Skocz do zawartości

Zdjęcie

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS

151 odpowiedzi na ten temat

#81 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 14:46

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Zaraz wyjdzie że Fendt na hektar spalił mniej skoro jeździł szybciej

Do tego dąże żeby napisał ile spaliły na ha bo to jest ważniejsze niż godz.

zaorał ten kawałek pola o 2min to zadna róznica nie zrekompensuje różnicy w spalaniu

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Dzisiaj, 15:44
  •  

#82 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 15:48

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Cały test byłby bardziej sprawiedliwy gdyby ciągniki pracowały choćby 8 godzin, bo przy tak krótkim pomiarze jest wiele "ale" jak widać w temacie.

#83 Share lukerat lukerat

lukerat
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2007 - 18:35

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS jesli chodzi o korbanka ,to mam od nich kombajn z 1999 i jak siegne pamiecią ,to po długich negocjacjach udało sie urwac troche kasy z ceny:).
uważam ,że po między dealerami różnych firm ,nie mam wiekszych różnic! wszyscy chcą jak najbardziej wydoic klijenta i robią to w taki sposób ,ze po zakupie jest goły ale szczesliwy ,że został tak mile obsłużony
pozdr

ps moim zdaniem z tego co przeczytałem test był w miare uczciwy ,chciałbym aby takich imprez było jak najwięcej!!

#84 Share GaTHeR

GaTHeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 18:38

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS John Deere z testu podczas pracy

#85 Share ksyniu22

ksyniu22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 14:24

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS wiesz czyj to filmik?? czy przypadkowo go znaazles? a moze znasz autora tego filmu? bo o ile sie nie myle to jest kumpel mojego kolegi ze studiow... ale zagmatwalem :rolleyes:

#86 Share GaTHeR

GaTHeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 listopad 2007 - 22:54

wiesz czyj to filmik?? czy przypadkowo go znaazles? a moze znasz autora tego filmu? bo o ile sie nie myle to jest kumpel mojego kolegi ze studiow... ale zagmatwalem B)

znam autora tego filmu i posiadacza tego glosu B)

#87 Share ksyniu22

ksyniu22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 listopad 2007 - 12:23

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS to pewnie mieszkasz w okolicach gniezna, no nie? bo ten moj kolega ze studiow tak mieszka B) i pewnie sie znacie B)

#88 Share GaTHeR

GaTHeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 23:00

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Kto ma john deere nie napisze jaki ma model i ile mu pali przy jakej pracy?

#89 Share Maweric82

Maweric82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 17:32

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS ja z doświadzczenia tyle że JD lepiej wypada w testach, porównywałem z bratem JD 6420 i Fendt-a 412 Vario, a to co nam wyszło , mianowicie mamy gospodarstwo 40 ha na tate, i w pierwszy jeszcze sapardzie kupiliśmy wspomnianego JD 6420 i kilka maszyn , no nie powiem niezła zabawka , ciągnik ten w zupełności wystarczył na ten areał ale poszliśmy w transprt i musieliśmy kupic drugi ciągnik do gospodarastwa, tata dał się namówićtym a korbanków na tego Fenda 412 vario oczywiście też w SPO, jak goprzywieżli to była niezła maszynka nawet mi się bardziej podobał niż JD,otóz okazzało się ze nie jst taki oszczedny jak JD a do tego jest droższy w utrzymaniu i to o wiele niż JD, kiedyż testoealiśmy obydwa ciągniki przy agregacie poorywkowym KUS z mandamu 3 metry szerokości i okazało się że w godzinę Fendt mniej zrobił a niżeli JD,a mają takie same ogumienie, na dodatek siadły nam wtryski w Fendzie koszt samych wtrysków 10 000 tyś złotych i kupiliśmy je prosto z Bosha bo od tych korbanków to by było ze 300 tyś drożej, a nie lejemy opałówki tylko orginalną ropę bo jesteśmy na VAcie i nie opłaca nam się kombinować, uważam że Fendt to dzidostwo jaich mało no chyba że macie kasy jak l;odu żżżżżżeby płacić za drogi serwis

#90 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 18:01

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS JD w wersji premium czy SE???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Maweric82

Maweric82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 11:23

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS mamy wersje premium tą troszke lepszą od SE, właściwie to nie wiele sie różnią poza resorowaną osią, ale jesteśmy zadowoleni, a teraz zamierzamy przywiezć po nowym roku JD 6430 premium zobaczymy co to potrafi? a bede miał go gdzie przetestować bo ostatnio wozimy żwir na podbudowe drogi to napewno tam go sprawdze i napisze o nim kilka opinii

#92 Share lukasz22

lukasz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo budownictwo stolarstwo

Napisany 15 listopad 2007 - 17:11

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS czesc chlopaki ja mam takie zdanie nie mowie ze fendt jest zly ale uwazam ze jd jest super maszyna i nie wiezcie ze fend mniej spali bo to nie prawda a i wiecie taka ciekawostke ze 1976 r jd wprowadzil pierwszy klimatyzacje i wiele takich pierdolow moze to sa starsze systemy ale przetestowane i wytrymale sam sie zastanawiam co kupic bo chce zmienic jest duzo tego ale chyba sie zdecyduje na jd nie chodzi mi o reklame ale o serwis i wytrymalosc bo mam gorki a wiem ze jd poradzi pozdro

#93 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 19 listopad 2007 - 23:29

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Skoro Fendt orał szybciej to musiał zaorać więcej ha/h niż JD, a nie tyle samo.
Pozatym JD jest słabszy od Fendta, a ponieważ oszczędniej jest orać z mniejszą prędkością i większą szerokością to Fendt marnował sie z takim pługiem. Fendt powinien ciągnąć 6 skib i wtedy byłby oszczędniejszy.
Widziałem nawet takiego Fendta z 7 skibowym pługiem i świetnie sobie radził

#94 Share GaTHeR

GaTHeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 20:44

Skoro Fendt orał szybciej to musiał zaorać więcej ha/h niż JD, a nie tyle samo.
Pozatym JD jest słabszy od Fendta, a ponieważ oszczędniej jest orać z mniejszą prędkością i większą szerokością to Fendt marnował sie z takim pługiem. Fendt powinien ciągnąć 6 skib i wtedy byłby oszczędniejszy.
Widziałem nawet takiego Fendta z 7 skibowym pługiem i świetnie sobie radził

przeczytaj uwazie opis warunkow itp - wtedy zrozumiesz ze troszke nie tak w tym poscie napisałes.

warunki byly trudne.
BTW doliczająć IZM to JD był silniejszy.
ale nie o to chodiz - 3 konie praktycznie nie robia tu roznicy.

nie moge sie doczekac az producenci zaczna opisywac moc swoich produktów według zunifikowanej-jednolitej normy

#95 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 listopad 2007 - 20:50

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS a coś więcej na temat tej normy????

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#96 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 21 listopad 2007 - 14:31

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Przecież normy są w pewien sposób zunifikowane.
ECE R24-moc silnika z całym osprzętem
EC 97/68-moc silnika bez osprzętu
Jeśli chodzi o mnie to ja klasyfikuje ciągniki do odpowiednich grup mocy na podstawie mocy znamionowej ECE R24, a reszte uznaje za parametry silnika.
Niestety w prospekcie JD 7730 jest podana moc w EC 97/68 (co uważam osobiście za nieuczciwość) więc porównam moc tych ciągników wedłu tej normy.
Moc znamionowa (EC 97/68):
Fendt 820VarioTMS-207hp (w ECE R24 ma 190hp)
JD 7730-190hp (Fendt 818 ma 186hp)
Z tego wynika, że Fendt 820 jest o 17hp mocniejszy od JD7730
IZM nie biore pod uwage bo jest dostępna tylko w specyficznych warunkach(WOM, transport), a nie podczas orki
Zapotrzebowanie na moc pługa zawieszanego wynosi średnio 30hp/korpus wiec Fendt 820 powinien ciągnąć spokojnie 6skib.
Pługi półzawieszane mają mniejsze zapotrzebowanie na moc więc nie ma problemu żeby Fendt 820 ciągnął 7skibowy pług półzawieszany.
Zresztą widziałem już słabsze ciągniki radzące sobie z takim plugiem.

#97 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 16:27

Jeśli chodzi o mnie to ja klasyfikuje ciągniki do odpowiednich grup mocy na podstawie mocy znamionowej ECE R24, a reszte uznaje za parametry silnika.

Tyle że wg normy ECE R24 w przypadku silników z wentylatorem na sprzęgle wiskotycznym podana moc może być nieco większa niż ze sztywnym napędem wentylatora (który potrafi zabrać nawet kilka KM), dlatego najbardziej ostrą i miarodajną normą jest DIN która stanowi odpowiednik ECE R24 ze "sztywnym" wentylatorem.

Jeśli chodzi o normy pomiaru mocy od najbardziej "zawyżającej" to:

SAE
ISO
EC 97/68
ECE R24 (wisko)
DIN
WOM

chyba że coś pomyliłem, jest jeszcze PN czyli polska norma ale nie wiem gdzie ją wsadzić bo nie znam warunków pomiarowych...

#98 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 16:36

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Ale w warunkach polowych sztywny napęd wentylatora też zabiera więcej KM niż naped o zmiennej prędkości.
Nie widze nic niesprawiedliwego w ECE R24

#99 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 22:04

Niestety w prospekcie JD 7730 jest podana moc w EC 97/68 (co uważam osobiście za nieuczciwość) więc porównam moc tych ciągników wedłu tej normy.

Pługi półzawieszane mają mniejsze zapotrzebowanie na moc więc nie ma problemu żeby Fendt 820 ciągnął 7skibowy pług półzawieszany.
Zresztą widziałem już słabsze ciągniki radzące sobie z takim plugiem.

może ja jestem ślepy.. ale w charakterystyce JD 7730 jest moc podana wg normy ECE R24 też.
wogóle to JD podaje moce w normie ECE R24 od ponad 10 lat i tylko może ostatnie 2 lata podaje moc w ISO. Wcześniej moce podawane byłe w DIN i SAE.

co to za nowe stwierdzenie że pługi pół zawieszane mają mniejsze zapotrzebowanie na moc? Czym sie to niby różni ? Korpusy jakieś mniejsze albo lżejszy pług :P?

Taaa 820 ciągnie 7 skib, a ja widze jak 926 sobie z 5 czasami nie radzi :lol: Jak sie wykonuje orke na 20cm piasek to może i 7 uciągnie, ale jak na 30 i więcej, to już tak różowo nie jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 listopad 2007 - 22:23

Taaa 820 ciągnie 7 skib, a ja widze jak 926 sobie z 5 czasami nie radzi smile.gif

no ja juz tez raz wspominalem o 930 z 6 skibami :lol:
a ciagnik z plugiem polzawieszany moze byc mniej narazony na naprezenia wystepujace podczas orki, poprzez przegub, w istocie moze to doprowadzic do minimalnie mniejszego zapotrzebowania na moc, ale napewno nie do dolozenia 1 odkladni

Dodaj odpowiedź