Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

424 odpowiedzi na ten temat

#121 Share mati5457

mati5457

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane.

Napisany 17 styczeń 2010 - 10:42

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) moze farmera :) widzialem go w pracy i był dosyc mocny i zwiny;p

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dzisiaj, 09:19
  •  

#122 Share CNHAgricule

CNHAgricule

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 16:55

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) A co myślisz o jakimś New-Hollandzie ?
Może seria TD,z tego co wiem częstą awarią tego NH jest pompa paliwowa.
A co do reszty jest na prawdę atrakcyjny.

#123 Share Pablorolnik

Pablorolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja, Sport, Przebudowy i Udoskonalenia

Napisany 19 styczeń 2010 - 19:11

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Osobiście polecam ci kupić Farmtraca 675DT z turem ponieważ ma rewers, 4x4, mało pali i nie jest taki duży ciągnik.
Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

#124 Share hynek

hynek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Technika Rolnicza

Napisany 23 styczeń 2010 - 09:00

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Przyłączam się do wypowiedzi kolegi i także polecam farmtraka,jest on zwinny,oszczędny i ma rewers do tura idealny.

#125 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 09:20

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Może farmer może fartrack, spoko, ale z jakimi ładowaczami!!! z polskich ładowaczy to chyba najlepszy do tego typu ciągników będzie polmot z tur 4 i tur 6, bo cała reszta polskich producentów wystaje dużo przed ciągnik i wcale nie jest lżejsza od polmotów

#126 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 10:18

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Jeśli chodzi o ciągnik do ładowacza to bardzo dobra jest KUBOTA.Elektrohydrauliczny rewers przełanczany pod obciążeniem bez sprzęgła, wydajna pompa-65l/min i za***ista zwrotność czynią z każdej KUBOTY bezkonkurencyjny ciągnik do TURA!Wiem bo mam KUBOTE m9540 i QICKE 35 .

#127 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 styczeń 2010 - 10:22

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) a tak z ciekawości zapytam ile teraz taka kubota kosztuje oraz taki tur quick bez osprzętu?

#128 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 21 luty 2010 - 14:59

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Proponuje John Deere 5070M.

http://www.deere.pl/...series_pol.html

Bardzo fajny ciągniczek w tej cenie. Firma wypuściła lekka serię na niepełnej ramie do lekkich prac - nie nadaje się do orki i agregatu, ale do tura w sam raz.
www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

#129 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 21 luty 2010 - 22:23

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Aby zaspokoić ciekawość (a to pierwszy stopień do piekła)podam że:
Kubota M9540 -165000 a Quicke 35 z chwytakiem do balotów i łyżkokrokodylem 32000.
Co do jaśków serii M to one są tanie bo są "MADE IN CHINA"-"koniec świata panie , jak już JOHN DEER'a w Chinach podrabiają to koniec świata" :P chociaż bardziej pasowałby ten :( .

#130 Share janosik2006

janosik2006

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Jestem otwarty na wszystko...
    Hobby to rolnictwo ;-)

Napisany 25 luty 2010 - 21:28

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Witam!!
powiem szczerze że taka KUBOTE M9540 chce kupić ale w mojej okolicy dealer cene jaka mi daje to to 153 tys netto a to już mnie nie nastraja zachęcająco...
A kupując u innego dealera na drugim końcu Polski pewnie będe mial problem z serwisem bo kto będzie chciał się tego tknąć jak nie u niego kupione??
Swoją drogą czy możecie mi podać jakie ceny tego modelu są w Waszej okolicy ??
Pozdrawiam i dzięki za fatyge z góry;-)
Same Roller 60DT

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 26 luty 2010 - 16:17

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) u mnie za taką kubotę tzn w łapach tez chcą 153. wiec to chyba normalna cena :)

a tak nawiasem to bardzo zwinny ciągnik do tura idealny :P , ale ja wziąłem JD bo jednak Kubota to jeszcze neiznana marka ;) . ale opinie wyrbia sobie dobrą :D

#132 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 26 luty 2010 - 18:28

Proponuje John Deere 5070M.

Ciekawe jak ten poradzi sobie w turze (z przednią osią "chińską"...)
@a8185 kubota może być dobrym rozwiązaniem ;) Gdzieś czytałem że kiedyś to kubota robiła tylko maszyny budowlane,więc w turze powinna sobie nieźle radzić.

#133 Share tom04

tom04

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 luty 2010 - 18:42

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) JD ma przednią ośrobioną wcinach ale czytajcie dalej jest to oś JD idla JDi na pewno wytzyma bo firma z takimitradycjami nie może sobie zepsuć marki przez podróbki.

#134 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 luty 2010 - 18:45

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) do tura to moim zdaniem najlepszy JD z pełną ramą

#135 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2010 - 18:54

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) @tom04-"JD ma przednią ośrobioną wcinach "-Bogu dzięki przeczytałem ostatnio "Rok 1984" Orwella i wiem że zastosowałeś "nowomowę"Dodany obrazek -zapewne miałeś na myśli to że "JD ma przednią oś robioną w Chinach" ?-ale zważ na to że nie każdy czyta Orwella...Dodany obrazek

#136 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 26 luty 2010 - 19:24

Co do jaśków serii M to one są tanie bo są "MADE IN CHINA"-"koniec świata panie , jak już JOHN DEER'a w Chinach podrabiają to koniec świata" :P chociaż bardziej pasowałby ten :D .

]

w rzadnych chinach. to tylko uboższa wersja. tzn wiecej mechaniki. jest jeszcze seria G typowo mechaniczna i jeszcze bardziej tania. stąd te ceny kolego ;)

#137 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 26 luty 2010 - 19:28

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ja posiadam new hollanda td5030 z hydrametem 16 zestaw całkiem dobry jedyna wada jak dla mnie to zakładanie szybko złonczy podczas podpinania trzeba chwile się pobawić ...

#138 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 26 luty 2010 - 21:31

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ja w pierwszym roku tez tak mialem tylko0 ze nie w NH. i teraz robie w ten sposób: na zgaszonym ciągniku, czy podłączam czy odłączam ruszam gałkami od hydrauliki w obie strony. olej nie stwarza ciśnienia i to pomaga,

chyba ze masz inny problem

#139 Share yotekp

yotekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 17:52

]

w rzadnych chinach. to tylko uboższa wersja. tzn wiecej mechaniki. jest jeszcze seria G typowo mechaniczna i jeszcze bardziej tania. stąd te ceny kolego :)

Jednak poprzednik ma rację. Przednia cala oś jest robiona w Chinach, co nie oznacza że jest do kitu.
Cena jednak nie powala na kolana. Dealer wycenił mi 5080M na 160 tys brutto + ładowacz wyszlo 190 tysi. Co prawda sporo rzeczy zmieniliśmy w konfiguracji, ale to chyba naturalne że się ciągnik dopasowuje "pod siebie" W/G mnie jedna z wad M-ek jest jedna pompa hydrauliczna a nie dwie jak w serii R, gdzie jedna jest od hydrauliki "zewnętrznej" a druga od obsługi sprzętu "wewnątrznego" ciągnika. Co do ramy to silnik i skrzynia jest na poduszkach mocowana do ramy, więc są poza strefą rażenia łądowacza. Poza tym w M-kach podnośnik jest mechaniczny a nie EHR (w opcji bez sensu jest go brać bo ciągnik może wyjść droższy od R-ki), oraz nie ma biegów przełączanych pod obciążeniem. Co do silnika jest zasilany mechanicznie (pompa rotacyjna) a nie pompowtryski, za to lepiej pali przy mrozie, no i nie jest tak wrażliwy na słabą jakość paliwa. Moja opinia jest taka że silnik jest akurat dobrą stroną tego modelu. Skrzynia pochodzi z innego sprzętu - w którym się ponoć sprawdziła.
Co do ciągnika przeznaczonego pod łądowacz moim zdaniem rama jest bardzo korzystna przy eksploatacji, zresztą fabryczny łądowacza JD to inna bajka. Mam doświadcznie na JD 5280, NH TD80 + ładowacz Hydromet, Farmer + Metal Fach, Zetor Proxima 80+ ładowacz orginał. Moje wrażenia po pracy skłaniają mnie do JD, jednak gdyby była możliwość wziąłbym JD 5280. W R-ce nie podoba mi się zasilanie silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Bialy

Bialy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 20:23

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Pomyśl nad Valtrą serii A, uważam, że 190tys z ładowaczem to trochę sporo za jelonka tej klasy, bo jest on dosyć ubogi.

Dodaj odpowiedź