Polecane posty

grzesko    0

Witam. Niedawno nabyłem Deutza Dx 85 i mam kilka pytań do użytkowników tych maszyn.

 

1. Czy olej w skrzyni biegów miesza się z olejem w tylnym moście i ewentualnie jakie oleje polecacie?

2. Jeżeli mam 2 filtry od hydrauliki pod schodkami to czy jest jeszcze jeden pod siedzeniem operatora?

3, Do czego służy dźwignia z tyłu ciągnika za mocowaniem łącznika górnego?

4. Jak włączyć WOM i jak przełączać miedzy 540 a 1000 obr.?

5.Jaki agregat uprawowy do niego polecacie. Myślałem nad 3.2 m. Ziemie mam przeważnie 4 klasy bez większych górek. Da rade??

6. Do czego służy dźwignia w kabinie po prawej stronie między tylną szybą a sterowaniem hydrauliki??

7. Jak wygląda włączanie i wyłącznie blokady tylnego mostu bo jest to podobno mechanizm samo zapadkowy a mi to nic nie mówi????

8. I już ostatnie pytanko...Czy w waszych Deutzach też unoszą się ramiona mimo iż dźwignia jest w pozycji opuszczanie? Czy to wina gęstego oleju?

 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ad1. nie mają one oddzielny zbornik na olej hyr. w moim w hydr. jest agrol

Ad 3. poszukaj 3m Famarola to jest dośc lekki agregat powinien w nim bezproblemowo chodzic :D

Ad 4. masz 2 koncówki WOM jedna 1000 druga 540

Ad 7. tak masz na pedale blokady 2 pozycje 0 i I jedna włączasz druga rozłaczasz


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

No u mnie też się ramiona podnoszą ale to nie wina zimnego oleju po prostu te ciągniki mają taki udzwig na podnośniku że aż się wyrywa :D co do agregatu też polecam famarola współpracuje on u mnie z deutzem dx90 i siewnikiem po prostu cały zestaw uprawowo-siewny i idzie aż mruczy .Dźwignia z tyłu jest od tego żeby zablokować podnośnik a tą dźwignią z tyłu w kabinie się bawiłem jak miałem założony plug i to chyba jest od ustawiania regulacji siłowej kiedyś jak ją przestawiłem to jak brat pojechał orać to mu nie chciał podnieść pługa a podnosił normalnie dopiero po jakimś czasie nie chciał podnosić.Wstawiaj deutzowi ile fabryka dała i na maksa obciążenie jak ja to robie nie do zajechania maszyny.Bez awaryjnej pracy.A i mam takie pytanie do ciebie jaką masz skrzynie 4 biegową czy 5 biegową? chodzi mi o biegi podstawowe bez reduktora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

Skrzynia mam 4 biegową. Czyli jeżeli przestawię tą dźwignie z tyłu na zewnątrz ciąnika to podnośnik przestanie unosić ramiona, bo jak mam podczepiać maszyny??? A wyliczaliście ile bierze ON w orce?? Planuje zakupic do niego pług 3+1 obracany. Myślę, że da rade. Z udźwigiem nie powinno być problemu, bo ma 2 siłowniki wspomagające. A jakim biegiem oracie?? Najszybsza 1??? i mam jeszcze jedną prośbę. Mógłby ktoś wstawić zdjęcie tylnego zaczepu, bo mój nie posiada i chce zaadaptować zaczep od ciężarówki IFA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

No to trochę wolny na szosie jak 4 biegowa.W orce na godzinę jak spali 8 l to huk ale jak przestawisz tą dźwignie to całkowicie zablokujesz podnośnik lepiej zostaw tak jak jest a jak chcesz opuścić to dźwignią przy błotniku. Mi to się nawet przydaje że podnosi te ramiona ba mam haki i podjadę opuszczę do końca wyjdę nakieruje haki i wskakują i gra gitar ja orze czwórką na biegach średnich idzie szybciej niż jedynką a z pługiem da rade mój kolega ma dx85 i ciągnie nim cztery obrotowe.Wstaw jakieś fotki tego deutza :rolleyes:

Edytowano przez michaldeutz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

Fotki wstawię niebawem. Skrzynia 5 by sie przydała, ale taki się trafił za przyzwoita kasę to wziąłem. Jutro się pobawię podnosnikiem to zobaczę jak to wszystko działa. Ja również posiadam haki. piękna rzecz...heh Planuje również wymienić cięgło górne na hakowe i już będzie bajka. A jaki olej polecacie do skrzyni biegów???Czyli 4 średnia jest szybsza od 1 "wysokiej"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

No tak jutro jak będę miał czas to wstawię fotkę tego tylnego zaczepu wejdź na moje konto to może będzie.Jest szybszy na 4 średniej niż na jedynce tylko jak chcesz się bawić tym podnośnikiem to załóż mu jakiś pług czy coś bo na pusto nie wytestujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

Akurat jutro będę przestawiał "zabawki" to będzie okazja się pobawić..heh Gdzieś miałem instrukcje obsługi po niemiecku to był tam chyba wykres prędkości, trzeba to przejrzeć. Dzięki za pomoc. Jak już opanuję obsługę to również służę pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Spoko tez na początku jeździłem po okolicy do tych którzy mają deutze by zaczerpnąć fachowej opinii o tym ciągniku są to dobre ciągniki naprawdę mojego jak mam będzie cztery lata na wiosnę nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

I jeszcze małe pytanko. WOM włącza się wciskając wajchę po lewej stronie siedzenia. Mogę włączać WOM bez urzywania sprzęgła ? I czy posiada on sprzęgło 2 czy 1 stopniowe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Tak WOM włączasz właśnie tą wajchą i bez sprzęgła przynajmniej u mnie tak jest (DX120)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

Koledzy mam jeszcze pytanko w sprawie tych unoszących się ramion. Przecież zaraz po odpaleniu ida w górę to jak mam zapinać maszyny? Opuszczać ramiona "rękami"? I jaki olej lejecie do skrzyni biegów oraz w którym miejscu jest śrubka wskazująca max oleju???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

jak wajchę ustawie na podnoszenie to idzie szybciej i nie da się o utrzymać ciężarem ciała(ale to raczej norma..heh) a jak przestawie na opuszczanie to ida powoli i jak stanę na ramionach to się zatrzymuja i zaczynają powoli opadać.. może to byc wina filtra oleju hydrauliki bo świeci mi się od niego kontrolka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

U mnie też się tak dzieje na początku myślałem że też coś jest nie tak ale rozmawiałem z kilkoma użytkownikami deutzów i oni w swoich mają tak samo.A weź przyduś wajchę od wywrotu to ci ramiona opuści.Jak ma ciężar np założony pług to nie podniesie.A robiłeś coś tym swoim deutzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

z tą wajcha od wywrotu musze zaraz przetestować a w polu jeszcze nie smigał. w tym tygodniu zamawiam agregat 3m ale znajomy powiedział że mogę od niego porzyczyć jego agregat 2.8 oraz pługi 4 obrotowe to zobacze na co stać Deutza. Jeszcze jutro wymienie mu filtry od hydrauliki może to coś spowolni podnoszenie ramion lub będą opadały po naciśnięciu ręką bo teraz muszę na nich stanąć żeby opadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danus166    0

Witam Jestem posiadaczem DX 85 od 4 lat. Nie posiadam instrukcji obsługi, wiec pytam jaki dokładnie lac olej do skrzyni, a jaki do hydrauliki ?

Tak poza nawiasem uzywa ktoś w swojim dx rozrusznik z przekładanią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Się nie cykaj tylko zaprzęgaj go w robotę i wstawiaj mu ile wlezie.A ten agregat to uprawowo-siewny czy przedsiewny bo jak przedsiewny to go nie wytestujesz bo nie będzie miał z tym co robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

Problem ramion rozwiazałem...troszke się pobawiłem ta wajcha z tyłu ciągnika między ramionami i juz jestem boatszy o nowe doświadczenia ...troszke pomyslałem i zamontowałem 2 sprężyny ciągnące ramiona w dół. Także teraz zawsze sa na dole(zero unoszenia sie ramion) a są one wystarczajaco długie że swobodnie ramiona unoszą się do najwyższego położenia... W tym tygodniu Deutz pójdzie w prawdziwa robote to sprawdzę co to znaczy niemiecka moc...heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaldeutz    9

Danus166.Ja do swojego deutza w skrzynię leję hipol bo zalecają żeby był to gęsty olej a on właśnie taki jest a do hydrauliki to hydrauliczny jest jakiś specjalny nazwy nie pamiętam ale jak powiesz że hydrauliczny to ci jakiś dadzą.A przy moim mam rozrusznik oryginalny i trochę ciężko przy niższych temperaturach odpalał i pobierał z dużo prądu na rozruch więc zawiozłem do elektryka zrobił go i teraz deutz kręci aż podskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danus166    0

Ja tez robilem rozrusznik. Kreci jak stykne srubokretem. Z czarnego kabla znik mi prad i nie pali z kluczyka . Mam tez dziwne stukanie w skrzyni, co to moze byc. Moze mial ktos cos podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A biegi przy włączaniu Ci nie zgrzytają? Jeśli nie to prawdopodobnie któreś łożysko Ci padł i czas wymienić. Ogólnie maszyna nie do zdarcia gdy o nią zadbać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesko    0

Ja tez mam oryginalny rozrusznik a w największe mrozy palił na dotyk nawet bez świec żarowych. Mi znajomy co handluje olejami polecił do tylnego mostu AGROL U a w skrzynie myslałem wlać AGROL special.. Jeszcze tylko musze z niemieckiej instrukcji pospisywać lepkość i coś sie na pewno wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danus166    0

W skrzyni i moscie jest ten sam olej. ( rozbieralem skrzynie to wiem ze sa otwory od skrzyni do mostu ) Odzielny olej jest tylko od chydrauliki.

W moim to stukanie jest pewnie na gorny walku , bo mam luz na nim.

(tak poza tematem jakie macie aku w dx 85 ?)

Edytowano przez danus166

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie jest oryginalny rozrusznik bez przekładni. Od 2 lat w DX85 jest Centra HD 120 Ah i sprawuje się naprawdę jak na razie bez zarzutu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj