zaro12

Ile locha musi mieć Kg, żeby ją zaprosić??

Polecane posty

zaro12    0

Witam chciałem się dowiedzieć ile maciora musi mieć kg, żeby ją zaprosić?? Proszę o szybko odpowiedz..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Założenie jest takie nie mniej 110kg/220 dni, ale teraz coś się mówi już o 130 kg. i nie w pierwszej rui dopuszczać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karols21    0

U nas zawsze stanowi się tak w okolicach 90-100 kg i takowa ostatnio odchowała 12 prosiaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja kryje w wadze ok140-150 kg w 7-8mies. po co najmniej 2 prawidłowych rujach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zalezy gdzie zapraszasz loche :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Wg mnie optimum to 110 - 125 kg, najlepiej w 3 - 4 rui, ale musi być dobre żywienie w chlewnii pod kątem loszek, aby ona już na starcie nie była zbyt otłuszczona.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal14514    0

witam.

mam problem z lochami a mianowicie podczas puszczania knurem niektóre zaczeły lekko krwawić ale stały do końca. i niewiem co z nimi teraz robić?czy będą prośne i wszystko podczas porodu będzie ok?o ile zostaną prośne.czy miał już ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

mieliśmy takie przypadki, ale wg moich obserwacji nie miało to wpływu na dalsze użytkowanie-porównywalna ilość tych krwawiących powtarzała ruje by finalnie ani razu się nie oprosić co i te "normalniejsze", reszta rodziła normalnie. Teraz się to uspokoiło.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

ciekawe co jest przyczyną. proponuję zwrócić się do naszego AF speca od chorob trzody- usera @blacha:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

A czy te lochy były kryte pierwszy raz? Co do krwawienia to nie powinno to stanowić problemu w dalszym użytkowaniu. Loszka przy pierwszym kryciu powinna mieć około 7-8misięcy, 130, 140kg i powinna być w przynajmniej 3rui.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

170 kg to znacznie za dużo. Bynajmniej takie jest moje zdanie. U mnie są zapraszane już od 100 kg bo zanim będzie poród to już osiągną odpowiednią wagę. Wyjątek kiedy w miocie jest poniżej 10 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Wróciłem po weekendzie to muszę wtrącić swoje 3 grosze :)

 

Generalnie to jeśli to nie było jakieś masywne krwawienie(w stylu krew się leje wszędzie i za Chiny nie chce przestać) to raczej nie ma się czym przejmować - wynikać to może z fizjolgii lochy. W rui bowiem dochodzi do obrzmienia ściany pochwy, rozszerzają się przy tym naczynia, dochodzi do jej przekwrwienia i sama pochwa staje się bardzo wrażliwa na wszelkie urazy, ma przed tym chronić śluz wydzielany przez gruczoły pochwy, ale jeśli wcześniej nie było żadnej stymulacji czytaj wcześniejszych kontaków z knurem, kryć, porodów, to światło pochwy jest na pewno węższe, a i wydzielnanie śluzu też nie jest tak intensywne (najsilniej to może właśnie zaznaczać się w 5 - 6 rui gdy locha osiąga szczyt swoich możliwości rozpłodowych, dzięki osiągnięciu pełni dojrzałości płciowej) - wydaję się mi zresztą, jeśli zauważyłeś takie krwawienie to jego źródło tj rozwalone naczynko znajdowało się w odcinku pochwy bliżej ujścia, dlatego nie powinno to wpływać na zapłodnienie bo nasienie wprowadzone jest(niezależnie od metody krycia, przynajmniej teoretycznie) do końcowego odcinka pochwy tj części przymacicznej, większy problem wg mnie stanowi właśnie waga lochy, która wiąże się z większym % udziałem tk tłuszczowej, co może skutkować zaburzeniami hormonalnymi i problemami z utrzymaniem ciąży, a także problemami z samym porodem tym bardziej, że to będzie ich pierwszy poród, do którego nie są przystosowane.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal14514    0

dzięki za odpowiedz. krwawienie bylo delikatne. loszki troche przerosły bo czekalem aż knurek dojrzeje.

a może teraz zastosować diete aby poprawić im kondycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Generalnie to naprawdę dobra miesznka w okresie ciąży i krycia patrząc na ilość składników odżywczych musi być wg mnie zapewniona w okresie około 3 tyg przed porodem i w okresie samego tyg przed spodziewaną rują(do tego mometu można nawet zwiększyć dzienną dawkę pokarmową) do powiedzmy 14 - 21 dnia po pokryciu(tyle tylko, że trzeba przestrzegać dawki paszy dziennie ok 2,5 kg, bo znowóż zbyt obfite żywienie też jest szkodliwe) - w pozostałym okresie ciąży można stosować wg mnie pasze tzw. objętościowe tj takie, aby pokrywały minimalne zapotrzebowanie lochy na skł. odżywcze, ale ją jednocześnie zapychały nie odkładając przy tym tłuszczu tj bogate w włókno - tyle tylko, że "dieta" w ciąży nie służy raczej zmniejszeniu wagi(taki zbyt gwałtowny "stres" pokarmowy może być przyczyną obumarcia części zarodków lub poronienia), a raczej ma zapobiegać nadmiernemu przyrostowi tk. tłuszczowej, bo zbyt obfite, żywienie nie zostanie wykorzystane przez rozwijające się płody.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj