Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

424 odpowiedzi na ten temat

#201 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 19:02

Ale w MF'ie masz półbiegi/zmianę kierunku jazdy w jednej dźwigni,załanczane bez odrywania rąk z kierownicy,i to jest już dużym atutem w pracy z turem.Jak będziesz używał rewersu ze zmianą półbiegów,to tym samym mniej będziesz jeździł z załańczaniem sprzęgła...Do tego jak pisał poprzednik możesz wziąć niski dach i ściętą machę, i wychodzi prawie teleskopówka :)

Ciekawe czy ktoś wpadł na pomysł że są ludzie którzy woleliby rewers z prawej strony (praworęczni aż do bólu  :))-dla mnie osobiście najlepszym rozwiazaniem byłoby umieszczenie przycisku rewersu gdzieś na dźwigni sterowania ładowaczem-lewa ręka służyłaby wtedy jedynie do krecenia kierownicą...a to pasowałoby mi najbardziej.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dzisiaj, 02:03
  •  

#202 Share Pawel250

Pawel250

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 czerwiec 2010 - 19:21

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Według mnie rewers z lewej strony jest najlepszym rozwiązaniem ,ponieważ lewą reką steruje rewersem a prawą trzymam za kierownice .

#203 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 19:30

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Czyli wg.zasady: Lewą nogą rewers,środkowym kierownice,a prawą nogą wajche od tur'a i robota idzie :)

#204 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 20:30

Bogdan gdybym brał Mf to tylko ze ściętą maską jedynie zastanawiałbym się nad oszkleniem w dachu bo za taką przyjemmność trzeba zapłacić 1000euro .

ja miałem za dach zapłacić coś koło 700€, ale w końcu go nie dostałem :)

#205 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 czerwiec 2010 - 19:54

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Do obsługi rewersu i półbiegów w mf nie potrzeba reki wystarczy palec. Lepiej zrobionego rewersu i zmiany biegów nie spotkałem jeszcze w żadnym z porównywalnych ciągników nawet rewers w fendt serii 200 czy 300 przy tym z mf a wyglada tak jakos nijak

#206 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2010 - 20:46

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Otóż to MF ma najlepiej zrobiony rewers np fendt 300 ma zle zrobiony rewers ;)

#207 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 18:15

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Możesz wyjaśnić dlaczego??

#208 Share Pawel250

Pawel250

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 lipiec 2010 - 18:33

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Z waszych wypowiedzi wynika że Massey Ferguson najlepiej pasuje do ładowacz.
Od samego początku podobał mi się MF 5425 że ściętą maską .Cena jego jest nawet niższa od valtry i case a wyposażenie ma bardzo dobre .
Dziękuje wszystkim za rade. Dzięki wam sporo się dowiedziałem na temat Mf.

#209 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2010 - 20:30

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Poniewaz fendt nie ma położenia nautralnego i taki jak w mf moim zdaniem jest lepszy ;) ale to moje zdanie sam uzytkuje mf i miałem na testach fendta i ten rewers mi nie pasował w JD też jest dobrze zrobiony :D

#210 Share Kris017

Kris017

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 20:44

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Hm idealna para to będzie tak : dorodna kobieta + wytrzymałe widły , bądź łopata ;) A tak na serio to z doświadczenia nigdy miękka oś pod ładowacz. Jeździłem john deere 6620 + tur quicke (jest w mojej galerii ) i hm no dobrze się prowadził tylko ta oś . Może jakiś hm john deere serii 5R , 5M , odradzam zetora proxime, słaby promień skrętu.
Nie ma lepszego od John deere-a :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 01 lipiec 2010 - 22:04

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) A jaki zestaw polecili byscie bo chce zlozyc wniosek na mlodego rolnika tak zeby kasa z niego byla jako wklad w modernizacje gospodarstwa. A chcialbym wlasnie kupic ciagnik z turem zeby zastapil 60-tke. Chodzi o to zeby jak najmniej dokladac swoich pieniedzy albo wogole rewers najlepiej zeby byl z prawej strony, nie musi byc elektrohydrauliczny. Dobrze by bylo gdyby byl chociaz 1 polbieg i tak do 80km max bo wiecej nie potrzebuje.

