Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

424 odpowiedzi na ten temat

#41 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 20:35

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) nie wiem nigdy nie mierzyłem ale myślę że nie za dużo ^_^
Ursus & JD Rulezzzz

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dzisiaj, 19:34
  •  

#42 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 listopad 2007 - 21:25

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dołaczam do kolegów z podobnym dylematem :D Chce kupic na PROW ciagnik 60-70Km z ładowaczem(zastepczy za 3512 z turem). Mój wybór narazie niepewny bo mysle nad proxima 6441, case JX60 lub blizniaka NH TD60d. W poniedziałek bede rozmawaił z dealerme który ma case i zetora i jak dowiem sie o ceny filtrów i innych czesci do case oraz róznice w cenach ciagników to podejme decyzje. Żadne farmtracki i kuboty nie wchodza w rachube :) za zetorem przemawai waga i silnik choc troche wiecej spali jak 3 cylindrowy iveco ale to 4 cylindry wiec kultura pracy lepsza. Ceny sa bardzo zbliżone z tego co wstepnie sie zorientowałem 78tys netto 6441 i podobnie jx60 nie wiem ile NH td60d

#43 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 21:33

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) @biały2005 nie lepiej ci będzie kupić Tura do Zetora 7341, przecież jest podobny gabarytowo do 6441 i sądzę, że w spalaniu nie będzie wielkiej różnicy. A zamiast małego Zetora wziąć dużego Zetora np. 11441 :D

#44 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 21:42

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) nie moge bo 7341 jest na moja mame i raczej nie dostane tura na PROW na nie swój ciagnik, a ja za kilka dni staje sie rolnikiem na papierze i bede chciał kupic cos zamiast 3512 bo juz swoje przeszedł 6000mth mu wystarczy:)

a na wiekszego ( 100-120KM) jest paln za rok jak dostane premie i znowu złoże wniosek na PROW

#45 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 22:27

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) to weź ładowacz do większego a założysz do mniejszego... :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 13:30

w mrągowie zrobili ukuli ładowacz dla farmtracka i kabina jest trochę poprawiona co Wy na to?

#47 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 06 listopad 2007 - 16:16

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) mi się podoba ten zestaw a czy wie ktoś ile ten farmtrac z tym ładowaczem możę kosztować ??

#48 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 17:25

mi się podoba ten zestaw a czy wie ktoś ile ten farmtrac z tym ładowaczem możę kosztować ??

Zapewne około 120 tyś zależnie od wyposarzenia tura jak i ciągnika może to być z hakiem, no i za tyle, może nawet kilka tyś taniej będzie proxima z turem i co tu bdzędzie lepsze?
No i który będzie mniej palił czy perkins 74km czy zetor 61km? :rolleyes:
Napiszecie napewno że farmtrac jest lekki ale obciażniki na tył i tak będą niezbędne i jakaś przeciwwag, a tutaj nie chodzi tak do końca o samą masę ciągnika ale o rozłożenie tych mas (zasada dzwigni) a frmtrac m 7 cm większy rozstaw osi, no ale zetor wpinany tur bezpośrednio w chydraulikę.
Już nie biorę pod uwagę proximy 7441 bo ta to chyba chla najwięcej z proxim i nie ma co porównywać z farmtrckiem bo pali napewno dużo więcej

#49 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 18:13

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) jesli by byly obciozniki na tyl i przeciwwaga no to az tak zle nie jest z tym farmtrakiem no i napewno mniej spali od proximy

#50 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 18:28

jesli by byly obciozniki na tyl i przeciwwaga no to az tak zle nie jest z tym farmtrakiem no i napewno mniej spali od proximy

Masz do czynienia z farmtrackiem?>jeśli tak to jaki model?
Co do spalania to uważasz że perkins 74km spali mniej od zetora 61km?-tego próbuje się dowiedzieć, wydaje mi się ze spalanie będzie bardzo zbliżone, wiem że farmtrac ma 13km więcej ale do tura transportu zgrabiarki rozrzutnika itp to nie ma znaczenia, zetor ma większy wydatek pompy, ale czy tą proxime mniej miało by dzwigać od farmtracka? no ale to też mniej ważne bo żeby nie zniszczyć przodu bez przeciwwagi ani rusz, tylko czy ten farmtrac jest dość masywny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 18:32

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ja nie mam z nim do czynienia ale perkisy to sa oszczedne silniki a co do wagi to przy turze bardziej wazna jest rozklad mas no tak mi sie wydaje ja mf 255 targalem bele sianokiszonki 150 i podnosil

#52 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 18:53

ja nie mam z nim do czynienia ale perkisy to sa oszczedne silniki a co do wagi to przy turze bardziej wazna jest rozklad mas no tak mi sie wydaje ja mf 255 targalem bele sianokiszonki 150 i podnosil

Cholera coś mi się wydaje że nikt na agrofoto nei ma farmtraca 675dt z turem! :angry:
Analizuje spalanie w tych ciągnikach i wychodzi mi na to że czy ta proxima czy farmtrac będzie palić podobie, ok może i td lub lampo/roller spali mniej ale jaką mam masę małe koła i rozstaw osi! pozatym jak jest silnik ponad 4 l to ma się gdzie przelać tej ropy i trzeba delikatniej gaz wciskać,a tak wogóle to ile robicie mtg rocznie 300 -400 to ten 1 l ropy na mtg chyba was nie zbawi? rocznie to około 1000-1500 oszczędności

#53 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 19:40

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ludzie ferdek07 sie nawrócił zaczyna rozsadnie myslec :rolleyes:

#54 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 19:46

ludzie ferdek07 sie nawrócił zaczyna rozsadnie myslec :)

Dzięki Biały2005! :rolleyes: , a co podpowiada tobie rozsądek zdecydowałeś się już na jakiś mały ciągnik?

#55 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 19:54

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) dalej nie wiem co robic ale cora bardziej stawiam na proxime jutro bede musiał zdecydowac :rolleyes:

#56 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 20:18

dalej nie wiem co robic ale cora bardziej stawiam na proxime jutro bede musiał zdecydowac :)

Jak nie planujesz pchać bel do stodoły czy gdzieś po dziurach manewrować to postaw na proxime. Nik tu nie wspomniał że ciężki ciągnik jest bardziej komfortowy bo nie buja i nie skacze na polnych drogach. Zawsze to dwa podobne ciągniki to szybciej problem zdiagnozujesz i dostępność części a może za kilka lat tura będziesz mógł przerzucić na 2go, pamiętam że pisałeś kiedyś ze masz koła 30' w 7341 to sobie podmianke zrobisz jak do 6441 weźniesz duże albo wąskie koła będziesz miał do obu. Co do spalania to ktoś tu gdzieś pisał że bak wystarcza na 35-40mtg jak sie delikatnie z gazem obchodzić, a tak wogóle to za 30 lat zostawisz sobie jednego na części do drugiego :) :rolleyes:

#57 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 20:59

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) http://www.agrofoto....t...i&img=34048

http://www.agrofoto....t...i&img=25490
no to który tur będzie bardziej podrywał tył ? :) :rolleyes: i nie pomogą tu nawet prostowody

#58 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 21:23

. Co do spalania to ktoś tu gdzieś pisał że bak wystarcza na 35-40mtg jak sie delikatnie z gazem obchodzić,

ILE ??????????????????????????????
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#59 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 21:25

ILE ??????????????????????????????

Ale to w lekkich pracach, już nie chce mi się szukać chyba proxima7441 to napisał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 15:05

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) http://www.carraro.i...cations_ing.pdf najważniejszy w ciągniku z turem jest chyba przedni napęd, ta tabela przedstawia podstawowe modele przednich osi cararo, proxima ma model 20.11, proxima plus 20.16, a forterra 20.19, a może ktoś wie jakie modele są w farmtracku (podejrzewam że taki jak w proximie 20.11 bo 8 śrób i podobny rozstaw), tylko zastanawiam się jakie modele przednich osi montują w małych jx i new hollandach td, bo nie ma nigdzie info ale 6 szppilek podejrzewam że słabsze osie, do datej tapelki nie mogę dopasować w żaden sposób przednich osi w lambo i rollerze całkiem inny rozstaw szpilek o otwór cetrujący kół inny - przecież te ciągniki to na bank mają przednie osie carraro - amoze nie?

Dodaj odpowiedź