Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PIOTR281    2

ja nie mam z nim do czynienia ale perkisy to sa oszczedne silniki a co do wagi to przy turze bardziej wazna jest rozklad mas no tak mi sie wydaje ja mf 255 targalem bele sianokiszonki 150 i podnosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja nie mam z nim do czynienia ale perkisy to sa oszczedne silniki a co do wagi to przy turze bardziej wazna jest rozklad mas no tak mi sie wydaje ja mf 255 targalem bele sianokiszonki 150 i podnosil

Cholera coś mi się wydaje że nikt na agrofoto nei ma farmtraca 675dt z turem! :angry:

Analizuje spalanie w tych ciągnikach i wychodzi mi na to że czy ta proxima czy farmtrac będzie palić podobie, ok może i td lub lampo/roller spali mniej ale jaką mam masę małe koła i rozstaw osi! pozatym jak jest silnik ponad 4 l to ma się gdzie przelać tej ropy i trzeba delikatniej gaz wciskać,a tak wogóle to ile robicie mtg rocznie 300 -400 to ten 1 l ropy na mtg chyba was nie zbawi? rocznie to około 1000-1500 oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ludzie ferdek07 sie nawrócił zaczyna rozsadnie myslec :rolleyes:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ludzie ferdek07 sie nawrócił zaczyna rozsadnie myslec :)

Dzięki Biały2005! :rolleyes: , a co podpowiada tobie rozsądek zdecydowałeś się już na jakiś mały ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dalej nie wiem co robic ale cora bardziej stawiam na proxime jutro bede musiał zdecydowac :rolleyes:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
dalej nie wiem co robic ale cora bardziej stawiam na proxime jutro bede musiał zdecydowac :)

Jak nie planujesz pchać bel do stodoły czy gdzieś po dziurach manewrować to postaw na proxime. Nik tu nie wspomniał że ciężki ciągnik jest bardziej komfortowy bo nie buja i nie skacze na polnych drogach. Zawsze to dwa podobne ciągniki to szybciej problem zdiagnozujesz i dostępność części a może za kilka lat tura będziesz mógł przerzucić na 2go, pamiętam że pisałeś kiedyś ze masz koła 30' w 7341 to sobie podmianke zrobisz jak do 6441 weźniesz duże albo wąskie koła będziesz miał do obu. Co do spalania to ktoś tu gdzieś pisał że bak wystarcza na 35-40mtg jak sie delikatnie z gazem obchodzić, a tak wogóle to za 30 lat zostawisz sobie jednego na części do drugiego :) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
. Co do spalania to ktoś tu gdzieś pisał że bak wystarcza na 35-40mtg jak sie delikatnie z gazem obchodzić,
ILE ??????????????????????????????

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
ILE ??????????????????????????????

Ale to w lekkich pracach, już nie chce mi się szukać chyba proxima7441 to napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
http://www.carraro.it/documenti/prod/agric...cations_ing.pdf najważniejszy w ciągniku z turem jest chyba przedni napęd, ta tabela przedstawia podstawowe modele przednich osi cararo, proxima ma model 20.11, proxima plus 20.16, a forterra 20.19, a może ktoś wie jakie modele są w farmtracku (podejrzewam że taki jak w proximie 20.11 bo 8 śrób i podobny rozstaw), tylko zastanawiam się jakie modele przednich osi montują w małych jx i new hollandach td, bo nie ma nigdzie info ale 6 szppilek podejrzewam że słabsze osie, do datej tapelki nie mogę dopasować w żaden sposób przednich osi w lambo i rollerze całkiem inny rozstaw szpilek o otwór cetrujący kół inny - przecież te ciągniki to na bank mają przednie osie carraro - amoze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dzis byłem u dealera SDFi dostałem oferte deutz agroplus 67 - 67KM max 70KM lepsza skrzynia z rewersem cena cennikowa 131 tys brutto

do tego dach ze szklanym szyberdachem ( super do tura) 4800

koła 12,4x 24 tył 14,9x30 ( powinny byc akurat do oprysków) 400zł

tłumik po słupku a nie pod schodkiem 1800

cena koncowa 137600 brutto

 

do tego tur 4 ( chwytak bel, krokodyl i szufla 2m, joystik) 28000tys +dodatkowe mocowanie do 7341 z joyem i rozdzielaczem 5300zł

 

 

Powiedział ze z całoci jak dojdzie do finalizacji spokojnie 10tys bedzie upustu. Ceny sie nawet zawyża żeby pózniej nie było problemóa jakby zdrożały a wagencji nie da sie podniescceny we wniosku :rolleyes:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
dzis byłem u dealera SDFi dostałem oferte deutz agroplus 67 - 67KM max 70KM lepsza skrzynia z rewersem cena cennikowa 131 tys brutto

do tego dach ze szklanym szyberdachem ( super do tura) 4800

koła 12,4x 24 tył 14,9x30 ( powinny byc akurat do oprysków) 400zł

tłumik po słupku a nie pod schodkiem 1800

cena koncowa 137600 brutto

 

do tego tur 4 ( chwytak bel, krokodyl i szufla 2m, joystik) 28000tys +dodatkowe mocowanie do 7341 z joyem i rozdzielaczem 5300zł

 

 

Powiedział ze z całoci jak dojdzie do finalizacji spokojnie 10tys bedzie upustu. Ceny sie nawet zawyża żeby pózniej nie było problemóa jakby zdrożały a wagencji nie da sie podniescceny we wniosku :rolleyes:

To drogi ten tur 4, tyle za takie wyposarzenie to był trac lift 220, a co do DF to ten model to też 3 cyl i wszystko podobnie lak lampo/roller?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Przeglądałem galerie landini i mc cormic i powtarzało się kilka komentarzy że te ciągniki (perkinsy) w lekkich pracach palą około 4l/mtg nawet mniej ma mają po 80km, więc czy ten DF będzie palił 3,5 l/mtg czy landini 4 z hakiem to ten 1 l i tak nie ma znaczenia, a masa i kilka km więcej nie zaszkodzi, a za 135 tysi można by wytargować landini lub mc cormic 80km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
dzis byłem u dealera SDFi dostałem oferte deutz agroplus 67 - 67KM max 70KM lepsza skrzynia z rewersem cena cennikowa 131 tys brutto

do tego dach ze szklanym szyberdachem ( super do tura) 4800

koła 12,4x 24 tył 14,9x30 ( powinny byc akurat do oprysków) 400zł

tłumik po słupku a nie pod schodkiem 1800

cena koncowa 137600 brutto

 

do tego tur 4 ( chwytak bel, krokodyl i szufla 2m, joystik) 28000tys +dodatkowe mocowanie do 7341 z joyem i rozdzielaczem 5300zł

 

 

Powiedział ze z całoci jak dojdzie do finalizacji spokojnie 10tys bedzie upustu. Ceny sie nawet zawyża żeby pózniej nie było problemóa jakby zdrożały a wagencji nie da sie podniescceny we wniosku :rolleyes:

Sorry ale za tą cenę możesz mieć JD 5620 Basic-myślę że do ładowacza będzie nawet lepszy niż Proxima-praktycznie nie potrzeba tego szyberdachu-bardzo wysoko podciągnięta przednia szyba a więc widoczność idealna

-a jeżeli zaraz ktoś wyskoczy z tekstem -ale ile spali-to powiem jedno-kol.Biały brał pod uwagę właśnie Proximę-ten model myślę że nie spali więcej-z kolei koszty filtrów,olejów będą niestety wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Sorry ale za tą cenę możesz mieć JD 5620 Basic-myślę że do ładowacza będzie nawet lepszy niż Proxima-praktycznie nie potrzeba tego szyberdachu-bardzo wysoko podciągnięta przednia szyba a więc widoczność idealna

-a jeżeli zaraz ktoś wyskoczy z tekstem -ale ile spali-to powiem jedno-kol.Biały brał pod uwagę właśnie Proximę-ten model myślę że nie spali więcej-z kolei koszty filtrów,olejów będą niestety wyższe

Szkoda że nie wspomniałeś o pół ramie silnika, a tak wogóle to jest jeszcze ta promocja na basik? Nie ma to jak jeleń, a zazdrość w oczach sąsiadów - bezcenne! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@biały 2005 coś tani ten DF... mam przed sobą ofertę z maja tego roku i taki DF 67 kosztuje 147 tyś brutto ze skrzynia 30/15 (skrzynia 45/45 153 tyś), kabina 5,5 tyś, koła 460zł, tłumnik 1860zł (ceny też brutto)

 

a 133 tyś kosztuje Roller 70W, cena też z maja, nie chce mi sie wierzyć, że ten DF aż tyle potaniał... :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Szkoda że nie wspomniałeś o pół ramie silnika, a tak wogóle to jest jeszcze ta promocja na basik? Nie ma to jak jeleń, a zazdrość w oczach sąsiadów - bezcenne! :)

Co to jest "półrama silnika " ?:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@pioter za 155 brutto spokojnie można kupić agrofarma 100 :rolleyes:

 

@ jaro gdzieś wspominałeś że ten Jaś bez turbo to jest mółowaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
tylko zastanawiam się jakie modele przednich osi montują w małych jx i new hollandach td, bo nie ma nigdzie info

 

new Holland ma swoje mosty, tak samo jak czerwone odpowiednik NH czyli Case czyli wszystko z CNH

 

przynajmniej moj new holland 70- 56 bis ma most new hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
@pioter za 155 brutto spokojnie można kupić agrofarma 100 :)

 

@ jaro gdzieś wspominałeś że ten Jaś bez turbo to jest mółowaty

Dokładnie piootr-ale nic nie wspominałem że nie nadaje się do ładowacza czołowego :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
Szkoda że nie wspomniałeś o pół ramie silnika, a tak wogóle to jest jeszcze ta promocja na basik? Nie ma to jak jeleń, a zazdrość w oczach sąsiadów - bezcenne! :rolleyes:

Tak ta promocja jeszcze jest jak zrobili nam ofertę na JD 5620 to wynos nas 120000 netto a stara promocja była na 111111 netto wiec prawje to samo a dlaczego go bez tego turbo muli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

9tys róznicy to nie to samo :rolleyes: ale oferte masz juz po upuscie czy cennikówka ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

ups sory zile napisałem cenę 112tyś nam wyszło a promocja była 111tyś :rolleyes: i to jest cena bez targowania ponieważ w ofercie

jak się składa na PROW to cenę piszą normalno ( przynajmniej nam tak powiedzieli ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
ups sory zile napisałem cenę 112tyś nam wyszło a promocja była 111tyś :rolleyes: i to jest cena bez targowania ponieważ w ofercie

jak się składa na PROW to cenę piszą normalno ( przynajmniej nam tak powiedzieli ) :)

Dobra ale dać 130 tyś za ciągnik 70km na wąskich oponach bez wyposarzenia i z piekielnie drogim serwisem to jak dla mnie sie zupełnie nie opłaca,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj