arek1990

MYJKA CIŚNIENIOWA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arek1990    0

WITAM WSZYSTKICH nigdy nie miałem myjki i chciałbym aby ktos mi podpowiedział jakie parametry( ciśnienie, wydajność pompy l/h ) ,marka były by wystarczające do sredniego gospodarstwa ponad 40 ha do mycia rozrzutnika przyczep ciagników itd

 

Jezeli był juz taki temat z góry przepraszam w końcu nowicjusz jestem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Ja bym Ci radził nie kupować nic nowego...tylko poszukaj starej poczciwej myjki z dużą wydajnością wody...oczywiście pompa mosiężna....myślę że w cenie 1000-1200zł znajdziesz coś dobrego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReMeK8250    30

A jeżeli nowe to jak na twoje potrzeby nie baw się w inne marki tylko raczej szukaj czegoś z Karchera. Ja mam z serii domowej coś takiego 140bar ciśnienie i smary z koparki schodzą, więc i gówno z rozrzutnika bądź przyczep zejdzie tylko jest takie "ale" że w wyposażeniu była dysza rotacyjna i to podobno daje dodatkowe 50 % mocy. Dałem 1200 brutto, a tak jak ja to jeszcze VAT sobie odpisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plus33    0

Ja w swoim gospodarstwie używam myjki zimnowodnej o wydajności 16 l/min., z dyszą rotacyjną. Używam ją przede wszystkim do mycia chlewni.

Do mycia maszyn pompa myjki powinna mieć wydajność co najmniej 10 l/min. mniejsza ilość nie wystarczy, będzie rozpryskiwać brud bez efektu mycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek1990    0

interesowałem sie własnie karcherem nowym

i model K 6.250

ma 150 bar

wydajnośc tłoczenia 550 l./h

powinna dac rade nie;>

 

no z tego co poczytałem tp chyba kupie cos mocniejszego bo to sie na lata kupuje kupie może cos pod 200 barów

 

mam jeszce pytanie czy takim cisnieniem mozna łątwo uszkodzic farbe na maszynach >??????? prosze o info;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

WITAM WSZYSTKICH nigdy nie miałem myjki i chciałbym aby ktos mi podpowiedział jakie parametry( ciśnienie, wydajność pompy l/h ) ,marka były by wystarczające do sredniego gospodarstwa ponad 40 ha do mycia rozrzutnika przyczep ciagników itd

 

Jezeli był juz taki temat z góry przepraszam w końcu nowicjusz jestem;p

Ja bym Ci proponował jak już chcesz mieć myjkę to kup sobie na gorącą wodę aby miała podgrzewacz,wtedy jak myjesz jakiś ciągnik to nie musisz używać żadnych detergentów,nawet bez dyszy rotacyjnej idzie jak po maśle.Polecał bym coś z serii HDS 990-995.Wydatki wody od 400l do nawet 1000l,ciśnienie w granicach 180bar.Osobiście posiadam HDS 990 i jestem bardzo zadowolony...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymolus    3

jak myjesz maszyny to z tym ciśnieniem trzeba uważać. Mając 140 bar i dysz obrotową to fazba może zejść. Wybieraj coś z Karchera


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexl    0

Ja mam myjkę sprowadzoną ze stanów z silnikiem briggs&stratton o mocy 6.75 km i ten sprzęt naprawde już wiele potrawi ma gdzieś około 210 bar aż za dużo na moje potrzeby jeśli farba jest w jakimś miejscu uszkodzona to jak zacznie zdzierać to już do gołej blachy tak, że trzeba uwarzać kosztowała gdzieś kolo 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

W myjkach Karchera jest regulowane ciśnienie ,także można sobie regulować i myć bez obawy o lakier...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michael1985    0

interesowałem sie własnie karcherem nowym

i model K 6.250

ma 150 bar

wydajnośc tłoczenia 550 l./h

powinna dac rade nie;>

 

no z tego co poczytałem tp chyba kupie cos mocniejszego bo to sie na lata kupuje kupie może cos pod 200 barów

 

mam jeszce pytanie czy takim cisnieniem mozna łątwo uszkodzic farbe na maszynach >??????? prosze o info;))

 

Kolego nie kupuj jej to szmelc miałem taką i się szybko zje.... kup sobie kerchera hd 5/15 6/15 ja osobiście mam tą 6/15 z dyszą rotacyjna nieżle daje ta maszynka. Nie łaszcz się na używane bo nikt Ci nie da gwarancji na nie.

Moi koledzy zakupili takie używki a póżniej sobie w brodę pluli bo po kilku użyciach wysiadły. Dobrze zagadaj u dealera to dostaniesz upust rzędu 300 400 złoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

cześć wam panowie i drogie panie mam pytanie czy to dobra myjka MYJKA KARCHER HD 10/25 czy lepiej coś kupić z podgrzewaczem jeśli tak to co mogli byście polecić. Używać będe jej głównie do mycia rozrzutnika i ciągnika ale ciągnik rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli mycie przyczep to warto zainwestować w lancę 2m. Zawsze trochę mniej będziesz pochlapany. W zasadzie lanca to przede wszystkim 2m, a krótsze to ewentualnie do osobówki i mycie jakiś zakamarków typy podwozie ciężarówki czy coś w tym stylu. I tak jak ktoś napisał, myjki nie kupuje się co roku czy co 2 lata, więc warto zainwestować w jakiegoś HDS coś bliżej serii 1000, można regulować ciśnienie więc będzie odpowiedni do wszystkiego czyli od osobówki po przez kostkę brukową, do maszyn rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam,

właśnie kupiłem myjkę ciśnieniową Kranzle 1200 TST. Poprzednia myjka Karcher HD6/15 C plus już zaczęła się sypać. Poza tym była zdecydowanie za słaba do mycia zabrudzonych maszyn(zbyt mała wydajność tłoczenia wody). Myjki z ciepłą wodą są dużo droższe, ale lepiej radzą sobie z silnym zabrudzeniem(zaschnięty tłuszcz, olej). Warto też zainwestować w myjkę zasilaną prądem trójfazowym, większa trwałość myjki. Jeśli myjka ma dużą moc, to do lancy o długości 2 metry trzeba mieć trochę krzepy ;) Myłem u sąsiada myjką Kranzle 1200TS z przedłużka 60 cm(lanca ok 180cm) to było co robic :P Cena myjki która kupiłem to ok 6500 netto z wężem 20 metrów, przedłużką 80 cm, pianownica i końcówką która podłącza się bezpośrednio do pistoletu i wtedy lanca ma ok 80 cm(do mycia linii w kurnikach) :)

Edytowano przez wojtaso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub193000    0

Proszę żadnego karchera to jest zabawka do domu a nie do profesjonalnego mycia wieżycie w te reklamy i katalogi tylko my za to wszystko płacimy jeżeli chcecie pożadną myjkę to dam wam namiar na gościa gdzie ja kupowałem myje mam od 12 lat i się nie psuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja karchera też mam od 12 lat i też jakoś się nie psuje, ponadto wcale go nie kupiłem jako nowego. Ale skoro już zacząłeś to powiedz jakiej produkcji jest ta porządna myjka i jak często jej używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub193000    0

mam 5 dużych ferm drobiu 1 rzut mam co 3 miesiące i wtedy myjka dział po 13 godzin dziennie przez prawie tydzień zanim zostanie ferma umyta ja miałem karchera kiedyś też jakieś 15 lat temu i często się psuł mam złe wspomnienia mój brat też ma fermę i też miał karchera i tez mu się psuł . a firma tych myjek to idropavese włoskie, a ty do czego używasz myjek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mycie środków transportu, mniej więcej co 5-8 dni w czasie od 1 do 4 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub193000    0

no nie wiem ja podzieliłem się tym co ja używam i mi się sprawdza bo nie wszystko dobre co jest markowe to jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wszystko co markowe jest dobre? Przecież firma którą Ty używasz jest markowa oraz dobra i na pewno droższa od karchera. Jedynie co, to jest słaby dostęp do serwisu przez co nie jest tak rozpowszechniona w Polsce albo jest za profesjonalna do mycia pługów czy ciągnika. W każdym bądź razie karcher z porcelanowym tłokiem nie jest zły. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Jeżeli chodzio myjkę ciśnieniową,to sam czesto korzystam z karchera i myślę,że firma jest w porządku,przynajmniej u mnie się sprawdza. Teraz planuję wymianę na nowy model,bo mam już 5 letni bez odkurzacza,a to czesto by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub193000    0

jesteście niedouczonymi kret***** wierzycie tylko w markę karcher. na wszystkie myjki wysokociśnieniowe mówi się karcher jak na wszystkie buty mówi się adidas a kto płaci za tą reklamę wy id**** jesteście t*** pomyślcie co wy piszecie

 

Hamuj się !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj