Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

424 odpowiedzi na ten temat

#61 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 listopad 2007 - 17:07

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) dzis byłem u dealera SDFi dostałem oferte deutz agroplus 67 - 67KM max 70KM lepsza skrzynia z rewersem cena cennikowa 131 tys brutto
do tego dach ze szklanym szyberdachem ( super do tura) 4800
koła 12,4x 24 tył 14,9x30 ( powinny byc akurat do oprysków) 400zł
tłumik po słupku a nie pod schodkiem 1800
cena koncowa 137600 brutto

do tego tur 4 ( chwytak bel, krokodyl i szufla 2m, joystik) 28000tys +dodatkowe mocowanie do 7341 z joyem i rozdzielaczem 5300zł

Powiedział ze z całoci jak dojdzie do finalizacji spokojnie 10tys bedzie upustu. Ceny sie nawet zawyża żeby pózniej nie było problemóa jakby zdrożały a wagencji nie da sie podniescceny we wniosku :rolleyes:

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dzisiaj, 09:36
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 17:20

dzis byłem u dealera SDFi dostałem oferte deutz agroplus 67 - 67KM max 70KM lepsza skrzynia z rewersem cena cennikowa 131 tys brutto

do tego tur 4 ( chwytak bel, krokodyl i szufla 2m, joystik) 28000tys +dodatkowe mocowanie do 7341 z joyem i rozdzielaczem 5300zł

Powiedział ze z całoci jak dojdzie do finalizacji spokojnie 10tys bedzie upustu. Ceny sie nawet zawyża żeby pózniej nie było problemóa jakby zdrożały a wagencji nie da sie podniescceny we wniosku :rolleyes:

To drogi ten tur 4, tyle za takie wyposarzenie to był trac lift 220, a co do DF to ten model to też 3 cyl i wszystko podobnie lak lampo/roller?

#63 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 07 listopad 2007 - 17:56

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Tak to jest prawie to samo co lamp/roller 70 i silnik też 3 .

#64 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 18:21

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Przeglądałem galerie landini i mc cormic i powtarzało się kilka komentarzy że te ciągniki (perkinsy) w lekkich pracach palą około 4l/mtg nawet mniej ma mają po 80km, więc czy ten DF będzie palił 3,5 l/mtg czy landini 4 z hakiem to ten 1 l i tak nie ma znaczenia, a masa i kilka km więcej nie zaszkodzi, a za 135 tysi można by wytargować landini lub mc cormic 80km

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 18:29

dzis byłem u dealera SDFi dostałem oferte deutz agroplus 67 - 67KM max 70KM lepsza skrzynia z rewersem cena cennikowa 131 tys brutto

Sorry ale za tą cenę możesz mieć JD 5620 Basic-myślę że do ładowacza będzie nawet lepszy niż Proxima-praktycznie nie potrzeba tego szyberdachu-bardzo wysoko podciągnięta przednia szyba a więc widoczność idealna
-a jeżeli zaraz ktoś wyskoczy z tekstem -ale ile spali-to powiem jedno-kol.Biały brał pod uwagę właśnie Proximę-ten model myślę że nie spali więcej-z kolei koszty filtrów,olejów będą niestety wyższe

#66 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 18:35

Sorry ale za tą cenę możesz mieć JD 5620 Basic-myślę że do ładowacza będzie nawet lepszy niż Proxima-praktycznie nie potrzeba tego szyberdachu-bardzo wysoko podciągnięta przednia szyba a więc widoczność idealna
-a jeżeli zaraz ktoś wyskoczy z tekstem -ale ile spali-to powiem jedno-kol.Biały brał pod uwagę właśnie Proximę-ten model myślę że nie spali więcej-z kolei koszty filtrów,olejów będą niestety wyższe

Szkoda że nie wspomniałeś o pół ramie silnika, a tak wogóle to jest jeszcze ta promocja na basik? Nie ma to jak jeleń, a zazdrość w oczach sąsiadów - bezcenne! :rolleyes:

#67 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 18:38

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) @biały 2005 coś tani ten DF... mam przed sobą ofertę z maja tego roku i taki DF 67 kosztuje 147 tyś brutto ze skrzynia 30/15 (skrzynia 45/45 153 tyś), kabina 5,5 tyś, koła 460zł, tłumnik 1860zł (ceny też brutto)

a 133 tyś kosztuje Roller 70W, cena też z maja, nie chce mi sie wierzyć, że ten DF aż tyle potaniał... :rolleyes:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#68 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 18:44

Szkoda że nie wspomniałeś o pół ramie silnika, a tak wogóle to jest jeszcze ta promocja na basik? Nie ma to jak jeleń, a zazdrość w oczach sąsiadów - bezcenne! :)

Co to jest "półrama silnika " ?:rolleyes:

#69 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 18:52

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) @pioter za 155 brutto spokojnie można kupić agrofarma 100 :rolleyes:

@ jaro gdzieś wspominałeś że ten Jaś bez turbo to jest mółowaty

#70 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 18:57

tylko zastanawiam się jakie modele przednich osi montują w małych jx i new hollandach td, bo nie ma nigdzie info

new Holland ma swoje mosty, tak samo jak czerwone odpowiednik NH czyli Case czyli wszystko z CNH

przynajmniej moj new holland 70- 56 bis ma most new hollanda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 18:58

@pioter za 155 brutto spokojnie można kupić agrofarma 100 :)

@ jaro gdzieś wspominałeś że ten Jaś bez turbo to jest mółowaty

Dokładnie piootr-ale nic nie wspominałem że nie nadaje się do ładowacza czołowego :rolleyes:

#72 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 21:30

Szkoda że nie wspomniałeś o pół ramie silnika, a tak wogóle to jest jeszcze ta promocja na basik? Nie ma to jak jeleń, a zazdrość w oczach sąsiadów - bezcenne! :rolleyes:

Tak ta promocja jeszcze jest jak zrobili nam ofertę na JD 5620 to wynos nas 120000 netto a stara promocja była na 111111 netto wiec prawje to samo a dlaczego go bez tego turbo muli ??

#73 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 listopad 2007 - 22:07

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) 9tys róznicy to nie to samo :rolleyes: ale oferte masz juz po upuscie czy cennikówka ??

#74 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 23:32

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ups sory zile napisałem cenę 112tyś nam wyszło a promocja była 111tyś :rolleyes: i to jest cena bez targowania ponieważ w ofercie
jak się składa na PROW to cenę piszą normalno ( przynajmniej nam tak powiedzieli ) :)

#75 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 07:57

ups sory zile napisałem cenę 112tyś nam wyszło a promocja była 111tyś :rolleyes: i to jest cena bez targowania ponieważ w ofercie
jak się składa na PROW to cenę piszą normalno ( przynajmniej nam tak powiedzieli ) :)

Dobra ale dać 130 tyś za ciągnik 70km na wąskich oponach bez wyposarzenia i z piekielnie drogim serwisem to jak dla mnie sie zupełnie nie opłaca,

#76 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 08:36

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) silver masz racje

#77 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 09:31

@pioter za 155 brutto spokojnie można kupić agrofarma 100 :rolleyes:

Za poniżej 150 też go kupi, chyba że na PROW ceny podnieśli, a agroplus 67 kosztował 127 w wersji podstawowej.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#78 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 09:57

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Panowie takie zabawki to moim zdaniem nie do tura, bo ktoś tu pisał o szklanym dachu za 4 tyś, a jak przeleci belka siana przez dach to co 4 tys w plecy? Pozatym oberwane błotniki czy połamana maska itd w turze wszystko możliwe, również i pękniecia bloku lub inne uszkodzenia mechaniczne, dlatego ja proponuje w miarę tani w utrzymaniu z tanimi częściami ciągnik, z przyzwoitymi parametrami, moim zdaniem to tylko kwestia wyboru pomiędzy proximą z trc lift 100 a farmtrackiem z linikiem perkinsa i turem z mrągowa lub pol-motem 4.

#79 Share woj

woj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 11:19

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Ferdek07 - to nie jest tak ze "zabawki" nie nadaja sie do tura, kazda firma dba o to zeby byly montowane tury zalecane przez producenta i wtedy dostajesz odpowiedni tur do mozliwosci ciagnika ze zmocnieniami konstrukcji odpowiednia rama wtedy obciazenia i naprezenia sa rozkladane na cala konstrukcje (JD ma rame wiec jest jeszcze lepiej) . wlasnie te zabawki okazuja sie wytrzymalsze i lepiej dopasowane przez co wydajniejsze. do tura ciagnik powinien miec rewers elektrohydrauliczny (mniejsze ryzyko uszkodzenie sprzegla) oraz mocniejsza i bardziej wydajna hydraulike- jezeli tego nie ma to operator musi sie meczyc i bardziej katowac ciagnik co za tym idzie zmniejszac jego zywotnosc i efektywnosc pracy przy zwiekszeniu spalania paliwa. a to czy cos mu spadnie na dach czy maske zalezy tylko od tego co tym "zarzadza" (bo praw fizyki nie da sie oszukac) i oczywiscie od ostrzetu tura odpowiedniego do danej pracy. ja nie patrzylbym na 15-20tys (bo tyle bedzie drozszy od "nie zabawek" tylko bral ciagnik lepszy i bardziej wydajny w pracy (przyjazny dla operatora) bo to jest inwestycja na lata. pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 11:21

Dobra ale dać 130 tyś za ciągnik 70km na wąskich oponach bez wyposarzenia i z piekielnie drogim serwisem to jak dla mnie sie zupełnie nie opłaca,

a kto powiedział że na wąskich kołach i bez wyposażenia on nie będzie na wąskich oponach bo opony se wybierzemy jakie chcemy a jak on może być bez wyposażenia /??

Dodaj odpowiedź