Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

ursus3502PL    2

to ten farmtrac by wyszedl ok 250-249 cm wiec sie zmiesci tylko zeby sie zmiescil trzeba oponi niskoprofilowane co myslisz o tym ?


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Lepiej żeby było więcej niż 5-10cm luzu bo będzie jakiś kamień albo coś się nazbiera i uderzę kabiną. A ile kosztuje taki farmtrac?

 

A case jx60 jaki jest wysoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

to ma być nowa ładowarka ? bo ja np znalazlem 2003 rok 1,5 t udzwigu , wysięg 5,5 m a cena to 55 tyś


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Nie przesadzaj ,jakbyś wjechał na kamień ,albo kretowisko na max podniesionym-to od razu leżysz.Mam coś podobnego(stary wiedelmann)i wożę wszystko leciutko nad ziemią,przeważnie obornik.Patrz na rozstaw kół.Układałem słomę w 3 warstwy,ale na ostatnią podnosić musowo na cm. przed stertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Teraz mój tur podnosi na 2,7m i jest to za mało więc szukam czegoś co będzie podnosiło więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Jeśli chcesz kupić ładowarkę to polecam z własnego doświadczenia, coś większego od Avata 320 bo jest mały, lekki i mało stabilny. Najlepiej szukaj maszyny o szerokości 1,3-1,5m czym szersza tym więcej stabilna, masie własnej od 2,5 do 3t oraz wysokość podnoszenia około 3m.

Dobrymi markami sprzedającymi ładowarki są Weidemann, Schaffer i Thaler. Ładowaki Weideman polecam model 1350, 1370, 1770 oto link do tych modeli http://www.weidemann.de/polish/hoftrac.php4

Schaffer seria 3000 http://perkoz.com.pl/images/kompaktklasse%203000_polnisch.pdf

Thaler model 351, 451 http://www.baryczka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=51


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatysekxD    20

Koledzy ja rowniez z podobnym pytaniem jak w temacie. Szukam ciagniczka 70-80 konnego do pracy z:

opryskiwaczem ciagnietym (tylko nie wiem jaki ale w granicach 3500 litrow choc jesli nie dalby rady to zapinam Claas'a)

zgrabiarka

przetrzasacz

ladowacz czolowy (ale sporadycznie bo wlasciwie tylko zaladunek bigbagow do rozsiewacza i ladowanie bel po prasie rolujacej no i tyle)

transport drogowy (przyczepa ok 12 do 16 ton)

I wlasciwie to na tym koniec jego zadan... No jeszcze zeby ladnie wygladal na podworku ;D

Moze ktos doradzi jakis ciagniczek tak do 140 tysiecy zl netto bo od ofert to ja juz na glowe dostaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Przyczepa o masie 16 ton i ciągnik 70-80 km cięzko będzie miał. Na stronie 9 ktos podał kilka cen wystarczy kliknąć myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

A może Kubota M 9540 - 95...99kM ? Jest w Szepietowie w promocji za 131tys zł netto.. Zapas koników biedy nie czyni, a na spalanie i zwrotność nie bedziesz narzekał. :)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatysekxD    20

Ceny orientacyjne znam bo latam po dealerach ale od wielkosci wyboru to tylko glowa mnie boli hehe. 16 ton to wiem ze bedzie duzo ale ja wole wolniej jechac np te 30 km/h ale towaru zabrac wiecej.

 

Pasowalaby cenowo ale nie kucami bo nie przejdzie na PROW mi. Musi miec max 80 kucy. Kubota jezdzilem 80 konna chyba i przyznaje ze skret ma poprostu zaje***sty. Tak duzy ze bylem w szoku. Ale odkrylem w nim jedna wade ktora niestety zadecydowala ze nie bedzie Kuboty u mnie. Jestem dosc wysoki (186 cm) i mimo tego ze kabina jest schludnie wykonczona to fotel ma za mala regulacje. Odsunalem go max w tyl i ustawilem wysokosc a pedaly gazu hamulca i sprzegla nadal byly zbyt blisko mnie. Po 7 minutach jazdy na placu prawa noga mnie bolala. Swietny ciagnik ale dla nizszych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

to moze landini alpine 80 gt on ma 76km jest bardzo wzrotny , oszczedny i kosztowal by on ok 135 tys


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatysekxD    20

Szczerze mowiac to o Landini nie myslalem a moze i blad. Musze obejzec te ciagniczki. Dzieki za propozycje, napewno zobacze co to za cudo ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Witam

Powoli zaczynam szukać ciągnika z ładowaczem czołowym 70-85 km i obejrzałem ostatnio Mf 5425 , Case jxu 85 i Valtre N.Co byście o nich powiedzieli?Który byłby najlepszy? Z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wadą Valtry jest olbrzymi promień zawracania, w MF można zamówić Visio i ściętą maskę i zrobić ciągnik o najlepszej widoczności do ładowacza jaka jest tylko możliwa, do tego bardzo dobry rewers przy kierownicy wraz ze zmianą wszystkich 16 biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Najlepszą widoczność to miał Xylon...szkoda że go nie produkują-z pewnością byłby moim Nr 1  :) (nawet pomimo słabego skrętu,wymiarów etc).Nie przeceniałbym też roli rewersu-ok.-dobra rzecz ale w ładowaczu i tak jeździ się na "półsprzęgle"-więc tu raczej preferowane jest mokre sprzęgło  (chociaż ja jeżdzę 8lat w Turze na tym samym-suchym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w MF'ie masz półbiegi/zmianę kierunku jazdy w jednej dźwigni,załanczane bez odrywania rąk z kierownicy,i to jest już dużym atutem w pracy z turem.Jak będziesz używał rewersu ze zmianą półbiegów,to tym samym mniej będziesz jeździł z załańczaniem sprzęgła...Do tego jak pisał poprzednik możesz wziąć niski dach i ściętą machę, i wychodzi prawie teleskopówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

wadą Valtry jest olbrzymi promień zawracania, w MF można zamówić Visio i ściętą maskę i zrobić ciągnik o najlepszej widoczności do ładowacza jaka jest tylko możliwa, do tego bardzo dobry rewers przy kierownicy wraz ze zmianą wszystkich 16 biegów

 

Bogdan gdybym brał Mf to tylko ze ściętą maską jedynie zastanawiałbym się nad oszkleniem w dachu bo za taką przyjemmność trzeba zapłacić 1000euro .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj