Skocz do zawartości

Zdjęcie

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS

151 odpowiedzi na ten temat

#121 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 listopad 2007 - 13:45

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS no ok, tylko dlaczego wiekszosc rozmawia o ekstremalnie lekkich, po co mi takie doswiadczenia z ktorych nie mam szansy skorzystac ;)
pozdro 600
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Dzisiaj, 23:27
  •  

#122 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:16

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS tak naprawdę w dyskusji ucieka cały sens tego testu...
Dla mnie sprawa jest prosta. DHK spartolił sprawę i stracił potencjalnego klijenta raczej konkretnego bo jak ktoś kupuje taką klasę ciągnika to można się spodziewać innych konkretnych zakupów z jego strony. JD poważnie potraktował ten test, przyłożył się a efektem jest sprzedany ciągnik(jesli nie mam racji to mnie poprawcie). następnym razem może wyjść taki test na korzyść fendta, i co wtedy???
jak ktoś wspomniał są instytucje które zajmują się ocena ciągników. Takimi testami można sobie bardzo pomóc w wyborze ciągnika/maszyny (oczywiście jeśli ktoś nie ma swojej ulubionej marki lub nie jest fanatykiem np 360która dla niego jest lepsza od testowanych tu ciągników) tym bardziej że oba traktory są klasowe...

a poza tym mało kto z kupujących ma możliwość porównać sobie konkurentów oczywiście z oddzielnych koncernów na jednym polu i w dodatku własnym:)
fajna sprawa porównanie twarzą w twarz...
poza względami ekonomicznymi (jak wymierne spalanie na h czy ha) można dopiero wtedy porównać maszynki (a nie że dzisiaj mi dali jednym pojeździć po placu a drugim to za tydzień bo teraz sie nie da...)
czysta ocena tego za co mamy zapłacić...
może to jest pomysł dla niezdecydowanych co chcą nowy ciągnik sobie kupić a nie wiedza jaki:)

pozdro 4all
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#123 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2008 - 20:46

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Wydaje mi się że ten test nie był zbyt miarodajny. Wiele zależy też od operatora i to że orali tym samym pługiem a nie takim samym! gdyż powinno być powtórzone kilkukrotnie a nie tylko raz po godzinie.

#124 Share at_horses

at_horses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 21:36

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS ale efekt był wystarczający dla potencjalnego kupującego. zgodzę się z tym co piszesz *marek* ale tak naprawdę chodziło o jak najlepsze zaprezentowanie obu maszyn. wygrał JD...
tak naprawdę wystarczyło pojechać "oszczędniej", inaczej ustawić pług czy wiele innych rzeczy które miały wpływ na wynik tego testu.
na spalanie mogło mieć wpływ samo ukształtowanie baku tzn nie zawsze uda się pod sam korek nalać... zawsze może zostać jakieś miejsce gdzie zgromadzi sie powietrze i raz wejdzie 5l mniej raz więcej... jest to zbiornik dużej pojemności więc takie różnice mogą wystąpić... tym bardziej ze sie nie zużyto całego baku tylko pracowały ciągniki godzinę...
mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

#125 Share johny64

johny64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 luty 2008 - 12:44

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS [quote name='GaTHeR' post='98322' date='Nov 23 2007, 23:16 ']Czyli wynika z tego że Fendt nie jest doskonale doskonały i też ma jakies wady :D ?? NIE WIERZE B)

:)

#126 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 07 luty 2008 - 13:19

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Jak mówili wcześniej korbanek zrobił błąd że postawił pracownika. Mogli dać właściciela takiego fendta wynik być może by się zmienił

#127 Share GaTHeR

GaTHeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 15:07

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS .... trwają przygotowania do kolejnej potyczki...

#128 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 18:24

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS :) czekamy z niecierpliwoscia, co tym razem bedzie konkurowalo?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#129 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 12 marzec 2008 - 19:52

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Ja czuję, że będą to ciągniki :) :)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#130 Share GaTHeR

GaTHeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 20:37

:) czekamy z niecierpliwoscia, co tym razem bedzie konkurowalo?

BARDZO DOBRE PYTANIE!!!!!

Czego byście oczekiwali od kolejnej potyczki?
Jakie macie propozycje jeśli chodzi o dobór sprzętu, warunków, przebieg testu itp?

Chętnie posłucham wszelkich propozycji...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 20:50

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS byc moze uniknac takiego bledu jak poprzednio (wiele razy wskazywany), aby operator dorownywal swojemu konkurentowi :)
reszte bledow mozna pomierzyc, ocenic ich wage, przeanalizowac, a operatora niestety nie da sie - a kolesie z punktu dilerskiego nie zawsze wiedza z czym maja do czynienia :)

#132 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 22:16

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Najlepiej to puścić kierowców sprzętów którzy jeżdżą danym sprzętem np kilka miechów, np ciagniki już dotarte, z identycznymi pługami na tym samym polu, kierowcy przypisani dłuższy czas i puścić te maszynki w naprawdę ekstremalną ziemię. :)

#133 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 marzec 2008 - 23:02

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS zapraszam do mnie :)
czym dluzszy (wiekszy areal zostanie przerobiony) bedzie test tym mniejsze znaczenie beda mialy nieuniknione bledy pomiarow

#134 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 09:10

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS @Brzozak tak bez ściemy -jaki pług zapiąłbyś do mojego JD 6320 100 kM na Twojej ziemi. Bedę miał głębszy obraz :) Waga z ładowaczem około 5800 kg.

3 x 40 cm dawałbym rade? :)

#135 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 13:29

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS do jeszcze przy okazji i ja się zapytam :)

jak radzi sobie kiedyś z uprawą takiej gleby???30-40 lat temu...

#136 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 15:01

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Jak dla mnie to było po prostu zaprezentowanie dwóch marek podczas pracy, między innymi reklama, to wszystko.
Testem bym tego nie nazwał chyba że "podwórkowym".
Do prawdziwych testów potrzebni są prawdziwi przedstawiciele firmy,prawdziwa komisja, identyczne warunki pracy itp.

#137 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 15:28

@Brzozak tak bez ściemy -jaki pług zapiąłbyś do mojego JD 6320 100 kM na Twojej ziemi. Bedę miał głębszy obraz :) Waga z ładowaczem około 5800 kg.

3 x 40 cm dawałbym rade? :)

zapialbym nawet 3x50, ale z mozliwoscia zmiany szerokosci roboczej, bo w bardzo sprzyjajacych waunkach dalby rade pociagnac, w srednich jezdzilbym na 3x45 lub 3x40, a po burakach to pewnie bym nawet 3x30 nie wjezdzal nim :)
Samem w normalnych warunkach oralem 3x30 i nigdy nie osiagnalem wiecej niz 7 km/h :)

#138 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 październik 2008 - 21:35

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Na stawim oczywiscie na Fendta.Dla mnie najlepsze jest to ze jest w miare lekki to lekkich prac,a do ciezkich pociągowych mozna go dociążyc 1800kg przód i 1200kg tyl,pod tym względem wygrywa z jd.Aha zobaczcie sobie http://pl.youtube.co...h?v=lJQd2y0uz8M ion pokazuje kto jest lepszy hhehe

Edytowany przez robertbara, 17 październik 2008 - 10:39.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#139 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 październik 2008 - 09:40

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS dlaczego do porownania wzieli 7530, a nie 7730, ktory i tak jest slabszy od fendta 820????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 październik 2008 - 09:46

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Może żeby pokazać że słabszy JD jakoś nadąża za mocniejszym Fendtem ;)

Dodaj odpowiedź