Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

424 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 październik 2007 - 08:54

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Witam!
Ciągnik z turem 60 - 80 km, który zestaw będzie najbardziej wytrzymału i wygodnie będzie się pracowało przy krowach.
Chce coś do 120 tys z widłoami/krokodylem i łycha, potrzebny do gnoju tylko z płyty, bel siana słomy ( 700 sztuk) i ośnieżenia drogi 300m dla mleczarni.
Biorę pod uwagę najbardziej zetora 6441 + trac lift 100 (dlatego taki zeby zmieścić się w kasie a 220 to za duża do proximy) i farmtracka 665dt lub 675dt i pol mot 4, ciekaw jestem jestem zefira i tura 3 z pronaru ( no ale to nowość), nie wiem czy to na 100% z euro 2 a zakupy chce na prow więc po nowym roku czy da się jeszcze kupić pronara 82sa lub farmera z mmz - ale to tak w ostateczności.
Konkretnie to czy farmtrack czy proxima będzie lepsza do tura tzn przednia oś chyba to samo carraro, ale sprzęgło skrzynia i ukłąd kierowniczy ( w jednym i w drugim podobno nie najwytrzymalszy) zetory również sprzęgło mają delikatne, a może zaryzykować i spróbować tego zefira ( masa ogromna moc duża i przednia oś to też podobno carraro) :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Dzisiaj, 13:22
  •  

#2 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 29 październik 2007 - 09:12

musi być nowy?

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#3 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 październik 2007 - 13:41

musi być nowy? co myślisz o tym http://www.kupsprzed...vert890846.html

No właśnie za taką kase to ja chce nówke na prow bo tyle właśnie mnie wyniesie, a co do tego zetorka to ma już 10 lat i nie do końca wierze w te 3500 mtg, pozatym ta seria super nie wiem czy była taka udana koleś w okolicy ma to dużo problemów było

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 29 październik 2007 - 15:47

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Farmtrac będzie lepszy bo ma rewers.
Dotego jeżeli ciągnik ma pracować przy TUR'ze (czyli być też oszczędny, bo przy TUR'ze to się dużo narobi) to powinien być też oszczędny> czyli Farmtrac.

#5 Share pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 29 październik 2007 - 16:43

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) No też bym była za Farmtrackiem. :) Bo rewers przy ładowaczu to nawet można powiedzieć, że konieczność dla wygodnej i szybkiej pracy :) No i do Farmtraca myślę nie są chyba tak drogie części. :D
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#6 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 29 październik 2007 - 17:18

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) Hm.... nowe zetory mają rewers?
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#7 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 29 październik 2007 - 17:21

Hm.... nowe zetory mają rewers?

tak jakby forrtera mechaniczny ale nie na wszystkie biegi proxsima nie wiem chyba plus ma :D
kujawy to jes to!!!!!

#8 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 październik 2007 - 17:22

Farmtrac będzie lepszy bo ma rewers.
Dotego jeżeli ciągnik ma pracować przy TUR'ze (czyli być też oszczędny, bo przy TUR'ze to się dużo narobi) to powinien być też oszczędny> czyli Farmtrac.

A jaki to problem rewers w proxime 6441 chyba 1600zł tylko dopłata i też będzie skrzynia 12/12, plus farmtraca to zwrotność ale jest słabszy od proximy bo ma 58,4km i o tego w 3 cylindrach, no i jest lżejszy prawie tonę więc do tura lepiej ciężejszy ciągnik, przednie napędy to carraro, ale układ kierowniczy nie wiem jak tam w farmtracku no i sprzęgła.
W skóce proxima 6441 to to samo co 8441 tylko inne wtryski i dawka paliwa, wiec jeśli to wszystko wytzymuje w ciągniku 82 km to tym bardzie przy 61 km (chyba ze macie inne info na temat proxim) spalanie może i będzie wyższe w proximie ale chyba bez przesady :) nie będzie chyba chlała 7 - 10 l na godz zegarową :) - a może będzie>? :D :) :)
Czytam wasze wypowiedzi a Wy tylko teorią rzucacie, a nikt nie ma tych ciagników z turami?

#9 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 29 październik 2007 - 18:50

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ja przy swoim mam tura trac lift 260 i to sa według mnie dobre tury a te polskie pol mot czy jakos tam to zapytaj się @robertbara który ma przy jelonku i ci powie co chce zrobic
polecam proxime z turem trac lift 100 i wcale zetory tak duzo nie palą !

#10 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 29 październik 2007 - 19:22

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) ja byłbym za farmtrackiem 675dt bo jest skrętniejszy chyba oszczedniejszy silnik no a na tył zawsze można cos powiesić dla przeciw wagi(co było by wskazane przy każdym ciągniku), no i rewers. :D
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 październik 2007 - 20:12

ja byłbym za farmtrackiem 675dt bo jest skrętniejszy chyba oszczedniejszy silnik no a na tył zawsze można cos powiesić dla przeciw wagi(co było by wskazane przy każdym ciągniku), no i rewers. :D

Za farmtrackiem przemawia do mnie przede wszystkim perkins i małe spalanie i nikt mi nie wmówi że silnik proximy spali w tej samej dobrej robocie tak samo, a o spalaniu 3 l/godz w lekkich pracach nie wspomnę, no cóż ale reszta wygląda bladziutko i marne wspomaganie kierownicy i kabina nie nalepsza siedzenie liche napędy podobno też delikatne od do ciągnika 50 km a podnośnik 2,4 t w takim ciągniku to żart chyba i za to wszystko w gołej wersji 106 tyś to chyba za dużo, dla mnie dużo bardziej atrakcyjny jest mniejszy farmtrac bo jak na 58 km parametry ok i cena do zaakceptowania 91 tyś

#12 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 29 październik 2007 - 21:32

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) A czy ten ciągnik będzie robił cokolwiek innego po za pracą z ładowaczem czołowym? (nie wiem czemu wszyscy piszą zamiast ładowacz czołowy tur- przecież to jest nazwa ładowaczy ale tylko z Polmotu)
A przy takim zestawie to patrzy sie głównie na:
- wydatek pompy
- skrzynie
- sprzęgło
- przedni most
A co do modelu to, z racji że też czeka mnie kupno nowego ciągnika do ładowacza, ostatnio przyglądałem sie Kubocie ME 8200 i całkiem mi się ten ciągniczek spodobał zwłaszcza rewers, sprzęgło w kąpieli olejowej i wydatek pompy 64,3 l/min wiec może zastanów się jeszcze nad ME5700

PS z góry dziękuję za darowanie sobie komentarzy typu Kubota to szmelc od tych wszystkich, którzy tego ciągnika na oczy nie widzieli :D
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#13 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 październik 2007 - 21:41

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) do tego Kubota ma dość małą średnicę skrętu... a jak wygląda przedni most w kubocie???wytrzyma w "ładowaczu" ??? :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 29 październik 2007 - 21:42

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) @ silver Ja jak spotkam kolege co sobie kupił proxime i miał właśnie założyć ładowacz to się go spytam jak mu to wszystko chodzi.Chyba że wcześniej już coś kupisz :)Prawda jest taka że zetory dużo paliły i palą.
Pozdrawiam

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 październik 2007 - 21:55

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) "Prawda jest taka że zetory dużo paliły i palą."-no to chyba mój 7211 nie jest z Czech :D-ja tam oszczędniejszego ciągnika w gospodarstwie nie mam-C-360 spali tyle samo a zrobi mniej-a JD to już trochę inna kategoria-w każdym bądź razie mój Zetorek w ładowaczu chodzi na powietrze :) (no chyba że ma strasznie mięciutko pod kapciami)-Zetor pali dużo temu który przesiadł się z C-330 czy MF 255 -ma ciężką nogę a maszyny zostały mu od w/w :)

#16 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 29 październik 2007 - 22:23

"Prawda jest taka że zetory dużo paliły i palą."-no to chyba mój 7211 nie jest z Czech :)-ja tam oszczędniejszego ciągnika w gospodarstwie nie mam-C-360 spali tyle samo a zrobi mniej-a JD to już trochę inna kategoria-w każdym bądź razie mój Zetorek w ładowaczu chodzi na powietrze :) (no chyba że ma strasznie mięciutko pod kapciami)-Zetor pali dużo temu który przesiadł się z C-330 czy MF 255 -ma ciężką nogę a maszyny zostały mu od w/w :)

Może i 7211 ma uciąg ale u nas w okolicy to ten zetor pali średnio 6 l /godz zegarową i mniej ważne co robi a jak ma naprawde co rypać to i 10 l weźnie, a co do maszyn to poza jednym korpusem wiecej lub kawałek szerszym agregatem to co za maszyny możesz targać tym zetorem? Może i wygodniej ale spalic to on lubi, ale to nie w temacie :D .
Czy nikt nie ma 6441? Wszyscy tylko 8441 się chwalą a ja chce opini posiadacza 6441 najlepiej z turem lub farmtraca 665dt :)

#17 Share mycy

mycy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 październik 2007 - 23:21

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) - jak Kubota me8200 smiga z turem i jak myslicie jaki najodpowiedniejszy byl by do niej ladowacz glownie ladowanie kurzaka, beloty, troche w lesie itp. Wazne jest tez szybkie czeste i bezproblemowe rozlanczanie zestawu?

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 październik 2007 - 07:52

- jak Kubota me8200 smiga z turem i jak myslicie jaki najodpowiedniejszy byl by do niej ladowacz glownie ladowanie kurzaka, beloty, troche w lesie itp. Wazne jest tez szybkie czeste i bezproblemowe rozlanczanie zestawu?

A jaka cena tej kuboty?

#19 Share mycy

mycy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 październik 2007 - 07:58

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :) - 124tyś. brutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 30 październik 2007 - 08:13

- 124tyś. brutto

Myślałem że jest tańsza :) , a co do tura to aby nie za duży bo co z tego że wyżej podniesie lub troche więcej jak się będzie tył podnosił i przednia oś topiła :D
Dlaczego właśnie kubota a nie bierzesz pod uwagę oferty zetora czy farmtracka?

Dodaj odpowiedź