Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share leo10

leo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 18:58

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 Witam.
Planuje zakupić ciągnik Renault 103.54
Szukając ciągnik w necie znalazłem ok 4 komisów(w mojej okolicy) gdzie posiadają taki model
Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie
Co do czego służy
jak się włancza pół biegi gdzie się je włańcza
gdzie znajduje się rewers
gdzie się włańcza WOM i prędkości
do czego służą przyciski na desce rozdzielczej
do czego służą poszczególne dzwignie po prawej stronie i na słupku kabiny
Pomocne by były zdjęcia z opisem co i do czego służy
gdyż w internecie nie można znaleźć tak cennych informacji

Byłbym bardzo wdzięczny za udzielenie wskazówek
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 Dzisiaj, 11:30
  •  

#2 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 04 marzec 2012 - 20:27

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 Będę uprzejmy i nie napiszę to co powinienem - poczytaj i dopiero zadaj pytanie.

Po pierwsze jak pracuje skrzynia na zimnym jak na ciepłym oleju, czy szarpie przy zmianie kierunku jazdy przód tył. Czy szarpie przy zmianie półbiegów.
Sprawdź czy na rozgrzanym oleju w skrzyni orbitrol chodzi lekko i płynnie na wolnych obrotach i czy podnosi ( podepnij coś cięzkiego)

Półbiegi masz w gałce od biegów.
Revers przy kierownicy.

Poczytaj te tematy.

http://www.agrofoto....o-ta-kontrolka/
http://www.agrofoto....__fromsearch__1
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#3 Share leo10

leo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 20:51

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 przeglądałem już to
chodzi mi bardziej o zdjęcie i opis każdego po kolei przycisku,kontrolki,dzwigni
wiem dowiem się wszystkiego na miejscu jak będę oglądał ale już teraz chcę wiedzieć aby czasem sprzedający mnie nie robił w chu**
napewno takie usystematowane informacje przydadzą się nie tylko mnie ale i innym użytkownikom tego forum

z góry dziękuje osobie która uporzątkuje informacje "co, jak,którym klawiszem dzwignią od czego ta kontrolka etc."

#4 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 05 marzec 2012 - 08:28

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 Po pierwsze musisz wiedzieć, że 103-54 występowały w kilku wersjach od zupełnie mechanicznej czyli bez EHR-u i rewersu elektrohydraulicznego po wersję ze wszystkimi bajerami łącznie z klimatyzacją, szybką skrzynią i przednim TUZem. Traktory z Niemiec czasami mają też instalację do hamulców pneumatycznych, ale to rzadkość. Tak więc jakbyś chciał wiedzieć wszystko o tym traktorze to musiałbyś się nauczyć informacji o kilku traktorach.
Najważniejsze to wg mnie ogólny stan traktora. Zwróć uwagę na to jak wygląda i jak się sprawuje w ruchu. Czy wszystkie biegi wchodzą, bez jakichś zgrzytów, czy wspomaganie chodzi równie dobrze na zimnym oleju jak i na ciepłym, czy działają wszystkie przyciski i dźwignie, jak wyglądają opony, bo zakup nowych to dziś wydatek minimum 10tys. zł. Jak się już zdecydujesz na jakiś traktor to koniecznie musisz go przetestować w pracy czyli wg mnie popracować nim minimum godzinę. Po takim czasie obejrzyj dokładnie traktor, sprawdź czy nie ma jakichś przecieków, czy nie idzie dym z odmy, jak pracuje silnik na wolnych i dużych obrotach, jak działa podnośnik, czy nie opuszcza maszyny po wyłączeniu silnika. W wersji z elektroniką trzeba uważać na to czy wszystko działa poprawnie i czy jakiś obwód nie został specjalnie odłączony. Czy działa buczyk w kabinie, bo to ustrojstwo się załącza jak zrobimy coś nie tak jak powinniśmy albo w razie jakiejś awarii. Jeśli buczyk jest odłączony to najprawdopodobniej zrobiono to celowo aby ukryć jakąś niesprawność. No i można by wymieniać tak jeszcze długo.
Na koniec przedni napęd. Tak samo jak brak przedniego napędu trzeba zwracać uwagę na to czy przedni napęd się wyłącza, bo tak też się może zdarzyć i też świadczy o awarii napędu.

#5 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 11:43

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 nie no 103 az w takich wypasionych wersjach nie szly, co najwyzej klima i ehr
rewers po prawej, polbiegi po lewej, takie dzwignie przy kierownicy
szybka skrzynie mialy wszystkie z serii .54 tylko blokowane na Francje do 30km/h
chyba tyle, reszta jw.
najlepiej wez kogos kto ma renie, bedzie wiedzial o co chodzi

Polska B

#6 Share lukaszw

lukaszw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:45

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 Najlepiej też jest obejrzeć kilka ciągników od innych handlarzy bo wtedy masz jakieś porównanie co i jak i który mówi prawdę a który cię oszukuje itp. bo różne bajery wkręcają :)

#7 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 21:03

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 http://www.tractoor....15554-txtz.html
Zwróć uwagę na model 103-54 i na prędkość jazdy - były w tym traktorze montowane dwie skrzynie biegów 16+16 (30 kM/h) i 24+8 (40kM/h). Ta druga jest podobno rzadsza, ale to nie znaczy że nie można takiego znaleźć.

#8 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 08:00

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 skrzynie 16/16 byly blokowane na 30km/h, po odblokowaniu osiagaja predkosc 40km/h
ta druga to pewnie koncowy wypust, takie same byly chyba w 155, czyli 4 biegi, 2x reduktor i do tego po 3 polbiegi, pewnie w dzwigni biegow

Polska B

#9 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 09:26

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 No na pewno w dźwigni biegów, bo sam takimi kilkoma jeździłem jak szukałem swojego traktora. Tak naprawdę to są 2 półbiegi, jedna pozycja jest to bieg nominalny ;) - 3 pozycje.

Edytowany przez Geo, 06 marzec 2012 - 09:28.

#10 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 20:40

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 Izydor, na czym polega odblokowanie skrzyni? Pojawia się piąty bieg?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 13:34

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 moge napisac tyle co sam gdzies slyszalem/czytalem, ale bede musial sie zapytac kolegi bo chyba robili skrzynie
podobno cos trzeba zdemontowac i wtedy pojawia sie 5 bieg,
sprawdzales ile Twoja leci?
mozliwe ze serie po 94r nie byly blokowane

Edytowany przez izydor6280, 07 marzec 2012 - 13:36.

Polska B

#12 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 14:10

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 Tak myślałem że z niepewnego źródła. Odblokowywanie skrzyń można włożyć między bajki.

#13 Share piciaj

piciaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów
  • Zainteresowania:mechanika zootechnika treningi krav maga

Napisany 07 marzec 2012 - 14:33

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 w moim skrzynia z polbiegami i smiga ponad 40 na godzine, jak w podłodze gaz to 45km/h, spokojnie i ekonomicznie 30 mozna sobie jezdzic
znalazłem to czego szukałem ..:)))

#14 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 15:04

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 Skrzynie mogły być blokowane ale to raczej już w Ceresach. Tam o ile wiem właśnie był zablokowany najszybszy bieg. O starszych renówkach tego nie słyszałem.

#15 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 17:22

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 @piciaj jak mierzyles predkosc, jesli samochodem to nie jest zbyt dokladny sposob
jeszcze pytanie to tych co maja nowsze ciagniki, jakie predkosci macie na tej naklejce na szybie?
aha i jeszcze na obrotomierzu?

Edytowany przez izydor6280, 07 marzec 2012 - 17:23.

Polska B

#16 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 18:58

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 U mnie na wyswuietlaczu pokazuje max 32

#17 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 23:11

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 Prędkość najlepiej zmierzyć GPSem - będzie najdokładniej

#18 Share leo10

leo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 19:50

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 a gdzie znajduje się ten "buczyk" w kabinie o którym pisze Geo
a jakie powinno być ciśnienie w hydraulice na szybkozłączu na zimnym i na ciepłym oleju
a jakie powinno być ciśnienie w silniku (nie wiem czy jest zegar czy skala tylko na desce rozdzielczej )

Edytowany przez leo10, 09 marzec 2012 - 20:08.

#19 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 08:00

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 Wskaźnika ciś oleju silnikia nie ma. Jest tylko kontrolka i buczek. Buczek gdzieś w desce rozdzielczej.
Ciś na wyjściach hydr 180 Atm zimny i ciepły. Bez odpowiedniego zegara nie sprawdzisz tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share AvE

AvE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 październik 2013 - 17:56

Na co zwrócić uwagę przy zakupie Renault 103.54 -- połączono --

Witam mam pytanie odnośnie Renault 103-54, 95KM, 1995/1996r.
Właściwie chciałbym się dowiedzieć jakie ma spalanie ?
Czy jestes bezawaryjny i czy polecacie ten ciągnik ?
Dokładniej chodzi o ten ciągnik: http://tablica.pl/of...html#412c0d89e9 jestem nim bardzo zainteresowany !
Pozdrawiam.

Edytowany przez Marcin91, 18 październik 2013 - 18:27.
dublowanie tematów