Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

424 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Case95

Case95

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 14:17

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) dzięki

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dzisiaj, 05:28
  •  

#262 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:55

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Mógłby mi ktoś poradzić/doradzić który z tych ciągników byłby najodpowiedniejszy do tura , dodam że ładowacza to u nas używa się dość sporo także i ciągnik swoje wytrzymać musi. Oto one :

Claas Axos 330 cx
New Holland T5050
John Deere 5090m/r -tu jeszcze nie byłem u dilera i nie wiem czy to prawda z tym chińskim mostem w m-kach.

Chyba że ma ktoś jeszcze inne propozycje ale od razu odpada mf i z polskich.Z góry dzięki za pomoc

#263 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 grudzień 2010 - 20:14

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ja wybralem t5040, w JD M jest chinski most to prawda a R jest droga

#264 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 20:47

Mógłby mi ktoś poradzić/doradzić który z tych ciągników byłby najodpowiedniejszy do tura , dodam że ładowacza to u nas używa się dość sporo także i ciągnik swoje wytrzymać musi. Oto one :

Claas Axos 330 cx
New Holland T5050
John Deere 5090m/r -tu jeszcze nie byłem u dilera i nie wiem czy to prawda z tym chińskim mostem w m-kach.

Chyba że ma ktoś jeszcze inne propozycje ale od razu odpada mf i z polskich.Z góry dzięki za pomoc

Z wymienionych zdecydowanie najlepszy do ładowacza JD R, ale właśnie za mniejsze pieniążki będzie MF który wraz ze ściętą maską, dachem Visio, skrzynia DYNA4 i rewersem przy kierownicy jest optymalnym wyborem do ładowacza

#265 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 21:06

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) MF z tego co sie orentowałem to nie bedzie bartdzo tanszy od JD :D a NH na full bez EHR jest tanszy o conajnije 30netto wiec jest róznica.

#266 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 23:31

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ale skrzynia w NH a MF to zupełnie inna bajka

#267 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 10:51

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) niby w nh to zła jest 24x24 z pólbiegiem i rewersem elktro ? sprzegło w przycisku na dzwigni zmiany biegów. Nie wiem jak tam dziła dyna 4 bo ogólnie do MF mam wstret z kilku powodów i nawet sie nim nie interesowałem.

#268 Share Pawel250

Pawel250

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 grudzień 2010 - 11:04

niby w nh to zła jest 24x24 z pólbiegiem i rewersem elktro ? sprzegło w przycisku na dzwigni zmiany biegów. Nie wiem jak tam dziła dyna 4 bo ogólnie do MF mam wstret z kilku powodów i nawet sie nim nie interesowałem.

MF byłby lepszy od NH dlatego że w standardzie ma rewers elektrohydrauliczny , 4 półbiegi , EHR(którego brakuje w NH) i jeszcze ściętą maske co bardzo poprawie widoczność .
A tak wogóle to czemu masz wstręt do MF ?Ja jakbym brał nowy ciągnik z turem to tylko mf ale niestety z nówki nici i ciągle szukam używanego MF (ze ściętą maską ) z ładowaczem czołowym .

Edytowany przez Pawel250, 29 grudzień 2010 - 11:05.

#269 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 11:16

niby w nh to zła jest 24x24 z pólbiegiem i rewersem elktro ? sprzegło w przycisku na dzwigni zmiany biegów. Nie wiem jak tam dziła dyna 4 bo ogólnie do MF mam wstret z kilku powodów i nawet sie nim nie interesowałem.

jeśli się ja porówna do skrzyni np w TDD to ta w serii T5000 to jest super, ale tak samo mamy przeskok pomiędzy dyna4. W MF jest możliwość zmiany wszystkich 16 biegów dźwignią przy kierownicy, co ułatwia pracę przy ładowaczu, bo mamy cały czas wolna prawa rękę, jest też regulacja czułości rewersu.
I na koniec, właśnie przez wstręt kupiłeś gorszy, aczkolwiek tańszy ciągnik ;)

#270 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 12:10

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Własnie duzo tanszy ;) a to tez dosc wazny punkt. ogólnie chciałem case jxu ale ze NH był o 15 tanszy w tym samym wypasie wiec bedzie niebieski:) A jakbym miał wydac tyle co na MF to jednak wybrałbym JD seri R5. A co MF to wystarczy spojrzec jak on trzyma cene w uzywkach i nienawidze perkinsa bo miałem duze problemy i przejscia z tym silnikiem to nie jest zywotny silnik jesli pracuje pod duzym obciazeniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 12:30

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) zawsze będą wśród użytkowników wracały demony przeszłości ;) a to o awaryjnych skrzyniach w MF, a to o paliwożernych JD, a to a kiepskich sprzęgłach w TDD. Na silniki Perkinsa w serii np 3*** nikt nie narzeka, w przeciwieństwie do skrzyń które źle znoszą dziadowskie traktowanie. Swoją droga maraka NH jeden z największych spadków wartości ( dane z rynku niemieckiego
Cena JD 5R w takim samym wyposażeniu, jak 54** jest około 15 tyś wyższa, a na dodatek MF jest ciągnikiem o pół rozmiaru większym

#272 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 13:04

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) A o claasie żadnej dobrej opinii nie ma?? Nh wyjdzie nam najtaniej i będzie spory upust bo trochę się tego brało od dilera jednak w żadnym nh nie widziałem luku dachowego a to raczej jest bardzo przydatne. Jeżeli ktoś wie to ile trzeba wyłożyć mniej więcej za 5090r? mf nie chce ojciec brać nie wiem dlaczego, mój kuzyn ma nowego mf i bądź co bądź komfortowy do ładowacza to on jest. A i jeszcze jedno ten ciągnik ma być dość niski w granicach ok.2,50-2,60 a ten mf na niskiego nie wyglądał chyba że ma opcje z niskim dachem.

#273 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 14:01

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) bialy2005 ile kosztuje ten NH T5040 bo MF 5435 ze szklanym dachem (opcja - 1 tys. euro) można mieć za około 140 tys. netto. co do żywotności Perkinsa to mam taki silnik w MF 3090 110 km 1989 r. Na liczniku ma 9 tys. mth w rzeczywistości pewni sporo ponad 10 tys i jakoś silnik się nie kończy. Z tego co wiem to na zachodzie ten ciągnik chodził m.in. w agregacie uprawowym więc nigdy nie miał lekko.

PS. identyczny model Perkinsa mam w kombajnie class, który jest u mnie od 14 lat i tam tez się dobrze trzyma.

Edytowany przez rafik256, 29 grudzień 2010 - 14:05.

#274 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 14:05

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ja t5040 86KM na full bez ehr 120 netto ( dołozony zaczep autoamtyczny i 3 para złącz hydrauliki, wiecej w opcji nie ma poza tuz i wom). Jedyny jego ból jak dla mnie to włąsnie brak szyber dachu szklanego ale tyle lat w zetorze tez nie miałem i nie jest to bardzo meczace. Ja miałem przejscia z 3512 tylko z silnikiem i powiedziłem nie perkinsowi ;)

#275 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 14:18

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) nie zwróciłem uwagi że 5040 ma 86 KM bo w takim wypadku należy go porównać z 5425, który tez ma 86 KM. W taj sytuacji różnica cenowa będzie jeszcze mniejsza.

Edytowany przez rafik256, 29 grudzień 2010 - 14:22.

#276 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 20:26

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) 3512 lux maszyna , moj ma prawie 6000mtg z 1996roku , sipmę farmę ciąga.;p
wschodni koniec mazowsza.

#277 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 21:24

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) w farmie II to on sobie moze na pusto pojezdzic :) umierał na zółtym polu :) mój ma 6500mth i silnik to chyba z 5 razy robiony od gwarancji sie zaczeło :(, podnosnik popekał w srodku, kolumna porazka, przód tez delikatny, zwolnice tylne maja luzy i ogólnie to jest kogut a nie ciagnik.

#278 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:27

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) W opisie na allegro tego nie pisałeś :)

#279 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:34

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) teraz silnik chodzi robiony w firmie 3 lat temu 1tys mth i od tamtej pory tylko owijarka i zgrabiarka :) wiec sie nie przemeczał ale przejscia to z nim były ze ho ho. Ogólonie wszytko chodzi ale nie jest nowy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 22:55

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Zwolnice z tyłu są na łożyskach stożkowych i po pewnym czasie się to raczej rozchwieje, wtedy dorzucasz dystansów, nowy simmering i śmigasz dalej. Remonty silnika z pewnością z powietrza się nie brały, nasz 3512 dwa lata temu miał przedziurawiony dolot powietrza między kolektorem a filtrem, nikt o tym nie wiedział i trzeba było kapitalkę trzasnąć, zrobione było wszystko od początku do końca i póki co śmiga, a dostaje po garach sporo bo musi poznaniakiem obsiać 45 ha, nawóz cały i opryski, prace w ziemniakach i wykopanie ponad 2 ha ziemniaków, a w żniwa większość zboża nim zwozimy, zwożenie części słomy, siano 9 ha musi przewracać i zgrabiać, także na brak roboty nie narzeka :) Myślę że nie warto porównywać tego post licencyjnego ciągnika do nowych oryginałów :)
Skrzynia DYNA 4 to duży atut MF wszystkie biegi pod obciążeniem. Nh ma więcej biegów,ale jeśli ktoś potrzebuje to można jeszcze dostać 8 biegów pełzających, za dopłatą oczywiście. Pozostaje jeszcze kwestia wysokości, bo nie każdy każdym ciągnikiem wszędzie wjedzie. :)
Jak ktos ma nieograniczone fundusze to weźmie 5R ,a jeśli kogoś kasa ciśnie to wybierze NH, MF jest myślę że pomiędzy :)

Dodaj odpowiedź