Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

424 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mycy

mycy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 październik 2007 - 08:23

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) przebija obydwa zwrotnoscia, hydraulicznym rewersem, posiada sprzeglo mokre, a przede wszystkim jest niski 2540cm to optymalna wyokosc do mojej hali.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dzisiaj, 21:51
  •  

#22 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 październik 2007 - 13:41

a co do tura to aby nie za duży bo co z tego że wyżej podniesie lub troche więcej jak się będzie tył podnosił i przednia oś topiła :D

Tak samo będzie z Proximą czy Farmtrac'iem... Do pracy tymi ciągniczkami niezbędna jest przeciwwaga na tylny TUZ no i rozsądnie dobrany ładowacz czołowy.

#23 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 30 październik 2007 - 15:20

Tak samo będzie z Proximą czy Farmtrac'iem... Do pracy tymi ciągniczkami niezbędna jest przeciwwaga na tylny TUZ no i rozsądnie dobrany ładowacz czołowy.

Dobrany ładowacz podstawa dlatego do proximy tylko traclift 100, a do farmtraca nie wiem polmot 4?
Jak myślicie czy duży rozstaw osi jest wskazany do łądowacza czy nie, bo może i będą inaczej rozłożone masy ale zwrotność też sie liczy a rozstaw osi w farmtrackach to 60 i 74 km to 35 cm a mocowania pewnie takie same więc przednia oś jest do tyłu tyle cm wiec chyba dużo lepszy do tura będzie f80? z koleji proxima też ma dużo większy rozstaw osi od tego farmtracka 70 :D

#24 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 październik 2007 - 15:39

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dłuższy rozstaw osi to większa stabilność wzdłużna ale mniejsza zwrotność.

#25 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 30 październik 2007 - 16:46

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) A co sądzicie o new holland td60d? a wogóle ma ktoś dane techniczne tego ciągnika bo nigdzie nie wogę znaleźć i czy dobry do tura, no bo chyba mniej będzie palił od proximy?> :D

#26 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 30 październik 2007 - 18:53

Myślałem że jest tańsza :D , a co do tura to aby nie za duży bo co z tego że wyżej podniesie lub troche więcej jak się będzie tył podnosił i przednia oś topiła :)
Dlaczego właśnie kubota a nie bierzesz pod uwagę oferty zetora czy farmtracka?

Chyba coś tańszego od KUBOTY w swojej klasie to ciężko znaleźć, chyba każda ma rewers hydrauliczny i klimatyzację w standarcie. Był test Kuboty w Agromechanice i szczególnie do ładowacza pasowała.

dane techniczne 62,5 kM http://traktorykubot...k...w=1&index=3
finansowanie fabryczne http://www.traktoryk...=newsread&id=20
jesienna promocja http://www.traktoryk...=newsread&id=24

Nie zachęcam, ale uważam że warto tę ofertę wziać pod uwagę, do 120 brutto z ładowaczem się zmieścisz.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#27 Share mycy

mycy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 październik 2007 - 19:53

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Mirasek a jaki twoim zdaniem ładowacz bylby optymalny do Kubotki ?

- Kserkses niestety 123800 dokladnie brutto kosztuje u dilera juz w promocji kubota Me 8200 do tego cos kolo 8000 brutto opcja zalozenia pelnej pneumatyki no chyba ze przyczepy sa na hydraulicznych chamulcach i sprezarka nie potrzebna :D Oraz do pelni szczescia mozna sobie zamowic w opcji szersze gumy na przod a takze obciazniki na kola tylne wiecej niema juz co kombinowac poniewaz ten ciagnik ma juz wszystko w standardzie. Oczywiscie z tej ceny urwac zawsze cos mozna ( a nawet trzeba) lub dostac w "prezencje"podczas indywidualnych negocjacji z dilerem

Pozdrawiam Mycy

#28 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 30 październik 2007 - 20:36

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) @Mycy

pytanie otwierające wątek było takie

Ciągnik z turem 60 - 80 km, który zestaw będzie najbardziej wytrzymału i wygodnie będzie się pracowało przy krowach.
Chce coś do 120 tys z widłoami/krokodylem i łycha, potrzebny do gnoju tylko z płyty, bel siana słomy ( 700 sztuk) i ośnieżenia drogi 300m dla mleczarni.

więc Kubota 62,5 kM jak najbardziej by pasowała.

