Krzynio257

Hodowla zarodowa, sprzedaż loszek i knurków.

Polecane posty

Krzynio257    8

Witam, ostatnio myślę nad założeniu stada hodowlanego, zarejestrowaniem się w POLSUSie i prowadzeniu oceny stada trzody. Mam zamiar sprzedawać loszki i knurki hodowlane. Mam takie pytanie, na jaką rasę jest zapotrzebowanie i w ogóle jakie jest zainteresowanie zakupem loszek hodowlanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

oj nie wiem czy będziesz miał WIELKIE zainteresowanie...mniejsi rezygnują z hodowli a więksi maja swój materiał na loszki...nie liczni kupują...u nas Ci co sprzedawali loszki i knurki już nie sprzedają... może będzie inaczej i kolorowo...nad sprzedażą prosiąt się zastanów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Rozważam różne możliwości, między innymi właśnie hodowlę zarodową. Ten temat założyłem jako takie rozeznanie na rynku, bo zawsze ktoś coś tam napisze i widać jakie są tendencje. Co do sprzedaży prosiąt i warchlaków, to jest teraz dobry pomysł, ale niestety nie będę miał tyle miejsca, żeby postawić ponad 100 loch, bo żeby naprawdę zająć się sprzedażą prosiąt to moim zdaniem trzeba mieć partię przynajmniej 200prosiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

i planujesz coś dalej w związku z tym? powiem ci że u nas było kilku teraz został tylko jeden i jakoś rewelacji na tym nie ma. Więc ja bym ci odradzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

lukaczmarek@ chodził mi ten pomysł po głowie, poprostu chciałem zaczerpnąć trochę informacji, muszę to sobie jeszcze przemyśleć. To nie jest prosta decyzja, hodowla zrodowa, to koszta i duże wyzwanie, i napewno nie założę stada hodowlanego jeżeli mi ktoś napisze że jest zainteresowany kupnem 5loszek, czy 2knurków.

Edytowano przez Krzynio257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja docelowo chciałbym zająć się tylko produkcją prosiąt ale to tak jak mówisz minimum 200 prosiaków na rzut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

krzynio257@ jak się rejestrowałeś w tym polsusie? Byłeś na tegorocznej wystawie w Lubaniu? Już masz stado pod oceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Witam odkopuje temat, szukam loszek z dobrym statusem zdrowotnym , myślałem nad OHZ Głogówek , może ktoś ma coś do zaproponowania, wie gdzie można nabyć zdrowy i pewny materiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

witam koledzy mam problem z loszkami trochę mi chorują i źle się dzieje. potrzebuję zakupić maciorki z dobrych hodowli najlepiej w województwie łódzkim bo stąd jestem. pomóżcie mi bo u mnie w okolicy to bieda z hodowlami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

w woj.łodzkim maciurki chodowlane mają w szadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
Napisano (edytowany)


  1.  
    damiank1518 niestety nie mam namiarów bo tam kupuje mój kolega podobno mają wystawiają loszki na wystawie w Brtoszewicach i tam można też je kupić ale nie wiem czy na pewno

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

już znalazłem dzięki mesi poszperałem trochę na necie i znalazłem namiary do 4. wola biskupia dwóch, szadek i zadzim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

nie ma za co a jeśli można wiedzieć jakie ceny ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0

wszystkie luźne wola biskupia waga 80-120 kg 800 zł. a kosów ta sama waga 1000. noi szadek to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
Napisano (edytowany)

damiank1518 dzięki za odpowiedż jeśli to nie problem to jak je kupisz napisz jak się spisóją

Edytowano przez mesi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

jeśli to nie broblem to mógł byś podać jak patrzyłem na mapie najbliżej mam do biskupiej woli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank1518    0
jeśli to nie broblem to mógł byś podać jak patrzyłem na mapie najbliżej mam do biskupiej woli .

masz na priv mesi pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Kolego jeśli chcesz mogę podesłać ci namiary na gości którzy mają hodowle zarejestrowaną w polsusie tylko podaj e-mail lub napisz na priv o jakie loszki ci chodzi dokładnie rasa i z jakich okolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

Wejdź na stronę polsusu i tam są podane namiary na hodowców i jest tam wyszukiwarka materiału hodowlanego i tam wpisz swoje parametry jakie chcesz i ci znajdzie loszki po aktualnej wycenie. W razie problemu pisz na priv to udostępnię ci z książki z polsusu dane hodowców z wielkopolski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzynek43    2

 

Witam, 

gorąco zachęcam do skorzystania z mojej oferty:D

Prowadzimy hodowlę zarodową czystego PBZ, w ofercie mamy knury i loszki. Zwierzęta mają stały dostęp do wybiegów przez co mają zdrowe nogi, posiadają wszystkie certyfikaty zdrowotne, badania, rodowód, są wolne od chorób zakaźnych. Pełna opieka weterynaryjna i stały nadzór zootechnika. 

Nasze zwierzęta kilkukrotnie zdobywały championat m.in. w Klikowej.

 

Gorąco zapraszam, zapewniamy przystępne ceny(zależne od ilości) i pewny materiał genetyczny.

 

Jesteśmy w stanie zapewnić ok 30szt/ miesiąc loszek i 10szt/miesiąc knurów.

 

Dysponujemy również własnym transportem. Gospodarstwo znajduje się koło Krakowa.

 

Telefon : 606 666 085

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianursus
      Może ktoś wie ,gdzie można kupić jałółwki hodowlane z dobrego stada , nawet i cielaczki najlepiej okolice Łomży woj. Podlaskie . Nie chodzi mi o takie przedsiębiorstwa jak Konrad, tylko o gospodarstwa.najlepiej .
    • Przez AKS
      jaka rasa miesna krolikow jest najlepsza ?
    • Przez AleksandraH
      Szanowni Państwo,
      nazywam się Aleksandra Haska i jestem doktorantką na Wydziale Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w realizacji badań, jaką będzie wypełnienie ankiety on-line, dotyczącej hodowli i produkcji z wykorzystaniem ras rodzimych, a także sprzedaży produktów pochodzących od ras rodzimych. Jest ona elementem zadania badawczego, realizowanego w ramach rozprawy doktorskiej, pod tytułem „Analiza możliwości poprawy opłacalności użytkowania ras rodzimych poprzez produkty identyfikowane na rynku”. Ankieta jest w pełni anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 15 minut. Poniżej zamieszczone są linki do dwóch rodzajów ankiet:
       
      1. Ankieta dla hodowców ras rodzimych: https://www.ankietka.pl/ankieta/200542/ankieta-dla-hodowcow.html
       
      2. Ankieta dla producentów użytkujących rasy rodzime: https://www.ankietka.pl/ankieta/200522/ankieta-dla-producentow.html
       
      Serdecznie dziękuję za pomoc,a razie pytań zapraszam do kontaktu.
       
      Z wyrazami szacunku,
      mgr inż. Aleksandra Haska
      Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt Wydział Nauk o Zwierzętach
      Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
      ul. Ciszewskiego 8
      02-786 Warszawa
      aleksandra.haska@gmail.com

       
    • Przez Karollorak93
      Jest ktoś na forum, kto zajmuję się hodowlą bydła ras zachowawczych polskich lub ma informacje na ten temat? Planuję wejść w program i utrzymywać parę sztuk na mamki. Ciekawi mnie jaka rasa była by najodpowiedniejsza, podpowie ktoś? Najlepiej gdyby dawały w miarę cielęta nadające się do opasania, żeby nie miały po 2 latach 500 kg:) Powiem szczerze że od dawna myślałem o stadzie mamek bo cielaki do opasu i tak kupuję więc czemu by nie mieć swoich, a dodatkowo dopłata również zachęca:)
    • Przez gutfi888
      Cześć 
      Pisze z takim pytaniem czy ma ktoś lub czy ktoś ma na sprzedaż małe cielaki tej rasy bo szukałem ale wszędzie są duże a wolałbym kupić małe 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj