Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Dx 85

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzesko

grzesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 20:26

Deutz Dx 85 Witam. Niedawno nabyłem Deutza Dx 85 i mam kilka pytań do użytkowników tych maszyn.

1. Czy olej w skrzyni biegów miesza się z olejem w tylnym moście i ewentualnie jakie oleje polecacie?
2. Jeżeli mam 2 filtry od hydrauliki pod schodkami to czy jest jeszcze jeden pod siedzeniem operatora?
3, Do czego służy dźwignia z tyłu ciągnika za mocowaniem łącznika górnego?
4. Jak włączyć WOM i jak przełączać miedzy 540 a 1000 obr.?
5.Jaki agregat uprawowy do niego polecacie. Myślałem nad 3.2 m. Ziemie mam przeważnie 4 klasy bez większych górek. Da rade??
6. Do czego służy dźwignia w kabinie po prawej stronie między tylną szybą a sterowaniem hydrauliki??
7. Jak wygląda włączanie i wyłącznie blokady tylnego mostu bo jest to podobno mechanizm samo zapadkowy a mi to nic nie mówi????
8. I już ostatnie pytanko...Czy w waszych Deutzach też unoszą się ramiona mimo iż dźwignia jest w pozycji opuszczanie? Czy to wina gęstego oleju?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Dx 85 Dzisiaj, 11:44
  •  

#2 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 02 marzec 2012 - 20:58

Deutz Dx 85 Ad1. nie mają one oddzielny zbornik na olej hyr. w moim w hydr. jest agrol
Ad 3. poszukaj 3m Famarola to jest dośc lekki agregat powinien w nim bezproblemowo chodzic :D
Ad 4. masz 2 koncówki WOM jedna 1000 druga 540
Ad 7. tak masz na pedale blokady 2 pozycje 0 i I jedna włączasz druga rozłaczasz
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#3 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny i ciągniki rolnicze.

Napisany 02 marzec 2012 - 22:58

Deutz Dx 85 No u mnie też się ramiona podnoszą ale to nie wina zimnego oleju po prostu te ciągniki mają taki udzwig na podnośniku że aż się wyrywa :D co do agregatu też polecam famarola współpracuje on u mnie z deutzem dx90 i siewnikiem po prostu cały zestaw uprawowo-siewny i idzie aż mruczy .Dźwignia z tyłu jest od tego żeby zablokować podnośnik a tą dźwignią z tyłu w kabinie się bawiłem jak miałem założony plug i to chyba jest od ustawiania regulacji siłowej kiedyś jak ją przestawiłem to jak brat pojechał orać to mu nie chciał podnieść pługa a podnosił normalnie dopiero po jakimś czasie nie chciał podnosić.Wstawiaj deutzowi ile fabryka dała i na maksa obciążenie jak ja to robie nie do zajechania maszyny.Bez awaryjnej pracy.A i mam takie pytanie do ciebie jaką masz skrzynie 4 biegową czy 5 biegową? chodzi mi o biegi podstawowe bez reduktora ;)

#4 Share grzesko

grzesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 23:17

Deutz Dx 85 Skrzynia mam 4 biegową. Czyli jeżeli przestawię tą dźwignie z tyłu na zewnątrz ciąnika to podnośnik przestanie unosić ramiona, bo jak mam podczepiać maszyny??? A wyliczaliście ile bierze ON w orce?? Planuje zakupic do niego pług 3+1 obracany. Myślę, że da rade. Z udźwigiem nie powinno być problemu, bo ma 2 siłowniki wspomagające. A jakim biegiem oracie?? Najszybsza 1??? i mam jeszcze jedną prośbę. Mógłby ktoś wstawić zdjęcie tylnego zaczepu, bo mój nie posiada i chce zaadaptować zaczep od ciężarówki IFA.

#5 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 23:33

Deutz Dx 85 No to trochę wolny na szosie jak 4 biegowa.W orce na godzinę jak spali 8 l to huk ale jak przestawisz tą dźwignie to całkowicie zablokujesz podnośnik lepiej zostaw tak jak jest a jak chcesz opuścić to dźwignią przy błotniku. Mi to się nawet przydaje że podnosi te ramiona ba mam haki i podjadę opuszczę do końca wyjdę nakieruje haki i wskakują i gra gitar ja orze czwórką na biegach średnich idzie szybciej niż jedynką a z pługiem da rade mój kolega ma dx85 i ciągnie nim cztery obrotowe.Wstaw jakieś fotki tego deutza :rolleyes:

Edytowany przez michaldeutz, 02 marzec 2012 - 23:34.

#6 Share grzesko

grzesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 23:41

Deutz Dx 85 Fotki wstawię niebawem. Skrzynia 5 by sie przydała, ale taki się trafił za przyzwoita kasę to wziąłem. Jutro się pobawię podnosnikiem to zobaczę jak to wszystko działa. Ja również posiadam haki. piękna rzecz...heh Planuje również wymienić cięgło górne na hakowe i już będzie bajka. A jaki olej polecacie do skrzyni biegów???Czyli 4 średnia jest szybsza od 1 "wysokiej"???

#7 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 23:46

Deutz Dx 85 No tak jutro jak będę miał czas to wstawię fotkę tego tylnego zaczepu wejdź na moje konto to może będzie.Jest szybszy na 4 średniej niż na jedynce tylko jak chcesz się bawić tym podnośnikiem to załóż mu jakiś pług czy coś bo na pusto nie wytestujesz.

#8 Share grzesko

grzesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 23:51

Deutz Dx 85 Akurat jutro będę przestawiał "zabawki" to będzie okazja się pobawić..heh Gdzieś miałem instrukcje obsługi po niemiecku to był tam chyba wykres prędkości, trzeba to przejrzeć. Dzięki za pomoc. Jak już opanuję obsługę to również służę pomocą.

#9 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 23:56

Deutz Dx 85 Spoko tez na początku jeździłem po okolicy do tych którzy mają deutze by zaczerpnąć fachowej opinii o tym ciągniku są to dobre ciągniki naprawdę mojego jak mam będzie cztery lata na wiosnę nie narzekam.

#10 Share grzesko

grzesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 00:18

Deutz Dx 85 I jeszcze małe pytanko. WOM włącza się wciskając wajchę po lewej stronie siedzenia. Mogę włączać WOM bez urzywania sprzęgła ? I czy posiada on sprzęgło 2 czy 1 stopniowe???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 03 marzec 2012 - 07:49

Deutz Dx 85 Tak WOM włączasz właśnie tą wajchą i bez sprzęgła przynajmniej u mnie tak jest (DX120)
Deutz is Power!

#12 Share grzesko

grzesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 18:40

Deutz Dx 85 Koledzy mam jeszcze pytanko w sprawie tych unoszących się ramion. Przecież zaraz po odpaleniu ida w górę to jak mam zapinać maszyny? Opuszczać ramiona "rękami"? I jaki olej lejecie do skrzyni biegów oraz w którym miejscu jest śrubka wskazująca max oleju???

#13 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 23 marzec 2012 - 19:02

Deutz Dx 85 A może masz po prostu wajchę ustawioną na podnoszenie?
Deutz is Power!

#14 Share grzesko

grzesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 19:28

Deutz Dx 85 jak wajchę ustawie na podnoszenie to idzie szybciej i nie da się o utrzymać ciężarem ciała(ale to raczej norma..heh) a jak przestawie na opuszczanie to ida powoli i jak stanę na ramionach to się zatrzymuja i zaczynają powoli opadać.. może to byc wina filtra oleju hydrauliki bo świeci mi się od niego kontrolka????

#15 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 15:10

Deutz Dx 85 U mnie też się tak dzieje na początku myślałem że też coś jest nie tak ale rozmawiałem z kilkoma użytkownikami deutzów i oni w swoich mają tak samo.A weź przyduś wajchę od wywrotu to ci ramiona opuści.Jak ma ciężar np założony pług to nie podniesie.A robiłeś coś tym swoim deutzem

#16 Share grzesko

grzesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 16:12

Deutz Dx 85 z tą wajcha od wywrotu musze zaraz przetestować a w polu jeszcze nie smigał. w tym tygodniu zamawiam agregat 3m ale znajomy powiedział że mogę od niego porzyczyć jego agregat 2.8 oraz pługi 4 obrotowe to zobacze na co stać Deutza. Jeszcze jutro wymienie mu filtry od hydrauliki może to coś spowolni podnoszenie ramion lub będą opadały po naciśnięciu ręką bo teraz muszę na nich stanąć żeby opadły.

#17 Share danus166

danus166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:46

Deutz Dx 85 Witam Jestem posiadaczem DX 85 od 4 lat. Nie posiadam instrukcji obsługi, wiec pytam jaki dokładnie lac olej do skrzyni, a jaki do hydrauliki ?
Tak poza nawiasem uzywa ktoś w swojim dx rozrusznik z przekładanią ?

#18 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:50

Deutz Dx 85 Się nie cykaj tylko zaprzęgaj go w robotę i wstawiaj mu ile wlezie.A ten agregat to uprawowo-siewny czy przedsiewny bo jak przedsiewny to go nie wytestujesz bo nie będzie miał z tym co robić :D

#19 Share grzesko

grzesko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 22:13

Deutz Dx 85 Problem ramion rozwiazałem...troszke się pobawiłem ta wajcha z tyłu ciągnika między ramionami i juz jestem boatszy o nowe doświadczenia ...troszke pomyslałem i zamontowałem 2 sprężyny ciągnące ramiona w dół. Także teraz zawsze sa na dole(zero unoszenia sie ramion) a są one wystarczajaco długie że swobodnie ramiona unoszą się do najwyższego położenia... W tym tygodniu Deutz pójdzie w prawdziwa robote to sprawdzę co to znaczy niemiecka moc...heh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 19:14

Deutz Dx 85 Danus166.Ja do swojego deutza w skrzynię leję hipol bo zalecają żeby był to gęsty olej a on właśnie taki jest a do hydrauliki to hydrauliczny jest jakiś specjalny nazwy nie pamiętam ale jak powiesz że hydrauliczny to ci jakiś dadzą.A przy moim mam rozrusznik oryginalny i trochę ciężko przy niższych temperaturach odpalał i pobierał z dużo prądu na rozruch więc zawiozłem do elektryka zrobił go i teraz deutz kręci aż podskakuje.

Dodaj odpowiedź