Pzdr

Niestety 80kM z dobrym ładowaczem za 120 tysięcy to nie będzie zbyt dużego wyboru, bo sam ładowacz z krokodylem będzie też swoje kosztował.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 30 październik 2007 - 21:01

Może i 7211 ma uciąg ale u nas w okolicy to ten zetor pali średnio 6 l /godz zegarową i mniej ważne co robi a jak ma naprawde co rypać to i 10 l weźnie, a co do maszyn to poza jednym korpusem wiecej lub kawałek szerszym agregatem to co za maszyny możesz targać tym zetorem? Może i wygodniej ale spalic to on lubi, ale to nie w temacie :D .
Czy nikt nie ma 6441? Wszyscy tylko 8441 się chwalą a ja chce opini posiadacza 6441 najlepiej z turem lub farmtraca 665dt :)

A wiesz co Silver-wkurzyłem się -poważnie-zakładam że 7211 to Ty nie masz a się nasłuchałeś-znajdź mi na forum jednego niezadowolonego posiadacza tego Zetorka -co do maszyn współpracujących-powiem tak-ten akurat model wytrzyma wszystko to co taki Farmtrac z Twego tematu-powiem więcej-zapewne tego Farmtraca przeżyje (to już tak na marginesie-ale akurat mój kolega ma dwuletniego Farmtraca i zdecydowanie przydaje mu się ta dwuletnia gwarancja :) )-dobra niech będzie że robię OT-sorry-ale i tak uważam że siła w baku -czy uważasz że jak się takiego Farmtraca obciąży to nie spali ?

#30 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 30 październik 2007 - 21:05

Mirasek a jaki twoim zdaniem ładowacz bylby optymalny do Kubotki ?

Nie mam zbytnio rozeznania w aktualnej ofercie ładowaczy czołowych więc trudno mi wskazać konkretny model czy nawet marke, ale szukałbym jakiegoś o małej masie własnej (500-550kg), jakiś najmniejszy model z serii (oczywiście mam na myśli ładowacze trzysekcyjne aby można było podpiąć krokodyl czy chwytak do bel) bo i tak maksymalny udźwig będzie miał wystarczający do niedużego ciągnika. Istotny jest też zakres pochylenia chwytaka jeżeli ktoś chce np. stawiać leżące bele.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 październik 2007 - 15:50

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) To jak nie boicie się kupować kuboty to dlaczego nie miał bym się bać new hollanda td, tylko może ktoś podał by ile kosztuje jakis rozdzielacz chłodnica lub sprzęgło do kuboty i do td?

#32 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 31 październik 2007 - 16:20

A wiesz co Silver-wkurzyłem się -poważnie-zakładam że 7211 to Ty nie masz a się nasłuchałeś-znajdź mi na forum jednego niezadowolonego posiadacza tego Zetorka -co do maszyn współpracujących-powiem tak-ten akurat model wytrzyma wszystko to co taki Farmtrac z Twego tematu-powiem więcej-zapewne tego Farmtraca przeżyje (to już tak na marginesie-ale akurat mój kolega ma dwuletniego Farmtraca i zdecydowanie przydaje mu się ta dwuletnia gwarancja :D )-dobra niech będzie że robię OT-sorry-ale i tak uważam że siła w baku -czy uważasz że jak się takiego Farmtraca obciąży to nie spali ?

Popieram!! 7211 jak umie sie go wykorzystac wcale duzo nie spali, a przetrzyma nie jeden ciagnik.
Czy uwierzy ktos jak powiem ze zetor 5320 przy prasie warfama zrobil 42 bele w ciagu 1h 10minut i spalil 5,5l ?? Pewnie nie bo sam nie moglem w to uwierzyc.
Niestety panuja opinie o paliwozernosci zetorow i nic sie na to nie poradzi.

Farmtracka bym sobie darował, lepsza bedzie proxima.
A co do zefira tez nie powinien byc zly, ale to jeszcze za wczesnie by miec pewnosc. I tu znowu "pronar to szmelc" wiec kazdy bedzie odradzal, a ciafniczek moze byc dobry.
Ladowacz najlepiej z tej firmy co ciagnik. Bedzie najlepiej zgrany.

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 31 październik 2007 - 16:25

Popieram!! 7211 jak umie sie go wykorzystac wcale duzo nie spali, a przetrzyma nie jeden ciagnik.
Czy uwierzy ktos jak powiem ze zetor 5320 przy prasie warfama zrobil 42 bele w ciagu 1h 10minut i spalil 5,5l ?? Pewnie nie bo sam nie moglem w to uwierzyc.

Farmtracka bym sobie darował, lepsza bedzie proxima.
A co do zefira tez nie powinien byc zly, ale to jeszcze za wczesnie by miec pewnosc. I tu znowu "pronar to szmelc" wiec kazdy bedzie odradzal, a ciafniczek moze byc dobry.
Ladowacz najlepiej z tej firmy co ciagnik. Bedzie najlepiej zgrany.

DjKrak nikt tu twojego 7211 się nie czepia a pozatym może i wytrzymały ciągnik ale wcale nie taki dużo mocniejszy od mf255 ( nie mylić z 3512 :D ), a spalania proximy to Ty nie znasz i pewnie byś się zdziwił, bo żeby opłacało się pracować proximą to chyba cegłe pod pedał gazu trzeba wkładać a 82 km na napędy i skrzynie zetorowską to też nie jest mało i wcale taka mocna ta proxima być nie musi, pozatym im młodsze zetory tym delikatniejsze :angry:

#34 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 31 październik 2007 - 20:54

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) No może i ja coś powiem.. Mój głos oddaje na Farmtraka, poniewarz będzie wg. mnie bardzo dobry do zadawanych mu czynów. Silnik perkinsa jest jego mocną stroną. W RPT był reportarz i opinie właściciela. Co do Kubotki zdziwił mnie fakt, że moc max uzyskuje w 2800 obr/min (strona internetowa podana powyżej). Nie wiem czy za tym idzie spalanie, ale pedał gazu w podłodze?

#35 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 31 październik 2007 - 21:07

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) A zestaw Ursus 4514/5314/5714 + tur
Co o nim sądzicie?

#36 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 31 październik 2007 - 21:35

co do spalenia to moze się bym i zgodził ale co do ilości bel to napewno nie przeciez to jest nie realne przy prasie owijającej sznurkiem i stało komorową.... a cos ty belował???
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#37 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 31 październik 2007 - 21:57

co do spalenia to moze się bym i zgodził ale co do ilości bel to napewno nie przeciez to jest nie realne przy prasie owijającej sznurkiem i stało komorową.... a cos ty belował???

Pewnie słome i siatką owijał :D

#38 Share DjKrak

DjKrak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 08:56

Prasowalem slome, a owijalem sznurkiem tyle ze dosyc zadko.

#39 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 09:53

A zestaw Ursus 4514/5314/5714 + tur
Co o nim sądzicie?

Ja mam 5314 z TUR 4 i jakoś idzie tylko by sie przydały obciążniki na tył szczególnie jak obornik sie ładuje :D
Ursus & JD Rulezzzz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 10:45

Ja mam 5314 z TUR 4 i jakoś idzie tylko by sie przydały obciążniki na tył szczególnie jak obornik sie ładuje :D

Ile pali 5314 przy pracach z turem?

Dodaj odpowiedź