Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kłopotliwa sytuacja z Białoruska

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawciopeter

pawciopeter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 22:50

Kłopotliwa sytuacja z Białoruska Kupiłem koparkę rolnicza białoruś ma wazne oc ale nie jest ona zarejestrowana, według prawa można jeździc koparka po drogach publicznych na ważne OC ale co będzie jak zdejmę koparkę i mnie złapie policja choc przecież ten traktor chyba jest do tego przystosowany że mozna zdiąc osprzęt i jechac w pole kiedy się chce , prosze o porady w tym temacie.
KPK Kumurn Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kłopotliwa sytuacja z Białoruska Dzisiaj, 14:18
  •  

#2 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 04 marzec 2012 - 08:10

Kłopotliwa sytuacja z Białoruska Kolego niewiem jak z tą rejestracja jest ale jak zdejmiesz koparke to nie masz tylnego tuz-a i niewiem czy jest wałek i zaczep

#3 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 08:22

Kłopotliwa sytuacja z Białoruska Wałek jest bo napędza pompy, nie ma tylko belek bocznych i siłownika od podnoszenia.

#4 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 13:41

Kłopotliwa sytuacja z Białoruska Wszystko można dorobić kiedyś przerabiałem taką Białoruś,z osprzętu można zrobić fajnego cyklopa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 marzec 2012 - 14:36

Kłopotliwa sytuacja z Białoruska jak zdejmiesz osprzęt to już nie będzie koparka tylko ciągnik rolniczy który podlega rejestracji ,po za tym nie musisz rejestrować koparki ale możesz to zrobić-i po problemie.Chyba że sprzęt jest w stanie złomowym to nie ma sensu go reanimować.

#6 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 05 marzec 2012 - 22:46

Kłopotliwa sytuacja z Białoruska Niestety koparki nie można zarejestrować. Przerabiałem ten temat, bo chciałem zarejestrować koparkę budowlaną na jumzie. W stacji diagnostycznej powiedziano mi tylko tyle - jak zdejmę osprzęt zrobią mi przegląd, z osprzętem nie zrobią i tyle. Nie ma przeglądu - nie można zarejestrowac. Koparka jako maszyna wolnobieżna nie podlega rejestracji. Nalezy wykupic OC na ten typ maszyny i można legalnie jeździć po draogach publicznych. Problemem może być jedynie używanie takiej koparki, bo do pracy potrzebne są uprawnienia do obsługi takiego sprzetu. Oczywiście na własny użytek nikt tego nie bedzie sprawdzał do czasu jakiegoś wypadku. Wtedy zlecą się sępy :).

#7 Share pawciopeter

pawciopeter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 19:42

Kłopotliwa sytuacja z Białoruska Moze troche nie jasno sie wyraziłem bo ja juz zdjąłem ta koparke ,byla w dobrym stanie cala ale ja potrzebowałem ciagnika wiec zalozyłem tylne wieszaki i cala reszte potrzebnych urzadzen , a moze wie ktoś czy da sie wyrobic dokumenty na taki traktor zeby mozna bylo smigac po drogach publicznych?
KPK Kumurn Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 07:51

Kłopotliwa sytuacja z Białoruska Mam koparkę łańcuchową ETC 165 na MTZ 82 ( z przodu spych z tyłu ogon z łańcuchem) i jest zarejestrowana jako ciągnik rolniczy, a JCB 3CX ma tylko ubezpieczenie OC. Maszyny budowlane nie podlegają rejestracji aczkolwiek widziałem rejestrowane ostrówki a nawet JCB 3CX ( MPWiK Lublin).
Czy na Twoim dokumencie OC jest napisane koparka, a może jest nr. rejestracyjny

Dodaj odpowiedź