Zaloguj się, aby obserwować  
kitowiak

Modyfikacja drzwi

Polecane posty

kitowiak    520

Witam, chciałbym zrobić u siebie w mtz'cie, tak żeby drzwi były otwarte na całą szerokość i się się zamykały podczas jazdy...

próbowałem już z drutami z nagłówkach foteli ale jest za mały prześwit , dlatego was proszę o pomoc ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

zrub tak jak w c-360 kabinie koja jest tam takie coś co jak do końca drzwi otworzysz i to popniesz to sie zamknie przynajmniej ja tam mam w c-360 było orginalnie albo kup siłowniki do szyb albo drzwi gazowe i po sprawie znajomy ma siłowniki i mu sie nie zamykają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wymontuj ten mechanizm co jest w drzwiach i nagnij te "łapki" co wchodzą w dwa bolce, albo kup siłownik gazowe i zamontuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

@krzysiu15 tak , bo ty masz kabine koja i tak masz :P

@Dami615 właśnie ten mechanizm był już dużo razy naprawiany , dlatego to musi myć coś mocniejszego :D

 

chyba pozostał mi tylko siłownik , ale poczekam jeszcze na inne wypowiedzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu15    0

@kitkowiak a co nie wieżysz ??? jak muwie to muwie i z tyłu na szybie takie samo jest że uchylam i to wypycham na druga strone działa to tak jakby zaczask że przeskakuje mocniej i git sie nie zamknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

@krzysiu15 wieże, tylko ty masz c-360 a ja mtz'a to wiesz jest różnica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrmtz82    0

Najlepsze będą siłowniki gazowe jak tu koledzy wyżej się wypowiadają. Bo w Mtz jest najgorszy problem że te drzwi przy jeździe szarpią a te siłowniki będą Ci trzymać drzwi a zarazem amortyzować te szarpiące ruchy. Dobrze mówisz że żaden drut nie wytrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Nie wiem czy jest duża różnica między kabiną MTZ-ta a jumza ( w jumzie drzwi otwierają się do przodu), ale ja w jumzie mam załozony specjalny uchwyt tzn drut średnicy około 8 mm z jednej strony zamocowany do maski na przegubie (śruba z kulką przykręcona do maski) a z drugiej strony zagięty około 2 cm pod kątem 90o . Do drzwi od zewnątrz jest przykręcony zwykły zawias od drzwi takich do mieszkania. Wystarczy otworzyć drzwi założyć haczyk i na pewno się nie zamkną, a przy okazji trzymanie jest pewne i drzwi nie latają na boki. Jedyną wadą jest to, że zamykanie i otwieranie na "haczyk" odbywa się po wyjściu z traktora.

Aha jak nie porzrebuję uchwyt stroną od haka jest włożony w otwór w masce.

Edytowano przez Geo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Moż☺e ktoś jeszcze zna jakiś inny pomysł na modyfikacje ?

 

Może ktoś jeszcze zna jakiś inny pomysł na modyfikacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez BaRtEk7710
      Witam stoję przed wyborem tura do ciągnika mtz 82 i chciałbym się dowiedzieć jaka polska firma na obecną chwilę przoduje w produkcji ładowaczy czołowych, która robi je najsolidniej.Ładowacz jest potrzebny głównie do bigbagów z nawozem i nasionami
    • Przez kamlar
      Witam,chce usunąć w moim pronarze przelacznik napiecia 12/24 ze względu na to,ze w moim przypadku jest to dość czesto padający układ.
      Chce przerobić na samo 12V. Wiem,ze musze kupić rozrusznik na 12v z reduktorem.
      Może ktoś pomóc w przerobieniu instalacji ? Wiem,że aku (zakladam niedlugo nowe) mają być połaczone równolegle, potem plus na rozrusznik i prad ze stacyjki ma być przełożone z zasilania tego regulatora (który aktualnie budzi rozrusznik) na sam rozrusznik ?
       
      w zał schemat instalcji
      Schemat ideowy instalacji elektrycznej PRONAR 82 II.pdf
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez dziki97
      Witam potrzebuję zrobić w miarę dokładny prędkościomierz do swojego ruska, potrzebny będzie do oprysków i siania nawozów.  Zastanawiam się na prędkościomierzem GPS, mógł bym używać go także  w Fortschricie 323. Posiada ktoś z was takie urządzenie i jak to się sprawuje???? do tej pory używałem telefonu z jakąś tam apka ale to denerwujące.
    • Przez Scappy
      Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj