Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ziemia czy krowy ?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share miti199444

miti199444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 22:41

Ziemia czy krowy ? Jak w temacie. Niedługo będę przejmował gospodarstwo, jak myślicie w co zainwestować na początku? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ziemia czy krowy ? Dzisiaj, 22:55
  •  

#2 Share vojt4s

vojt4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 22:46

Ziemia czy krowy ? przy tych cenach ziemi to lepiej w bydło jak masz czym je wykarmić no chyba, że na ukrainie :P

#3 Share radek244512

radek244512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:wszystko o rolnictwie

Napisany 04 marzec 2012 - 22:54

Ziemia czy krowy ? ile masz ha ziemi? ile łąk? masz budynki na krowy czy będziesz musiał budować? ja bym wolał krowy przynajmniej jakaś wypłata co miesiąc za mleko jest...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 05 marzec 2012 - 00:05

Ziemia czy krowy ? Zdecydowanie zainwestuj w jakąś hodowle.Jak będziesz miał samą ziemię i sprzedawał np.zborze to pieniądze weźmiesz tylko raz a tak będziesz mógł pomnażać dochód,ale i pracy dużo więcej jak będzięsz coś hodował to masz codzienny obowiązek żeby wszystkiego dopilnować.

#5 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 05 marzec 2012 - 07:53

Ziemia czy krowy ? Najlepiej w hodowlę zainwestuj czy to krowy mleczne czy mięsne.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 05 marzec 2012 - 08:02

Ziemia czy krowy ? To zależy jaką odziedziczysz powierzchnei i jak chcesz podchodzić do rolnictwa - i od tego jaka produkcja była prowadzona do tej pory

- jeśli nie jest to duże obszarowo gospodarstwo to aby zarobić te pare złotych najlepiej zainwestować w bydło - pod warunkiem oczywiscie że masz w okolicy mleczarnię która kupi od ciebie mleko, znasz się trochę na hodowli bydła i posiadasz niezbędne wyposażenie od budynków poczynając. z pewnością dochód będzie wyższy niż z samego pola ale kosztem twojego wysiłku i pracy. - alternatywą moze być bydło mięsne

- jeśli chcesz to potraktować raczej jako hobby i nie chcesz angażować do tego zbyt wielu ludzi to warto zastanowić się nad samą produkcją polową - jeśli jednak masz warunki możesz nastawic się na warzywa i ziemniaki - też dużo pracy ale w przeliczeniu zarobisz pare złotych wiecej
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#7 Share thebest2895

thebest2895

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 17:41

Ziemia czy krowy ? Radził bym ci zaiwestować w bydło. Jest to dość opłacalna hodowla, tak jak poprzednicy wspominali musisz mieć ziemie i budynki dla bydła ale warto zainwestować w tym kierunku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 17:47

Ziemia czy krowy ? Jak na korzystnych warunkach możesz kupić ziemie to sprawa raczej jasna, z drugiej strony co masz na myśli pisząc zainwestować w krowy (remont budynków, poprawa genetyki)?

#9 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:00

Ziemia czy krowy ? Podziel ha na działki budowlane, albo pozamieniaj się z ludźmi żebyś miał z 15 ha w kawałku i sprzedaj na jakieś centrum dystrybucji...
Kolego to forum a nie Wróżbiarstwo, zaraz zaparzę kawę, wypiję i Ci powiem.... :rolleyes:
Napisz jaki majątek masz na chwilę obecna, czy korzystasz z pomocy społecznej czy wygrałeś w Lotto, co Cię kręci, jakieś własne obiekcje, przemyślenia, dotychczasową gałąź produkcji. Wtedy będzie można się do czegoś odnieść i Ci doradzić :)

#10 Share miti199444

miti199444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:55

Ziemia czy krowy ? No to tak

Odziedzicze 27 ha w tym więksdzość łąk ziemie słabe ale w okolicy lepszych nie znajdę ;).
Jeżeli chodzi o to co nazwałem bydłem to stanowczo poprawa genetyki, budynki gospodarcze mam. Obora na 37 sztuk mleko oddaje ;)
Maszyny też raczej mam znaczy niedługo jeszcze większy ciągnik bede miał w tym roku tylko nie wiem właśnie czy dokupić ziemi czy rasowe krowy.

#11 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 22:46

Ziemia czy krowy ? Może zamiast kupować rasowe krowy to inseminacja bykami poprawiającymi wydajność?? Tylko trzeba by było czekać te ok 3 lata na pierwsze krowy z tego krzyżowania.

#12 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 23:53

Ziemia czy krowy ? Tak, wyciśnij z obecnych krów co się da, pasza, dobrostan itd. Co do zakupów ziemi poczekaj,aż się trochę rozjaśni sprawa podatku dochodowego. Żeby ta ziemia Ci nie zawadzała :P chyba że uważasz że szansa powiększenia areału może uciec to kup.
Jeśli chodzi o zakup stada to jałówki z zagranicy są teraz drogie(choć tańsze nie będą) taniej jest kupić w Polsce jeśli znasz uznanych hodowców którzy sprzedają...Może zainwestuj w jakiś komfortowy budynek na jałownik i buduj własne stado, poprawiając przy tym genetykę. To dłużej będzie trwało, a wyniki nie będą gorsze, potem możesz sprzedawać jałówki... moi rodzice tak po części robią. Teraz robią przeboje z dopłatami powyżej 5000Euro także kupując pole przekroczysz ten próg, co jest trochę nie korzystne. Zainwestuj w żywienie, jeśli efekty będą marne to kupno jałówek to najprostsza droga...choć myślę że doświadczenie jakie zdobędziesz produkując własny jałownik jest również b.cenne. Powodzenia

#13 Share miti199444

miti199444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 20:34

Ziemia czy krowy ? Ale nie przez własne byli tylko zapładniać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 00:17

Ziemia czy krowy ? Możesz własnym jeśli masz takiego blisko 100% hf, bo jeśli nie to inseminacja raczej.