Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Goncarek

Goncarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 18:24

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze Moim zdaniem najlepsze silniki produkuje firma John Deere, chociaż pozostałym silniką też nie można wiele zarzucić. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze Dzisiaj, 15:00
  •  

#22 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 18:36

Moim zdaniem najlepsze silniki produkuje firma John Deere, chociaż pozostałym silniką też nie można wiele zarzucić. :rolleyes:

Dlaczego akurat JD? Niezbyt ekonomiczne w lekkich pracach, parametry przeciętne, a trwałość... też sie kiedyś skończą :)

#23 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 08 listopad 2007 - 19:05

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze no u nas w deutz 5506 jest silnik deutza F4L912 silnik jest naprawde bardzo trwały i oszczędny( silnik został wyprodukowany w 1966r) bo mam np porównanie do U C-360 o takiej samej mocy i porównać tego i tego to co innego silnik jeszcze chodzi ale to nie to samo co było 2 lata temu wtedy jeszcze nie miał nic do zażutu ale niestety został zatarty dwa razy przez pracownika ( ale po zatarciu nie maił żadnych napraw chodz by mu się przdała ponieważ bierze olej i już niema takiej mocy jak kiedyś :rolleyes: i właśnie dla mnie silniki deutza są dobre ( szkoda że teraz deutz nie produkuję takich silników :) oczywiście nie mam nic do innych silników

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pawel84

pawel84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 16:04

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze Tylko JD. Jest to marka o ugruntowanej pozycji na rynku. Musiała na to cięzko pracować. Jednym z ich głównych plusów jest trwałość silników. JD serii 6020 były najchętniej kupowanymi maszynami na rynku niemieckim w 2006 roku w klasie ciągników 100-150 KM. Mysle ze seria 6030 powtórzy ten sukces. W JD bardzo dobrze wygląda przebieg momentu obrotowego. Elastyczność i moc muszą być okupione odpoweidnim spalaniem;) Pozdrawiam.

#25 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 16:31

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze najlepsze są silniki JD i caterpillara normalnie mają taką wysoka żywotność że szok nawet merole przewyższają swoją opinie opieram oczywiśćie na długoletnich heh obserwacjaj (sam miałem kombajn JD) ponadto moich 4 znajomych ma kombajny JD a 3 ciągniki.... w końcy John Deere zakładając swoją firmę powiedział: ,,nigdy nie podpisał bym sie własnym nazwiskiem pod produktem który nie ma w sobie tego co najlepsze we mnie...'' ^_^

#26 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 16:36

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze Obecnie JD to po Fendcie sa to najoszczedniejsze jednostki. Ale oszczednosc nie zalezy tylko od silnika,ale duzo tez od systemu wtrysku. Fendt jest bardzo oszczedny,a Deutz juz nie,mimo ze oba maja silniki Deutza. A kiedys konczy sie wszystko.

#27 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 17:16

Cummins :)

zgadzam sie w 100% Cummis najlepszy :rolleyes:

#28 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 10 grudzień 2007 - 14:46

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze moim zdaniem sisu diesel sa najwytrzymalsze

#29 Share rafal91

rafal91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:45

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze MWM jest bardzo dobry :lol:

#30 Share imi

imi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 23:06

zgadzam sie w 100% Cummis najlepszy :lol:

też sie zgadzam ze sa najlepsze np w case tego co mam po 12000mth dokładasz dodatkowy pierścień. bo juz ma przygotowany rowek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 23:35

Obecnie JD to po Fendcie sa to najoszczedniejsze jednostki. Ale oszczednosc nie zalezy tylko od silnika,ale duzo tez od systemu wtrysku. Fendt jest bardzo oszczedny,a Deutz juz nie,mimo ze oba maja silniki Deutza. A kiedys konczy sie wszystko.

Silniki JD miały i mają nadal opinie paliwożernych, więc raczej nie są najoszczędniejszymi jednostkami. Fendt`y też raczej nie są najoszczędniejsze, ale skoro mają takie same silniki Deutz-a jak DF-y to nie powinno być między nimi różnicy. Obecnie opinie oszczędnych mają silniki z fabryki Sisu Power. Zawsze taką opinie miały Perkinsy, ale te silniki mają tak wielu producentów, że nie wiadomo jak to będzie z trwałością np. tych z indii, które montowane są w Farmtrac-ach.

#32 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 10:48

też sie zgadzam ze sa najlepsze np w case tego co mam po 12000mth dokładasz dodatkowy pierścień. bo juz ma przygotowany rowek.

I co mu da dosatkowy pierścień? Będzie trzymał ciśnienie czy co bo to jakiś śmieszny pomysł.

Co do silników to u nas chodzą 2 Perkinsy, 2 JD, 1 Ursusa i 1 Zetora w 912.

Zapalanie zimą: najlepiej pali Ursusa C-360 oraz JD. 912 oraz Perkinsy to cinkooo. Niby ma 7 tys mtg ale co z tego do 10 nie dobije bez remontu. Janek pali ładnie, na zegarze 4 tys mtg i silniczek jakoś sobie z tego nic nie robi.

Praca w ciężkich warunkach: Perkisy lubią obroty, jeśli obroty spadają musisz zredukować bo jak zleci poniżej 1500 to nie ma jazdy. Dlatego Perkisy robią u mnie lekką robotę. W konkretnej robocie JD daje rade i na tą jednostkę stawiam.

Praca w lekkich robotach: U nas tylko Perkinsy, JD spali więcej od porównywalnego Perkinsa.

Silnik Zetor w 912 w lekkich pracach nie pali dużo ale w cięzkiej to i ponad 12 zdoi.

Podsumowanie: Prę razy przeliczałem jednotkę Perkinsa w 3512 oraz JD w prasie zwijającej i różnicy nie widzę. To samo z 912 w orce i z Jankiem. Ten i ten spali podobnie.

Moje zdanie jest takie: Perkis do lekkiej pracy a JD do ciężkiej. Na temat innych silników się nie wypowiadam bo nie pasiadam :lol:

#33 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 10:56

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze @robertbara Ale porównujesz mały silnik perkinsa z 2x silniejszym JD

Ja w MF mam inne wrażenie on właśnie najmocniejszy jest na wolnych obrotach a pod obciążeniem szybko schodzi z obrotów tylko że spokojnie można go do 1000-1200 obr zdusić bez redukowania biegu na ale taka specyfika wolnossącej 6

Niedaleko ma JD 6520 (ten sam rocznik ) spalanie też takie jak mój MF nic na powietrze nie chodzi :lol:

A DF ma 14 kM mniej a silnik całkiem inna ma charakterystyke

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 styczeń 2009 - 14:29

I co mu da dosatkowy pierścień? Będzie trzymał ciśnienie czy co bo to jakiś śmieszny pomysł.

Nie dokładnie, dodatkowy pierścień to pierścień olejowy(zgarniający), ogranicza on zużycie oleju w silniku z dużym przebiegiem. Z tego co wiem to Leyland też to praktykował, także śmieszne to nie jest, mądrzejśi od nas to wymyślili :lol:

Co do porównania JD z Perkinsem to trochę źle dobrane silniki, Perkins w 3512 pochodzi z lat 60-70? JD jest na common railu, a to ma znaczenie.

#35 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 14:45

Silnik Zetor w 912 w lekkich pracach nie pali dużo ale w cięzkiej to i ponad 12 zdoi.

Miałem Zetora 8045 (ten sam silnik) i przy orce obracakiem 3x48 na średnich glebach palił mi 8-9 litrów na godzinę zegarową, a na hektar 13 - 14 litrów. Jeżeli podajesz spalanie na godzinę, to wydaje mi się trochę duże, ale może to cięższe ziemie i poślizg przy braku przedniego napędu?
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

#36 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 15:15

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze Panowie spokojnie porównałem takie bo tylko takie mam :lol:

To jest tak: każdy ma inne wymagania, wszystko zależy jak się dba, jak użytkuje itd.
Miałem Poloneza którego sprzedałem jak miał 200 tys i lata do tej pory, także nie ma reguły :lol:

#37 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 16:30

A DF ma 14 kM mniej a silnik całkiem inna ma charakterystyke

...i nie wynika to z marki tylko konstrukcji :lol: podejżewam że mój MF ma bardzo podobną charakterystyke jak Twój DF

#38 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 19 styczeń 2009 - 14:28

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze Ja stawiam pod wzgledem wytrzymałości na Cumminsa poprostu nie do zajechania nie to ze mam takiego ale w wiosce jest taki sam po 16 tys mth 5130 bez naprawy !!! I mało tego.. miał dziesiątki użytkowników bo robił w niemczech !! Skrzynia ORYGINAŁ!! Gdy sam to usłyszałem byłem pod podziwem !! A co do spalania , Jak jest co robic to myle ze duzo nie odstaje od JD , zsiadając z 912 na 5150 roznica jest ok 50 koni mechanicznych a jestem zachwycony Spalaniem :lol: Kazdy wybiera silnik DO WŁASNYCH WARUNKÓW I POTRZEB!! Wszystkie mają SWOJE ZALET I WADY!! taka jest prawda!! ale jesli ktos stawia na Wytrzymałość polecam Cumminsa (taka moja własna opinia z doświadczeń) :D

#39 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 29 styczeń 2010 - 16:15

Czyje silniki montowane w traktorach są najlepsze Perkins A4- bo mało pali, Zetorowski- bo się rzadko psuje. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share szymon1804

szymon1804

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 18:27

Silniki JD miały i mają nadal opinie paliwożernych, więc raczej nie są najoszczędniejszymi jednostkami. Fendt`y też raczej nie są najoszczędniejsze, ale skoro mają takie same silniki Deutz-a jak DF-y to nie powinno być między nimi różnicy. Obecnie opinie oszczędnych mają silniki z fabryki Sisu Power. Zawsze taką opinie miały Perkinsy, ale te silniki mają tak wielu producentów, że nie wiadomo jak to będzie z trwałością np. tych z indii, które montowane są w Farmtrac-ach.

Nie wiem skąd wziąłeś taką informację,że w Farmtracach są silniki z Indii.Ja mam Farmtraca z silnikiem Perkins i na tabliczce jest napisane ,że składany w Anglii.U mojego kolegi jest tak samo.

Dodaj odpowiedź