#212 Share Kris017

Kris017

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 07:50

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Hm może new holland TD5020 ?? + jakiś TUR.
Nie ma lepszego od John deere-a :)

#213 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 11:03

Poniewaz fendt nie ma położenia nautralnego i taki jak w mf moim zdaniem jest lepszy ;[ ale to moje zdanie sam uzytkuje mf i miałem na testach fendta i ten rewers mi nie pasował w JD też jest dobrze zrobiony ;)

Położenie neutralne przekładni załączane jest na bocznej konsoli,pomiędzy pamięcią liczby obrotów a prędkości :D W dodatku w fendzie jak dłużej przytrzymasz rewers do przodu to tak samo jak byś nacisnął sprzęgło; traktor staje.Puścisz to traktor znowu jedzie.Więc do tura taki rewers też jest przydatny...

#214 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 lipiec 2010 - 11:41

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ;) ale w moim zdaniu MF jest lepszy do ładowacza ;[ podkreślam to moje zdanie :) miałem styczność z Mf i Fendtem ale co do ładowacza to kwestia przyzwyczajenia się to tak samo jak z ursusa przesiąść sie na jakiś zachodni :) trzeba troche czasu aby to opanować :D

#215 Share 1szusmiech

1szusmiech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 17:58

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) moze wez mf ze scieta maska
doskonala widocznosc

#216 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2010 - 18:02

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) A co sądzicie o NH T5050
tylko AF

#217 Share kazoo

kazoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 19:35

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Nadal myślę nad wyborem ciągnika i przeglądając oferty zaciekawiło mnie skąd taka rozbieżność cen

http://otomoto.pl/fa...5-dt-A3562.html
http://www.traktorpo...-555-DT/1152665

Case JX 70 + ładowacz case LRX 1085 ( łyżka, krokodyl paleciak i widły) za 135tys netto to dobra cena?

#218 Share xxModzelxx

xxModzelxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Ile tu tego...
    ;)

Napisany 06 wrzesień 2010 - 18:06

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Zastanawiam się nad kupnem nowego ciągnika 80-90km z turem.
Chciałbym abyście mi doradzili jakie są dobre i w przyzwoitej cenie.

Deutz-fahr agrofarm 410 ma najlepszą maskę pod tura, ale z dobrym turem Quicke kosztuje 190.000 +szyberdach i klima.

Zetor Proxima ma najlepszą cenę 130.000 a z fabrycznym turem 155.000 w standardzie chyba.

Same 145.000(bez t.)

McCornik 168.000 (bez t.)

JD 170.000 ze skrzynią 40km/h z turem fabrycznym 200.000
110.000 skrzynia 30km/h (bez t.)

Ursus 130.000

Classy mają silnik do 100km perkinsa to raczej jestem przeciw ;/ (130.000bez tura)

belarus 90.000 bez t.

M-f jaka cena i czy dobry do tura ?

Fendt też jaka cena ? ;D

A wy jakie traktorki polecacie doradźcie mi jaki wybrać i piszcie dobre firmy turów.
A ciągnik mam zamiar wziąć na PROW :)
:D

#219 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 18:25

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) najlepszą widoczność w ładowaczu, ma nie DF Agrofarm, tylko MF 54** ze ścięta maską. Wg testu TOP technika najlepszy do ładowacza jest tenże MF i JD 5R

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 06 wrzesień 2010 - 22:08

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Podobny dylemat jest u mnie z tym tylko ze zastanawiamy sie jedynie miedzy Agrofarmem 410 wersja C(15/15, walek 540/100, 4 wyjscia) + Hydramet czy Proxima 85(szybka skrzynia, rewers, grammer) + Trac Lift 220SLi. Cena Deutza + tur wynosi 170 000 brutto a Zetorka 160 000. Ceny pewnie jeszcze sie cos urwie bo to narazie I diler ale tak czy siak 10 tys miedzy nimi dwoma roznicy w cenie bedzie. I teraz pytanie czy warto doplacac te 10k? Za deutzem przemawia lepszy silnik, scieta maska, rewers mechaniczny umieszczony wygodnie przy nodze, komfort (no nie moze nie komfort bo we 2 to w kabinie nie usiedzi) ale np otwierana przednia szyba, walek 1000 i troche plus za marke. U zetora no to jedynie co lepsze to to ze dostep do czesci bedzie latwiejszy i beda napewno tansze, zetor chyba jest ciezszy i ma swoj duzy uciag. No i teraz wlasnie co lepsze, pomozcie.
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Dodaj odpowiedź