Silver

Nowy ciągnik z turem - najlepiej dobrana para :)

Polecane posty

kserkses    2
Myślałem że jest tańsza :D , a co do tura to aby nie za duży bo co z tego że wyżej podniesie lub troche więcej jak się będzie tył podnosił i przednia oś topiła :)

Dlaczego właśnie kubota a nie bierzesz pod uwagę oferty zetora czy farmtracka?

Chyba coś tańszego od KUBOTY w swojej klasie to ciężko znaleźć, chyba każda ma rewers hydrauliczny i klimatyzację w standarcie. Był test Kuboty w Agromechanice i szczególnie do ładowacza pasowała.

 

dane techniczne 62,5 kM http://traktorykubota.pl/site/?page=produk...w=1&index=3

finansowanie fabryczne http://www.traktorykubota.pl/site/?page=newsread&id=20

jesienna promocja http://www.traktorykubota.pl/site/?page=newsread&id=24

 

Nie zachęcam, ale uważam że warto tę ofertę wziać pod uwagę, do 120 brutto z ładowaczem się zmieścisz.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mycy    0

Mirasek a jaki twoim zdaniem ładowacz bylby optymalny do Kubotki ?

 

- Kserkses niestety 123800 dokladnie brutto kosztuje u dilera juz w promocji kubota Me 8200 do tego cos kolo 8000 brutto opcja zalozenia pelnej pneumatyki no chyba ze przyczepy sa na hydraulicznych chamulcach i sprezarka nie potrzebna :D Oraz do pelni szczescia mozna sobie zamowic w opcji szersze gumy na przod a takze obciazniki na kola tylne wiecej niema juz co kombinowac poniewaz ten ciagnik ma juz wszystko w standardzie. Oczywiscie z tej ceny urwac zawsze cos mozna ( a nawet trzeba) lub dostac w "prezencje"podczas indywidualnych negocjacji z dilerem

 

Pozdrawiam Mycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

@Mycy

 

pytanie otwierające wątek było takie

 

Ciągnik z turem 60 - 80 km, który zestaw będzie najbardziej wytrzymału i wygodnie będzie się pracowało przy krowach.

Chce coś do 120 tys z widłoami/krokodylem i łycha, potrzebny do gnoju tylko z płyty, bel siana słomy ( 700 sztuk) i ośnieżenia drogi 300m dla mleczarni.

więc Kubota 62,5 kM jak najbardziej by pasowała.

 

Pzdr

 

Niestety 80kM z dobrym ładowaczem za 120 tysięcy to nie będzie zbyt dużego wyboru, bo sam ładowacz z krokodylem będzie też swoje kosztował.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Może i 7211 ma uciąg ale u nas w okolicy to ten zetor pali średnio 6 l /godz zegarową i mniej ważne co robi a jak ma naprawde co rypać to i 10 l weźnie, a co do maszyn to poza jednym korpusem wiecej lub kawałek szerszym agregatem to co za maszyny możesz targać tym zetorem? Może i wygodniej ale spalic to on lubi, ale to nie w temacie :D .

Czy nikt nie ma 6441? Wszyscy tylko 8441 się chwalą a ja chce opini posiadacza 6441 najlepiej z turem lub farmtraca 665dt :)

A wiesz co Silver-wkurzyłem się -poważnie-zakładam że 7211 to Ty nie masz a się nasłuchałeś-znajdź mi na forum jednego niezadowolonego posiadacza tego Zetorka -co do maszyn współpracujących-powiem tak-ten akurat model wytrzyma wszystko to co taki Farmtrac z Twego tematu-powiem więcej-zapewne tego Farmtraca przeżyje (to już tak na marginesie-ale akurat mój kolega ma dwuletniego Farmtraca i zdecydowanie przydaje mu się ta dwuletnia gwarancja :) )-dobra niech będzie że robię OT-sorry-ale i tak uważam że siła w baku -czy uważasz że jak się takiego Farmtraca obciąży to nie spali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Mirasek a jaki twoim zdaniem ładowacz bylby optymalny do Kubotki ?

Nie mam zbytnio rozeznania w aktualnej ofercie ładowaczy czołowych więc trudno mi wskazać konkretny model czy nawet marke, ale szukałbym jakiegoś o małej masie własnej (500-550kg), jakiś najmniejszy model z serii (oczywiście mam na myśli ładowacze trzysekcyjne aby można było podpiąć krokodyl czy chwytak do bel) bo i tak maksymalny udźwig będzie miał wystarczający do niedużego ciągnika. Istotny jest też zakres pochylenia chwytaka jeżeli ktoś chce np. stawiać leżące bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jak nie boicie się kupować kuboty to dlaczego nie miał bym się bać new hollanda td, tylko może ktoś podał by ile kosztuje jakis rozdzielacz chłodnica lub sprzęgło do kuboty i do td?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0
A wiesz co Silver-wkurzyłem się -poważnie-zakładam że 7211 to Ty nie masz a się nasłuchałeś-znajdź mi na forum jednego niezadowolonego posiadacza tego Zetorka -co do maszyn współpracujących-powiem tak-ten akurat model wytrzyma wszystko to co taki Farmtrac z Twego tematu-powiem więcej-zapewne tego Farmtraca przeżyje (to już tak na marginesie-ale akurat mój kolega ma dwuletniego Farmtraca i zdecydowanie przydaje mu się ta dwuletnia gwarancja :D )-dobra niech będzie że robię OT-sorry-ale i tak uważam że siła w baku -czy uważasz że jak się takiego Farmtraca obciąży to nie spali ?

 

Popieram!! 7211 jak umie sie go wykorzystac wcale duzo nie spali, a przetrzyma nie jeden ciagnik.

Czy uwierzy ktos jak powiem ze zetor 5320 przy prasie warfama zrobil 42 bele w ciagu 1h 10minut i spalil 5,5l ?? Pewnie nie bo sam nie moglem w to uwierzyc.

Niestety panuja opinie o paliwozernosci zetorow i nic sie na to nie poradzi.

 

Farmtracka bym sobie darował, lepsza bedzie proxima.

A co do zefira tez nie powinien byc zly, ale to jeszcze za wczesnie by miec pewnosc. I tu znowu "pronar to szmelc" wiec kazdy bedzie odradzal, a ciafniczek moze byc dobry.

Ladowacz najlepiej z tej firmy co ciagnik. Bedzie najlepiej zgrany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Popieram!! 7211 jak umie sie go wykorzystac wcale duzo nie spali, a przetrzyma nie jeden ciagnik.

Czy uwierzy ktos jak powiem ze zetor 5320 przy prasie warfama zrobil 42 bele w ciagu 1h 10minut i spalil 5,5l ?? Pewnie nie bo sam nie moglem w to uwierzyc.

Niestety panuja opinie o paliwozernosci zetorow i nic sie na to nie poradzi.

 

Farmtracka bym sobie darował, lepsza bedzie proxima.

A co do zefira tez nie powinien byc zly, ale to jeszcze za wczesnie by miec pewnosc. I tu znowu "pronar to szmelc" wiec kazdy bedzie odradzal, a ciafniczek moze byc dobry.

Ladowacz najlepiej z tej firmy co ciagnik. Bedzie najlepiej zgrany.

DjKrak nikt tu twojego 7211 się nie czepia a pozatym może i wytrzymały ciągnik ale wcale nie taki dużo mocniejszy od mf255 ( nie mylić z 3512 :D ), a spalania proximy to Ty nie znasz i pewnie byś się zdziwił, bo żeby opłacało się pracować proximą to chyba cegłe pod pedał gazu trzeba wkładać a 82 km na napędy i skrzynie zetorowską to też nie jest mało i wcale taka mocna ta proxima być nie musi, pozatym im młodsze zetory tym delikatniejsze :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

No może i ja coś powiem.. Mój głos oddaje na Farmtraka, poniewarz będzie wg. mnie bardzo dobry do zadawanych mu czynów. Silnik perkinsa jest jego mocną stroną. W RPT był reportarz i opinie właściciela. Co do Kubotki zdziwił mnie fakt, że moc max uzyskuje w 2800 obr/min (strona internetowa podana powyżej). Nie wiem czy za tym idzie spalanie, ale pedał gazu w podłodze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7
Popieram!! 7211 jak umie sie go wykorzystac wcale duzo nie spali, a przetrzyma nie jeden ciagnik.

Czy uwierzy ktos jak powiem ze zetor 5320 przy prasie warfama zrobil 42 bele w ciagu 1h 10minut i spalil 5,5l ?? Pewnie nie bo sam nie moglem w to uwierzyc.

Niestety panuja opinie o paliwozernosci zetorow i nic sie na to nie poradzi.

co do spalenia to moze się bym i zgodził ale co do ilości bel to napewno nie przeciez to jest nie realne przy prasie owijającej sznurkiem i stało komorową.... a cos ty belował???


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
co do spalenia to moze się bym i zgodził ale co do ilości bel to napewno nie przeciez to jest nie realne przy prasie owijającej sznurkiem i stało komorową.... a cos ty belował???

Pewnie słome i siatką owijał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0
co do spalenia to moze się bym i zgodził ale co do ilości bel to napewno nie przeciez to jest nie realne przy prasie owijającej sznurkiem i stało komorową.... a cos ty belował???

 

Prasowalem slome, a owijalem sznurkiem tyle ze dosyc zadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
A zestaw Ursus 4514/5314/5714 + tur

Co o nim sądzicie?

Ja mam 5314 z TUR 4 i jakoś idzie tylko by sie przydały obciążniki na tył szczególnie jak obornik sie ładuje :D


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja mam 5314 z TUR 4 i jakoś idzie tylko by sie przydały obciążniki na tył szczególnie jak obornik sie ładuje :D

Ile pali 5314 przy pracach z turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

nie wiem nigdy nie mierzyłem ale myślę że nie za dużo ^_^


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dołaczam do kolegów z podobnym dylematem :D Chce kupic na PROW ciagnik 60-70Km z ładowaczem(zastepczy za 3512 z turem). Mój wybór narazie niepewny bo mysle nad proxima 6441, case JX60 lub blizniaka NH TD60d. W poniedziałek bede rozmawaił z dealerme który ma case i zetora i jak dowiem sie o ceny filtrów i innych czesci do case oraz róznice w cenach ciagników to podejme decyzje. Żadne farmtracki i kuboty nie wchodza w rachube :) za zetorem przemawai waga i silnik choc troche wiecej spali jak 3 cylindrowy iveco ale to 4 cylindry wiec kultura pracy lepsza. Ceny sa bardzo zbliżone z tego co wstepnie sie zorientowałem 78tys netto 6441 i podobnie jx60 nie wiem ile NH td60d


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@biały2005 nie lepiej ci będzie kupić Tura do Zetora 7341, przecież jest podobny gabarytowo do 6441 i sądzę, że w spalaniu nie będzie wielkiej różnicy. A zamiast małego Zetora wziąć dużego Zetora np. 11441 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie moge bo 7341 jest na moja mame i raczej nie dostane tura na PROW na nie swój ciagnik, a ja za kilka dni staje sie rolnikiem na papierze i bede chciał kupic cos zamiast 3512 bo juz swoje przeszedł 6000mth mu wystarczy:)

 

a na wiekszego ( 100-120KM) jest paln za rok jak dostane premie i znowu złoże wniosek na PROW


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to weź ładowacz do większego a założysz do mniejszego... :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w mrągowie zrobili ukuli ładowacz dla farmtracka i kabina jest trochę poprawiona co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

mi się podoba ten zestaw a czy wie ktoś ile ten farmtrac z tym ładowaczem możę kosztować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
mi się podoba ten zestaw a czy wie ktoś ile ten farmtrac z tym ładowaczem możę kosztować ??

Zapewne około 120 tyś zależnie od wyposarzenia tura jak i ciągnika może to być z hakiem, no i za tyle, może nawet kilka tyś taniej będzie proxima z turem i co tu bdzędzie lepsze?

No i który będzie mniej palił czy perkins 74km czy zetor 61km? :rolleyes:

Napiszecie napewno że farmtrac jest lekki ale obciażniki na tył i tak będą niezbędne i jakaś przeciwwag, a tutaj nie chodzi tak do końca o samą masę ciągnika ale o rozłożenie tych mas (zasada dzwigni) a frmtrac m 7 cm większy rozstaw osi, no ale zetor wpinany tur bezpośrednio w chydraulikę.

Już nie biorę pod uwagę proximy 7441 bo ta to chyba chla najwięcej z proxim i nie ma co porównywać z farmtrckiem bo pali napewno dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

jesli by byly obciozniki na tyl i przeciwwaga no to az tak zle nie jest z tym farmtrakiem no i napewno mniej spali od proximy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
jesli by byly obciozniki na tyl i przeciwwaga no to az tak zle nie jest z tym farmtrakiem no i napewno mniej spali od proximy

Masz do czynienia z farmtrackiem?>jeśli tak to jaki model?

Co do spalania to uważasz że perkins 74km spali mniej od zetora 61km?-tego próbuje się dowiedzieć, wydaje mi się ze spalanie będzie bardzo zbliżone, wiem że farmtrac ma 13km więcej ale do tura transportu zgrabiarki rozrzutnika itp to nie ma znaczenia, zetor ma większy wydatek pompy, ale czy tą proxime mniej miało by dzwigać od farmtracka? no ale to też mniej ważne bo żeby nie zniszczyć przodu bez przeciwwagi ani rusz, tylko czy ten farmtrac jest dość masywny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj