http://gustlik.2ap.pl/infusions/pro_download_panel/download.php?catid=3 Na tej stronie znajdziesz dział Electronic linkage control a tam wszystko o EHR W części B Voltage checks jest tabelka na których pinach i kiedy ma być zasilanie. W częsci G znajdź rysunek fig.10 a na nin złącze N to jest złącze zasilania modułu . Stronę niżej masz tabelkę z opisem pinów a jeszcze stronę niżej rysunek z opisem kolorów przewodów.

#15 Share DeF

DeF

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 11:58

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? Nie działa patrzyłem bezpieczniki i jest dobrze a guziki na błotniku działają przy panelu mam 3 takie jeszcze guziki zielony żółty i czarny i tylko 2 mogę wcisnąć zielony i żółty jak wcisnę zielony guzik to się świeci i brak reakcji jest

#16 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 08 marzec 2012 - 15:22

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? Kolego bez urazy,ale ty kupiłeś ten ciągnik nie mając pojęcia o obsłudze,czy sprzedający nic ci nie wytłumaczył...Te trzy guziki obok panelu ehr nie maja nic z nim wspólnego,jadąc od góry;półbieg,blokada,przedni napęd.

#17 Share DeF

DeF

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 15:32

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? kupiłem go od handlarza który nic mi nie wytłumaczył o tak ci powiem i dlatego się pytam ma ktoś może jakąś instrukcję po polsku do mf 3050 ?

#18 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 08 marzec 2012 - 21:58

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? Witaj. Nie żebym jakąś reklamę robił ale wejdź na stronę korbanków tam chyba jest od serii 36xx i pasuje do seri 30/31xx nie licząc tabel :) Sam tam ściągnąłem. A Co do tego mygania to nie jest to amortyzacja ? U mnie tak się działo to pokręciłem pokrętłem od czułości ( taka fala przy nim jest ) i jak zmniejszyłem czułość to i to myganie się zmniejszało :) Może to o to chodzi ? Dodam że też przy pługu to było. A może wystarczy ustawić pokrętło funkcji ( to z numerkami od 1 do 5 ) na pozycji od 3 do 5 jeśli się nie mylę tak pisze w instrukcji :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#19 Share DeF

DeF

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 10:35

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? Proszę o pomoc bezpieczniki posprawdzałem wszystko jest dobrze tylko przełącznik góra duł nie działa :( podnośnik ani drgnie a normalnie na błotniku jak są to wciskam i chodzi co może być już wszystko robiłem i nie wiem można jakiś mały schemacik co i jak ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kamilb

kamilb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 18:26

Mf 3050 Usterka ehr co jest ? Mialem podobny problem w moim mf 3060 sprawdz czy masz ladowanie czy chodzi ci obrotomierz silnika i psrtyknij przyciskiem ehr metalowym gora dol zeby odblokowac i powinno chodzic.