Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kranik spustowy e 512

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tobi0092

tobi0092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 22:35

Kranik spustowy e 512 witam...gdzie sie znajduje kranik spustowy chlodnicy w forszaju e 512??? zauwazylem jakis przewod z kranikiem obok skrzynki na akumulatory czy to jest to ?prosze o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kranik spustowy e 512 Dzisiaj, 13:51
  •  

#2 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 11:53

Kranik spustowy e 512 Jeszcze trochę i spuścisz olej z silnika bo chyba o tym mówisz , a o kranikach już było - pierwszy pod rozrusznikiem a drugi z drugiej strony u doły , poniżej pompki paliwa i wszystko .

#3 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 03 marzec 2012 - 15:23

Kranik spustowy e 512 Jeśli z kranikiem to od chłodnicy, bo od oleju będzie wąż zakończony korkiem na klucz - prawdopodobnie 24.

#4 Share tobi0092

tobi0092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 23:16

Kranik spustowy e 512 no wlasnie obok skrzynki jest przewod z kranikiem a po drugiej stronie jest ten z korkiem na klucz...to ze jest kolo rozrusznika to wiem

#5 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 23:42

Kranik spustowy e 512 Powiem inaczej u mnie drugi kranik jest u dołu silnika tuż przy misce olejowej , od strony zbiornika na ziarno i tym spuszczasz wodę z chłodnicy - chyba że ktoś zrobił sobie jakąś przedłużkę ale to musisz sprawdzić sam a te węże przy skrzynce są od oleju z silnika i o ile pamiętam hydrauliki .

#6 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 08:55

Kranik spustowy e 512 Spust hydrauliki jest z prawej strony kombajnu, tak mi się wydaje. Spust z chłodnicy jest tak jak piszesz poniżej miski olejowej, a od oleju silnikowego schodzi jeszcze niżej i są one z lewej strony.

#7 Share tobi0092

tobi0092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:11

Kranik spustowy e 512

Spust hydrauliki jest z prawej strony kombajnu, tak mi się wydaje. Spust z chłodnicy jest tak jak piszesz poniżej miski olejowej, a od oleju silnikowego schodzi jeszcze niżej i są one z lewej strony.

ja zadnego kranika pod pompka paliwa ani w okolicy miskie ne mam..po lewej stronie mam tylko przewod z korkiem na klucz ale on idzie do zbiornika na olej hydrauliczny ...wiec jak to wkoncu jest ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 10:14

Kranik spustowy e 512 Tak jak piszesz @ PrzemoO , ważne by kolega wiedział jak w końcu tę wodę spuścić .

#9 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 18:19

Kranik spustowy e 512 Nie wiem czy się rozumiemy, lewa strona to ta gdzie akumulatory a prawa to drabinka.

#10 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 19:43

Kranik spustowy e 512 O losie , @tobi szukaj tam gdzie silnik ma miskę olejową ...............

#11 Share tobi0092

tobi0092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 22:38

Kranik spustowy e 512 juz znalazlem wszystko ...i nie ma go przy misce tylko tym przewodem co wychodzi z miski idzie na dol obok skrzynki ...dzieki za rady xD

#12 Share aRTUraRTUr

aRTUraRTUr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 19:06

Kranik spustowy e 512 Najlepiej forszajka zalej plynem i po kłopocie. Ten typ tak ma ze czesto woda zostaje w wymienniku ciepła i potrafi go rozwalic czego objawem jest woda w oleju a w konsekwencji korbowod wyskakuje z boku :) .

#13 Share dulcyn95

dulcyn95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny Motoryzacja i Mechanika

Napisany 25 marzec 2012 - 14:56

Kranik spustowy e 512 jeden kranik jest w bloku silnika a drugi jest na boku(po tej stronie co się do niego wsiada) osłonę podnosisz spojrzysz się do góry i widać są dwa przewody jeden gruby od oleju a drugi cieni metalowy z kranikiem od wody B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 17:26

Kranik spustowy e 512 Panowie może trochę nie na temat ale sprawa również dotyczy układu chłodzenia .
Mam taki problem: wycieka mi płyn gdzieś pod silnikiem lub z z tych przewodów co idą do wyminnika chciałem wymienić te przewody ale tam nie ma wcale dostępu Czy trzeba wyciągać cały silnik aby założyc opaski na przewody przy wymienniku czy jest jakiś inny sposób.W bizonie było dojście do silnika ze zbiornika zboża a tu takiego nie widzę.Czy jest taka możliwość że to wymiennik przecieka bo z chłodnicy nie widać przecieków a przez zimę ubyło 5 litrów płynu a pod silnikiem jest mokro. Kombajn to e514mdw.