Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

424 odpowiedzi na ten temat

#301 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 06 luty 2011 - 09:58

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Po pierwsze to promień zawracania 3.5 m pisze jak wół w prospekcie, po drugie nie wiem skąd to twoje 10,6, bo ja mam taki ciągnik i ciasne podwórko, i z twoich info wynika że ja za stodoła bym musiał wykręcać, a skoro się mylę to dawaj ksero prospektu i ci pokaże.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dzisiaj, 17:39
  •  

#302 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 luty 2011 - 10:09

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Wyjdź teraz na podwórko, zrób kółko swoim R3 i zmierz czy zmieścisz się ciągnikiem w okręgu o średnicy 7 metrów. Ja podaje wynik pomiaru zrobionego przez DLG, a nie pobożne życzenia producenta ciągników

#303 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 06 luty 2011 - 10:21

Ferguson może i tak :D to R8 zawraca na 6.7 m ( bzez hamulcy ). A pozatym w kubocie się koła nie kładą jak w R3. :) A most przedni to wizualnie wygląda jak w moim LTZ. Więc nie wiem skąd to 10.6 m.

@Podcepiony jakiego tura masz na sowoim r3, nie wiem jak Twój R3 ale mój mógłby być skrętniejszy, wkręcałeś ograniczniki? mi już kilku serwisantów krzyczało aż żebym broń boże nie wkręcał ograniczników bo zaraz polecą krzyżaki :(

#304 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 06 luty 2011 - 10:57

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) @Ferdek07
Tura to ja mam STOLLA. A ograniczników nie wykręcałem.
@b0gdan
I zrobiłem kółko i podtrzymuje to o czym pisałem wcześniej :)

#305 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 luty 2011 - 12:02

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Pinokio uważaj, bo ci nos monitor przebije :P

#306 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 06 luty 2011 - 12:54

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) :P Może nie bo trochę do monitora mam daleko :P

Edytowany przez podcepiomy, 06 luty 2011 - 13:02.

#307 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 luty 2011 - 14:29

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Też mi w te 7m średnicy wierzyć się nie chce chyba, że z hamulcem. Ewentualnie to ciągnik 2 wd to tak. Mf 255 gdzieś koło 7m średnicę zawracania ma a to zwrotny traktor jest.
Co do średnicy czy promienia to niewiem ale chyba podają do środka ciągnika. Tak więc aby zawrócic potrzeba więcej miejsca.
Jeśli chodzi o ograniczniki skrętu, robią je tak aby przy maksymalnie skręconych kołach krzyżaki wytrzymały obciążenie napędu. Wkręcanie ich to już loteria.

#308 Share krzychu95

krzychu95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:MUFC

Napisany 09 luty 2011 - 18:09

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Ja biorę New Holland'a 82km z ładowaczem. Posiadam także 5-letniego NH 70-56 bis, który w moim niedużym gospodarstwie spisuje się wspaniale. :)

Edytowany przez krzychu95, 09 luty 2011 - 18:10.

#309 Share kromo

kromo

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 luty 2011 - 18:37

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) kumpel Belarusa kupił bo mówi ze jak sie popsuje to łatwo naprawi... nie wiem czy z dobrego założenia wychodzi ;)
NAWOZEO.pl - SPOSÓB NA TANIE NAWOZY

#310 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 17 luty 2011 - 18:42

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) No części do Belarusa to ma w pytę :) Za 1000 zł ma całą przyczepkę części :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share CBR

CBR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:26

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Jak z turem to proponuje wziąć Zetora z oryginalnym turem Zetorowskim

#312 Share mrup

mrup

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 10 kwiecień 2011 - 10:12

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) a co myslicie o jd 5075E????

#313 Share kristofweid

kristofweid

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Wóda,laski,koks!

Napisany 10 kwiecień 2011 - 10:22

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Moim zdaniem dobrym sprzętem by się okazał ursus 50 km ok 100 tys :rolleyes:

#314 Share RSM

RSM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 maj 2011 - 23:45

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) U mnie pracuje New Holland T-5040 z TURem i jestem bardzo zadowolony, ciągnik ma rewelacyjny skręt i komfort pracy.
Więc jak najbardziej T5030, T5040 z turem to dobry komplet.

#315 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 maj 2011 - 09:16

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ja tez mam t5040 od tygodnia i naprawde dobry sprzet do łądowacza :)

#316 Share Robben

Robben

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 25 maj 2011 - 12:04

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Czy ciągnik Case IH JX 60 KM waszym zdaniem nadaje się do pracy z turem o udżwigu 1400 kg czy odradzali byście ten ciągnik do tego typu pracy i dlaczego.Czy lepszym wyborem by była Proxima też 60 KM a może lepiej tura o takim udżwigu lepiej zamontować do dużego ciągnika takiego jak Case IH Maxxum 100? Który z tych 3 ciągników będzie najlepiej współpracował z turem?Czy warto brać tura polskiego z Pol-Motu czy z innej firmy.

#317 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 27 maj 2011 - 16:47

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) KUBOTA m6040 lub m7040 z ładowaczem czołowym...kto posiada taki ciagnik i jakie ma opinie o nim. szukam ciagnika do 70KM do prac w podworku przy produkcji mleka oraz do lekkich prac i przy produkcji sianokiszonki w balotach...konkretnie do zaladunku i zwozenia...cena jaka chce wydac to okolo 120 netto bez ladowacza.chce dodoac ze ten ciagnik bedzie pracowal 365 dni w roku i musi bezproblemowo odpalac w zime

Edytowany przez michalswietokrzyskie, 27 maj 2011 - 16:49.

#318 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 27 maj 2011 - 20:34

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) rozwazałem kubote ale to zalekki ciagik do łądowacz po mojemu. jego duzy plus to skret ale w seri t5000 czy jxu tez jest ładny skret dlatego ja wybrałem nh t5040 kosztował 120tys w full wypasie.

#319 Share michalswietokrzyskie

michalswietokrzyskie

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza

Napisany 28 maj 2011 - 08:21

rozwazałem kubote ale to zalekki ciagik do łądowacz po mojemu. jego duzy plus to skret ale w seri t5000 czy jxu tez jest ładny skret dlatego ja wybrałem nh t5040 kosztował 120tys w full wypasie.

a co masz na mysli mowiac o wypasie??jakie masz do niego dodatkowe wyposazenie??
rozwazam nad kubota z bardzo waznego powodu...sprzeglo w kapieli olejowej i zwykly mechaniczny rewers bezsprzeglowy w standardzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 28 maj 2011 - 13:42

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) W sumie to ja sie za bardzo nie znam ale moim zdaniem " zwykly mechaniczny rewers bezsprzeglowy" to sie troche mylisz. Bo jesli jest bezsprzeglowy to znaczy ze elektro-hydrauliczny a nie mechaniczny, bo jesli bys mial mechaniczny to bys musial uzywac sprzegla :P

A jesli chodzi Ci tak bardzo o sprzeglo w kapieli olejowej, to tez nie dam glowy ale raczej w kazdym ciagniku ktory ma rewers besprzeglowy (elektro-hydrauliczny) jest sprzeglo w kapieli olejowej.

W Nh t5040 zarowno sprzeglo do skrzyni jak i sprzeglo od wałka jest w kapieli bo oba zalaczane sa e-h. Biały mam racje, czy mnie poprawisz?

Edytowany przez bobert21, 28 maj 2011 - 13:43.

Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Dodaj odpowiedź