Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekładnia kątowa New Holland 8060

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adamnew86

adamnew86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 18:28

Przekładnia kątowa New Holland 8060 Witam
Od niedawna jestem posiadaczem kombajnu new holland 8060 i przyszła pora na przegląd maszyny, mam problem z przekładnią kątową podajnika zbożowego po rozebraniu okazało się że kompletnie złóżyły się tryby, teraz po kupnie nowych przyszła pora na składanie wszystkiego czy ktoś mógłby wspomuc mnie swoją wiedzą i powiedzieć w jaki sposób to poskładać nie wiem w jakiej odległości ustawić małą zębatkę na wałku od kołnierza który jest wytoczony na wałku chcę to zrobić dobrze bo części dość drogie i nie chciałbym czegoś spaprać z góry dziękuje za pomoc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekładnia kątowa New Holland 8060 Dzisiaj, 23:19
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:16

Przekładnia kątowa New Holland 8060 Musisz tak poustawiać żeby zęby się idealnie zazębiały ze sobą, tak żeby współpracowały na całej swojej szerokości. Po wstępnym ustaleniu powinno się pomierzyć szczeliny i wszystko zabezpieczyć podkładkami żeby koła się samoistnie nie przesuwały (jesli to jest przewidziane przez producenta) Nie zapomnij tez że koła muszą współpracować z minimalnym luzem (często się używa gazety do sprawdzania luzu Jeśli zęby nie poprzecinają gazety to dobrze) Ogólnie jest to dość trudna operacja

#3 Share luskon

luskon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 07:55

Przekładnia kątowa New Holland 8060 Kolego poradź gdzie szukać części do tej przekładni??

#4 Share detom

detom

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 21:08

Przekładnia kątowa New Holland 8060 Miejscowość Wąsy niedaleko Siedlec kupisz tam całą przekładnię zapewne w dobrej cenie, są namiary w dziale kombajny NH na tym forum włącznie z telefonem.

Jeśli pomogłem kliknij lajka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lonski

lonski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 12:08

Przekładnia kątowa New Holland 8060 Części do przekładni kupisz u Gąski (w tej chwili chyba najlepsze ceny ok. 150 mały trybik 250 zł duzy trybik). Ja wysypałem juz dwie przekładnie przez nieuwagę. Przyczyna - wytarty uszczelniacz od strony podajnika ślimakowego. Po omłocie rzepaku zostało trochę wilgoci która swobodnie dostawała się do łożysk, robił sie luz i trach - zębatki poszły.

#6 Share luskon

luskon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 lipiec 2013 - 18:46

Przekładnia kątowa New Holland 8060 dzięki za informacje, Tryby już zamówione u gąski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 sierpień 2013 - 11:08

Przekładnia kątowa New Holland 8060 Pytanko jak sprawdzić przy zakupie tę przekładnię, na co zwrócić uwagę?
Pytam bo zbieram się do obejrzenia kolejnych kilku (jednego mam na oku) NH i chciałbym wiedzieć która to przekładnia i jak ją sprawdzić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke