Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mechaniczne cięcie

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share patikot3

patikot3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 22:54

Mechaniczne cięcie Zapraszam do dyskusji, jakie waszym zdaniem są plusy i minusy takich zabiegów?
http://www.agrofoto....tal__26__st__20

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mechaniczne cięcie Dzisiaj, 22:57
  •  

#2 Share profus2

profus2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 09:57

Mechaniczne cięcie Jak już mówiłem byłem z Kubą (lambokubus) na tym pokazie i mówili wiele ciekawych rzeczy na temat tego mechanicznego cięcia
W tym gospodarstwie w którym pracowała maszyna drzewa były bardzo młode jednolite i przystosowane do cięcia letniego
Jeżeli ktoś prowadzi sad na terenach niesadowniczych i ma problem z pozyskaniem pracowników to tego czasochłonnego zabiegu to to rozwiązanie jest bardzo dobre
A kupując przez grupę taką maszynę do tego jeszcze na "spółkę" to koszty nie są takie duże
John Deere-jedyny słuszny odcień zieleni:P
Pozdrawiam wszystkich sadowników !

#3 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 00:16

Mechaniczne cięcie Strasznie ciekaw jestem jakie to ''ciekawe'' rzeczy na temat tego ciecia opowiadali. Z mojej praktyki, to sluzy ono jedynie formowaniu szeregów oraz ogranicza nadmierny rozrost drzew. Za maszyna i tak poprawiamy recznie - pila czy tez sekatorem. Wedlug mnie to ta metoda nie jest w stanie zastapic normalnego przeciecia drzew, bo nie usuwa galezi w srodku drzewa, ktore to jednak w sposob znaczny ograniczaja dostep swiatla. Jakiej marki byla ta maszyna na zdjeciu? Nie czasem holenderski Perfect? W tym sezonie dostalismy nowa, pracuje z New Hollandem TN 95F.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 19:55

Mechaniczne cięcie Jakoś ta metoda jest mało przekonywująca. Owszem da się tym ciąć drzewo żeby było odpowiednich rozmiarów ale i tak trzeba przerzedzać gałęzie. Rok, dwa może to zda egzamin ale na następne lata trzeba będzie kombinować jak wyprowadzić dobrze drzewo bo się gąszcz robi. Może i wybarwienia na początku są lepsze ale czy później będzie taka rewelacja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share jasio68101

jasio68101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 16:22

Mechaniczne cięcie Chcecie skorzystać z ciekawego serwisu dla sadowników? http://www.haslosadownicze.pl/forum/