Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

424 odpowiedzi na ten temat

#321 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 29 maj 2011 - 10:45

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Jesteś w błędzie. Kubota ma rewers hydrauliczny bez sprzęgłowy. Do pracy z turem przy krówkach to chyba dobre rozwiązanie bo zimą gdy ciągnik będzie w oborze pracował w parze to te elektroniczne pierdółka za kilka lat mogą nie dać rady. Elektrozawory to trzeba ciągnik odpalać czekać aż się rozgrzeje a to chyba troche denerwujące jeśli co dzień traktor jest potrzebny. Troche mała waga ale może to być też zaletą np na podmokłych łąkach więc zależy co kto potrzebuje.Ogólnie kubota to propozycja dla odważnych bo to nowa marka na rynku więc jedni się z niej śmieją, inni chwalą ale w parze z turem i do obsługi zwierząt chyba warta rozważenia.Zetor troche za słaby skręt jak do ładowacza i wkoło domu, ale też ma swoje plusy bo to dość duży ciągnik za stosunkowo nie wielkie pieniądze. New holland/ case z niezawodności może nie słyną ale cenowo wychodzą dość kożystnie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dzisiaj, 17:28
  •  

#322 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 29 maj 2011 - 11:05

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) No wlasnie odnosnie kuboty pewien nie bylem ale wlasnie napewno nie jest to rewers mechaniczny tak jak kolega wczesniej napisal ;)
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#323 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 maj 2011 - 11:44

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) co do NH model który wziołem ma wszyto pozaehr ( którego nie chciałem). Rewers elektro hydrauliczny, skrzynia z pólbiegiem 24x24, klima, dodatowe oswietlenie, zaczep automatyczny, obcizniki wkoła tylne, 6 par hydrauliki, pneumatyka, siedzenie pneumatyczne gramer, regulowan kierownica i pewnie cos jescze o czymzapomniałem :). Ja kupiłem tzw. model flagowy czyli w promocji akurat byłay z z najlepszym wypasem. rozwazałem inne marki zetor wychodzi drozej od nh bo cennikowo to jest golas nawet bez zaczepów i podstawowch elementów które musisz dopłacic i suma robi sie wyzsza nic NH DF z takim samym wypasem. Kubota byla drozsza wtedy z 10tys ale jej waga mnie zniecheciła.

#324 Share darik

darik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 maj 2011 - 20:23

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Hej jestem nowy na forum, mam pytanie, planuje zakupić ciągnik z turem o mocy około 90-100 konnego.
Myslę o nowym traktorku, myślę nad mtz 952.2 , (brak reversu) ursusem 6824.Co sądzicie o tych ciągniczkach?
Ciągnik będzie pracował z turem do przerzucenia około 1500 belek rocznie , praca z pługiem , transport ogółem każda cieżejsza praca w gospodarstwie nastawionym na bydło mleczne trawy 15 ha i 20 ha zboża i kukurydza. Proszę o poradę z góry dziękuje.

#325 Share Semir

Semir

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów
  • Zainteresowania:DF

Napisany 30 maj 2011 - 18:35

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Silver... powiem tak: Mam Zetora 6441 niestety bez tura więc nie powiem Ci czy ten model się nadaje do pracy z ładowaczem czołowym... jednak muszę powiedzieć ,że pomimo wpisów ,że Zetory mają słaby skręt to w przypadku tego modelu nie zgadzam się jest zwrotny i doskonale nadaje się do ciasnych pomieszczeń :)
Minus jest ten ,że z tego co słyszałem niektóre modele Zetorów (głównie te starsze) mają słabe mosty. Jednakże ten model 6441 polecam w 100 procentach nie wiem jednak czy nadaje się do tura :)

#326 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 21 październik 2011 - 16:30

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Ja zastanawiam się nad zakupem kuboty 8540 bo ma rewelacyjny skręt, szkoda tylko, że ten skręt zostaje mocno ograniczony przez ramę ładowacza. Aktualnie posiadam proximę 7441 z ładowaczem i jej skręt, także jest ograniczony. Ma ktoś może taką kubotę z ładowaczem? Chciałbym poznać opinię na jej temat.

#327 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 21 październik 2011 - 20:50

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) za lekka jak na moc i co za tym idize małe ładowacze. do 8540 z quicka tylko q35

#328 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 12:39

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Ja zastanawiam się nad zakupem kuboty 8540 bo ma rewelacyjny skręt, szkoda tylko, że ten skręt zostaje mocno ograniczony przez ramę ładowacza. Aktualnie posiadam proximę 7441 z ładowaczem i jej skręt, także jest ograniczony. Ma ktoś może taką kubotę z ładowaczem? Chciałbym poznać opinię na jej temat.

Proponuję zajrzeć na temat "co sądzicie o marce kubota" tam kilku użytkowników M8540 z ładowaczem wypowiadało się na jej temat :)

#329 Share tpdz27s

tpdz27s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 16 listopad 2011 - 22:22

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) cześc jestem od niedawna posiadaczem kuboty m7040 z ładowaczem metalfachu 241 skręt ma zaje.....ty tylko błotniki zaczepiły o ramę ładowacz to je odkręciłem

#330 Share newrolnik

newrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 19:06

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) A ja ci polecam pronara 82sa z turem hydramet wyszedl by ci ok.120 tys.Ja mam pronara 8 lat i narazie się nic niedzieje .polecam do jego kupna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share samelamborghini

samelamborghini

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:04

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Mój wujek ma Pronara 82sa to tak leci z niego olej ze cały czas ma pod sobo ogromno plame oleju ja bym odradzał brać PRONARA wolałbym już jakiegoś zetora proxime ;)

#332 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 19:24

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) pronar jest słynny z cieknacego oleju gdzie tylko sie da :) i przedni naped ma stanowczo za słaby jak do ładowacza !!! u nas jeden kupił z łądowaczem to po roku czy dwóch sprzedał bo w miedzy czasie urwali cały przedni most. wałek przenoszacy naped tez padał kilka razy sie ukrecał.

#333 Share newrolnik

newrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 15:39

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Mówcie swoje ale to jest bardzo dobry ciagnik za ta cene.Ja mam 8 lat go uważam że to był bardzo dobry wybór :)
Złe opinie mają ci ktorzy pronara nie maja <_<

#334 Share czarny87

czarny87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 12:59

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Mój temat(niżej) został zamknięty i zostałem wysłany tutaj
http://www.agrofoto....and-john-deere/
Ponawiam pytanie i dzięki za wcześniejsze odpowiedzi
Witam, interesuje mnie ciągnik około 100KM do firmy handlowo-usługowej, który będzie pracował z dużą przyczepą i turem. Osoba zainteresowana ma oferte na New Hollanda T6010 Delta + polski ładowacz = 260tys. brutto. Brane są pod uwage inne modele tej marki lub John Deere. Ważne, żeby skrzynia była 40km/h i był dosyć ciężki do tura. Ja sam nie potrafię dobrze doradzić więc proszę Was o pomoc. Na co jeszcze zwrócić przy zakupie takiego ciągnika? 100KM wystarczy?... Był brany pod uwagę ciągnik John Deere 6100D, jednak skrzynia 30km/h i stare rozwiąnia techniczne praktycznie przekreśliły ten wybór. Może John Deere seria 5r, 5m albo New Holland T5060? Główne kryteria przy wyborze to niezawodność i spalanie.

#335 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 13:31

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) delty juz nie ma i nie bedzie jesli do ciezszej roboty ładowaczem to było dobre rozwiazanie bo niedrogi i sporych gabarytów. T5060 to jest do ładowacza ale nie do jakis mega ciezkiej pracy a nie mówiac o ciaganiu duzej przyczepy to cignik bardziej jako pomocnik do gospodarstwa mam t5040 z ładowaczem :) mysle ze warto pomyslec o jd bo to jednak ramowa konstrukcja a w ciezkiej pracy ładowaczem bedzie mocnijszy ale nie o seri 6D tylko cos z comforta moze classika zalezy na czym klintowi zalezy. Z nh bedzie tylko t6 lub jszcze t6000 plus moze gdzies uda sie kupic jak sie pospieszy.

#336 Share karbusd

karbusd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 20:45

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) A może wie ktoś jaka jest przybliżona cena John Deere 6330 i jak powinien sprawować się w transporcie?

#337 Share casejx80

casejx80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 20:22

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) 6330 zależy czy premium około 300tys a w transporcie powinien sie sprawować super w koścu amortyzacja przedniej osi i 50km /h a nie lepiej jbc 60km /h jeżdzą zależy czy tylko do transportu ;)

#338 Share karbusd

karbusd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 20:04

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dziś byłem u dystrybutorów JD i DF. JD 6230 oferują mi za 192tyś + ładowacz 25 tyś, 5090r z ładowaczem 210 tyś, a agroton k 110 za 186 tyś( bez klimy) + ładowacz 25tyś. Który według was lepiej będzie się sprawował w paleciaku (towar około 1500kg) i transporcie 13-15 ton i oczywiście który powinien mniej palić w tych pracach.
Bardzo proszę o odpowiedz.

#339 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 20:26

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) jd 5r stanowczo za mały jak do takich cięzarów,nie wyobrażam go jak dzwiga 1,5 tony (może dzwignie ale trzeba się liczyć,że ani wydajnie ani bezpiecznie i szybko remont będzie potrzebny...w jd-to nie zazdroszczę :lol: ),jak w terenie to nawet te większe ciągniki wymienione będą miały co robić-sprawa jest niby prosta co do wyboru-mniej ważna marka-ważna wydajna pompa,ciężar ciągnika,zwrotność a przede wszystkim widoczność,jak do wysokiego składowania okno w dachu i ścięta maska( ja myślę o zamontowaniu kamerki i monitora w ciągniku bo niestety nic nie widzę jak ładuję palety)-ja na Twoim miejscu bardzo zainteresowałbym się MF z ściętą maską-lepszy i na pewno tańszy od jd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 20:41

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) mowidsz 5100R moze byc za słaby do tura i przyczepy 11ton??

Dodaj odpowiedź