Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

bialy2005    582

ten joy kosztuje chyba cos ponad 1000E jak kiedys sie pytałem wiec niewiem czy to sie opłaca. ciekawe jeszcze jak jest ze sterowaniem takim joyem czy mozna tak jak linkowym płynnie sterowac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr93    1

Witam.

Mam mały delemat. Który ciągnik w przedziale 120-130km będzie najlepszy do ładowacza. Na oku mam stolla ale kompletnie nie wiem jaki ciągnik będzie odpowiedni.

Z góry dziękuje za pomocne rady. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Piotr93 masz jedną Valtrę to może kup 2 jak jesteś zadowolony z pierwszej. Coś z serii N np. n111 eco, do tego oryginalny ładowacz (Quicke) bardzo fajny ciągniczek, czterocylindrowy do tura będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr93    1

@farmersNHtd95d tak, tylko ze ja chce właśnie cos sześciocylindrowego... ;) A najmniejsza 6tka z turem to zbyt duży koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr93    1

Właśnie coś takiego najbardziej chodzi mi po głowie. Tylko kąpletnie nie wiem nic o tym ciągniku. I jaki ładowacz byłby najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nh t6050 Delta to taka wersja podstawowa moc to 126 koni, silnik na wtryskach mechanicznych dwu zaworowy, skrzynia z 4 półbiegami, rewers elektro-hydrauliczny,pompa o wydajności ok. 63 litry(jak na ładowacz trochę mało). Ładowacz to np. Nh 130FL wysokość podnoszenia 4 metry udźwig 2600 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Case95    13
co sądzicie o tych cenach, wszystkie ceny netto wszystkie ciągniki z rewersem el.hydraulicznym

mf 3625 126.000

case quantum 65 130.000

same dorado 3 80 GS + przedni TUZ i WOM 126.400

 

i czy warto brać joystick elektroniczny EcoPro do stolla? ktoś ma coś takiego przy ładowaczu?

 

 

 

Nie wiesz przypadkiem kazoo w jakiej opcji jest ten case quantum 65 C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Mógłby mi ktoś poradzić/doradzić który z tych ciągników byłby najodpowiedniejszy do tura , dodam że ładowacza to u nas używa się dość sporo także i ciągnik swoje wytrzymać musi. Oto one :

 

Claas Axos 330 cx

New Holland T5050

John Deere 5090m/r -tu jeszcze nie byłem u dilera i nie wiem czy to prawda z tym chińskim mostem w m-kach.

 

Chyba że ma ktoś jeszcze inne propozycje ale od razu odpada mf i z polskich.Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja wybralem t5040, w JD M jest chinski most to prawda a R jest droga


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Mógłby mi ktoś poradzić/doradzić który z tych ciągników byłby najodpowiedniejszy do tura , dodam że ładowacza to u nas używa się dość sporo także i ciągnik swoje wytrzymać musi. Oto one :

 

Claas Axos 330 cx

New Holland T5050

John Deere 5090m/r -tu jeszcze nie byłem u dilera i nie wiem czy to prawda z tym chińskim mostem w m-kach.

 

Chyba że ma ktoś jeszcze inne propozycje ale od razu odpada mf i z polskich.Z góry dzięki za pomoc

Z wymienionych zdecydowanie najlepszy do ładowacza JD R, ale właśnie za mniejsze pieniążki będzie MF który wraz ze ściętą maską, dachem Visio, skrzynia DYNA4 i rewersem przy kierownicy jest optymalnym wyborem do ładowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

MF z tego co sie orentowałem to nie bedzie bartdzo tanszy od JD :D a NH na full bez EHR jest tanszy o conajnije 30netto wiec jest róznica.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

niby w nh to zła jest 24x24 z pólbiegiem i rewersem elktro ? sprzegło w przycisku na dzwigni zmiany biegów. Nie wiem jak tam dziła dyna 4 bo ogólnie do MF mam wstret z kilku powodów i nawet sie nim nie interesowałem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

niby w nh to zła jest 24x24 z pólbiegiem i rewersem elktro ? sprzegło w przycisku na dzwigni zmiany biegów. Nie wiem jak tam dziła dyna 4 bo ogólnie do MF mam wstret z kilku powodów i nawet sie nim nie interesowałem.

MF byłby lepszy od NH dlatego że w standardzie ma rewers elektrohydrauliczny , 4 półbiegi , EHR(którego brakuje w NH) i jeszcze ściętą maske co bardzo poprawie widoczność .

A tak wogóle to czemu masz wstręt do MF ?Ja jakbym brał nowy ciągnik z turem to tylko mf ale niestety z nówki nici i ciągle szukam używanego MF (ze ściętą maską ) z ładowaczem czołowym .

Edytowano przez Pawel250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

niby w nh to zła jest 24x24 z pólbiegiem i rewersem elktro ? sprzegło w przycisku na dzwigni zmiany biegów. Nie wiem jak tam dziła dyna 4 bo ogólnie do MF mam wstret z kilku powodów i nawet sie nim nie interesowałem.

jeśli się ja porówna do skrzyni np w TDD to ta w serii T5000 to jest super, ale tak samo mamy przeskok pomiędzy dyna4. W MF jest możliwość zmiany wszystkich 16 biegów dźwignią przy kierownicy, co ułatwia pracę przy ładowaczu, bo mamy cały czas wolna prawa rękę, jest też regulacja czułości rewersu.

I na koniec, właśnie przez wstręt kupiłeś gorszy, aczkolwiek tańszy ciągnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Własnie duzo tanszy ;) a to tez dosc wazny punkt. ogólnie chciałem case jxu ale ze NH był o 15 tanszy w tym samym wypasie wiec bedzie niebieski:) A jakbym miał wydac tyle co na MF to jednak wybrałbym JD seri R5. A co MF to wystarczy spojrzec jak on trzyma cene w uzywkach i nienawidze perkinsa bo miałem duze problemy i przejscia z tym silnikiem to nie jest zywotny silnik jesli pracuje pod duzym obciazeniem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

zawsze będą wśród użytkowników wracały demony przeszłości ;) a to o awaryjnych skrzyniach w MF, a to o paliwożernych JD, a to a kiepskich sprzęgłach w TDD. Na silniki Perkinsa w serii np 3*** nikt nie narzeka, w przeciwieństwie do skrzyń które źle znoszą dziadowskie traktowanie. Swoją droga maraka NH jeden z największych spadków wartości ( dane z rynku niemieckiego

Cena JD 5R w takim samym wyposażeniu, jak 54** jest około 15 tyś wyższa, a na dodatek MF jest ciągnikiem o pół rozmiaru większym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

A o claasie żadnej dobrej opinii nie ma?? Nh wyjdzie nam najtaniej i będzie spory upust bo trochę się tego brało od dilera jednak w żadnym nh nie widziałem luku dachowego a to raczej jest bardzo przydatne. Jeżeli ktoś wie to ile trzeba wyłożyć mniej więcej za 5090r? mf nie chce ojciec brać nie wiem dlaczego, mój kuzyn ma nowego mf i bądź co bądź komfortowy do ładowacza to on jest. A i jeszcze jedno ten ciągnik ma być dość niski w granicach ok.2,50-2,60 a ten mf na niskiego nie wyglądał chyba że ma opcje z niskim dachem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

bialy2005 ile kosztuje ten NH T5040 bo MF 5435 ze szklanym dachem (opcja - 1 tys. euro) można mieć za około 140 tys. netto. co do żywotności Perkinsa to mam taki silnik w MF 3090 110 km 1989 r. Na liczniku ma 9 tys. mth w rzeczywistości pewni sporo ponad 10 tys i jakoś silnik się nie kończy. Z tego co wiem to na zachodzie ten ciągnik chodził m.in. w agregacie uprawowym więc nigdy nie miał lekko.

 

PS. identyczny model Perkinsa mam w kombajnie class, który jest u mnie od 14 lat i tam tez się dobrze trzyma.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja t5040 86KM na full bez ehr 120 netto ( dołozony zaczep autoamtyczny i 3 para złącz hydrauliki, wiecej w opcji nie ma poza tuz i wom). Jedyny jego ból jak dla mnie to włąsnie brak szyber dachu szklanego ale tyle lat w zetorze tez nie miałem i nie jest to bardzo meczace. Ja miałem przejscia z 3512 tylko z silnikiem i powiedziłem nie perkinsowi ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

nie zwróciłem uwagi że 5040 ma 86 KM bo w takim wypadku należy go porównać z 5425, który tez ma 86 KM. W taj sytuacji różnica cenowa będzie jeszcze mniejsza.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj