Skocz do zawartości

Zdjęcie

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS

151 odpowiedzi na ten temat

#61 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 31 październik 2007 - 20:30

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS a czy ciągniki różniły się ogumieniem???
mierzyli ciśnienie w kołach zanim ruszyli???
bo podejrzewam, że to mogło mieć nawet 10% błędu w spalaniu!!!!!
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Dzisiaj, 11:35
  •  

#62 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 31 październik 2007 - 20:58

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Co do klimy napisałem nawet o 14%, więc mogło też coś zaważyć. Nie będę sie kłócił bo aż tak dobrze sie nie znam.
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

#63 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 31 październik 2007 - 21:12

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS jeszcze troche i wyjdzie na to, że kierowca Fendt'a zapomniał o zaciągniętym hamulcu ręcznym i przez to jego spalanie było większe... :D

ten test jest dowodem na to, spalania na ha, które my podajemy na forum również nie można porównać bo hektar hektarowi nigdy nie będzie równy...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#64 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 31 październik 2007 - 21:24

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS może gdyby obciązyć przy orce silnik JD włączając klime a w fendcie nie to może i by korbanek był górą :D

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#65 Share GaTHeR

GaTHeR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 31 październik 2007 - 21:46

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS wedlug mnie musimy jeszcze rozpatrzyc takie kwestie jak:
- waga operatora,
- zmiany kierunku wiania wiatru,
- fazy księżyca,
- promieniowanie podziemnych cieków wodnych,
- preferencje polityczne włąścicieli...

Ludzie.... spokojnie - to jest test wykonany metodą "chłopską" jeśli komuś sie nie podoba, to owszem, ma prawo wyrazić taką opinie..ale czemu odrazu podważać sensownośc takieog testu??

Widać cztery frotny:
1. ci, którzy mają neutralny stosunek do testu i przyjmują go do wiadomosci, ale nie biorą TEGO ZA DOGMAT,
2. ci, których zabolało, że wypasionos ciągnikos fencioros spalil więcej,
3. ci, którzy potrafia wyciągnąć z tego eksperymentu konstruktywne wnioski, choć nie są wielbicielami JD a moze i sa uzytkownikami Fendta..
4. ci, którzy kochają jelenia i maja kolejny powód do dumy

Wiec, po cote przepychanki??

I pytanie na koniec - ma ktos z was któryś z w/w ciagników, zeby moc sie odieśc do testu z własnego doswiadczenia?

#66 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 31 październik 2007 - 21:46

ten test jest dowodem na to, spalania na ha, które my podajemy na forum również nie można porównać bo hektar hektarowi nigdy nie będzie równy...

Spalania na hektar raczej nie (inne ziemie, inne pługi, itp.) ale na godzine tak, bo u nas występuje to o czym pisał amfipterus, wielokrotne pomiary. Ja moge śmiało napisać ile spala mój ciągnik na godzine orki bo robiłem wiele pomiarów, często zachodziła powtarzalność wyników w zbliżonych warunkach (bo napewno nigdy jednakowych ale to nie ma aż tak wielkiego znaczenia).

PS. należe do tego pierwszego frontu :D

#67 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 31 październik 2007 - 23:00

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS -temperaturę w kabinie (cieple pow. jest lżejsze)
-temperaturę ziemi
-temperaturę spalin
-stan psychiczny operatora
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

#68 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 08:12

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS taa operator był zestresowany i nie umaił dobrze poprowadzic maszyny :D ja bym sie podciągnoł pod 3 front choc można odniesc wrazenie ze obstaje na 4 :) owszem jd wygrał ale nie stwierdziłem nigdzie ze fendt to szrot i do JD sie nie równa :).
ale skoro nie ma aż tak dużej różnicy to po co przepłacać i psuć sobbie nerwy na Korbanku ???

A-Mount Alpha user

#69 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 08:43

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS po to żeby w całej gminie wiedzieli, że jeździ u Ciebie potwór zwany Fendt... :D

@mirasek ja też jestem za podawaniem spalania na godzinę efektywną pracy (bo ma mth to też nie bardzo) wraz z wydajnościa jaką zestaw osiągnął i opisem terenu.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#70 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 11:14

psuć sobbie nerwy na Korbanku ???

OK, psuć nerwy na Korbanku... a dealerzy JD to są super świetni i działają antystresowo :D @zetor, rozmawiałeś z dealerem Korbanka i JD, negocjowałeś, czy tylko powtarzasz jak mantre czyjeś zdanie bo nie masz swojego? Absolutnie nie bronie Korbanka ale kilka lat temu jak kupywałem ciągnik i byłem kilka razy u dealera JD to za każdym razem myślałem że mnie tam krew zaleje :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 17:25

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Panowie macie pomysły, no przecież wiadomo że nie jest to doskonała metoda sprawdzenia spalania, ale przynajmniej w jakimś stopniu wychodzi że nie tyle Jelonek pali jak go malują.

Według mnie to nie ciągnik musi byc oszczędny, ale operator z głową, który będzie wiedział na jakich obr pracować traktorem, na jakim przełożeniu co do warunków itd :D

#72 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 23:00

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS mirasek trafi sie taki co bedzie z korbanka zadowolony a trafi sie taki co kupi cos raz i wiecej tam nie wruci :D absolutnie nie twierdze ze delarze JD sa super bo widziałem tez niepochlebne wypowiedzi o nich :). ale czy nie plusem dla JD jest ze ma tych dealrów w Polsce kilkiunastu? a fendt czy MF ma tylko DHK? i jak sie czyta forum widac ze wielu rolnikow nie chwali korbanka :) tak samo z dealerami JD :)
nie ma idealnego dealera karzdy chce zarobic a to czy zadba o klijenta :)...jego sprawa :)

A-Mount Alpha user

#73 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 23:18

mirasek trafi sie taki co bedzie z korbanka zadowolony a trafi sie taki co kupi cos raz i wiecej tam nie wruci :D absolutnie nie twierdze ze delarze JD sa super bo widziałem tez niepochlebne wypowiedzi o nich :). ale czy nie plusem dla JD jest ze ma tych dealrów w Polsce kilkiunastu? a fendt czy MF ma tylko DHK? i jak sie czyta forum widac ze wielu rolnikow nie chwali korbanka :) tak samo z dealerami JD :)
nie ma idealnego dealera karzdy chce zarobic a to czy zadba o klijenta :)...jego sprawa :)

Ja akurat jak mało kto nie mam zastrzeżeń do Korbanka, ale to niewiele znaczy bo tak jak napisałeś spora większość marudzi na niego i pewnie mają swoje powody. Jasne że jest plusem dla JD tych kilkunastu dealerów w kraju gdzie można wybierać (choć raczej idzie sie do najbliższego), ja akurat nie trafiłem zbyt szczęśliwie i odechciało mi sie zielonych ciągników :)

#74 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 23:22

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS no widzisz :D można sie na tym forum bezstresowo dogadać :) a tak z ciekawosci na ktorego delara trafiles? ja słyszłasem niepochlebne opinie o Bisie :)

A-Mount Alpha user

#75 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 listopad 2007 - 23:35

no widzisz :D można sie na tym forum bezstresowo dogadać :) a tak z ciekawosci na ktorego delara trafiles? ja słyszłasem niepochlebne opinie o Bisie :)

Pewnie, przeca cały czas gadamy bezstresowo :) czasami moge napisać coś uszczypliwego ale nie bierzcie tego do siebie, taki mam charakter niestety :)
Mam na myśli Agrotechnike w Białej Podlaskiej i ich nastawienie do klienta :) Ale nie o tym temat i nie będe tego rozwlekał.

#76 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 07:07

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS @mirasek
Agrotechnika tez nas niezle wkurzyla bo 2 lata temu zamowilismy u nich plug kverniego na resorach do naszego pronarka i przez 2 miesiace nie mogli nam przywiesc :D
podorywke i orke pod rzepak i zyto musielismy wykonac starym mtz z malym plugiem i stwierdzilismy ze firma p. Laszuka jest malo slowna dlatego wycofalismy zaliczke...

#77 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 10:10

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS @mirasek ja znam gościa który chciał kupić JD w Lublinie... a teraz jeździ zadowolony MF 4255.
Swego czasu,ok 2 lata temu, jak się interesowałem zakupem ciągnika JD to słyszalem kilka mało pochlebnych opinii na temat Agrotechiki z Białej Podlaskiej :) . Ale obecnie pod względem podejścia do klienta, ceny zakupu ciągnika i kosztów serwisu jest mi znacznie bliżej do Bialej niż do Lublina , chociaż mam do Lublina 65km a do Białej niespełna 200km :D
Odnośnie korbanka to wydaje mi się, że są też różne filie- i te dobre i mniej dobre . Pomijając Fendty, Classy i MFy, takie graty jak kosiarki, siewniki, pługi i opryskiwacze korbanek jest w stanie sprzedać taniej niż inni dealerzy w okolicy :)

#78 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 10:26

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS fajnie to ujołes...graty :) DHK działa na wielką skale wiec moze zejsc z ceny :D

A-Mount Alpha user

#79 Share ksyniu22

ksyniu22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 11:18

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS to moze ja z innej beczki :D gdzie byl robiony ten test bo widze jedna rejestacje PSL i jeszcze samochod firmowy hiub wrobel to napewno jakies okolice blisko mnie, i jeszcze jak mozna wiedziec to dla kogo byl ten test?

dobra juz zauwazylem ze miejscowosc to debno krolewskie :) jednak nie tak blisko mnie jakbym myslal... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share parobas

parobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:sport, motocykle i inne.

Napisany 05 listopad 2007 - 13:02

STARCIE TYTANÓW - John Deere 7730 vs. Fendt 820 Vario TMS Korbanek nie jest taki straszny jak go malują, przede wszystkim nie należy mu pokazywać że jest się napalonym. Trzeba poprostu tak jak oni ściemniać i negocjować wtedy potrafią z ceny zejść że aż dziw bierze, wiem bo kupowałem od nich kombajn a teraz ugaduje się z nimi w sprawie ciągnika.
Każdy dealer również John Deera dąży do tego żeby jak najwięcej wydoić.
A stwierdzenia że Korbanek jest niefajny a reszta jest super, to bzdura.

Dodaj odpowiedź