Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka poznaniaka na siewnik do kukurydzy

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 15:43

Przeróbka poznaniaka na siewnik do kukurydzy Witam wszystkich. Od paru lat siejemy kukurydze na ziarno około 5 ha jednak nie posiadamy własnego siewnika do kukurydzy. Wpadlismy na pomysł z ojcem zeby kupic do tego celu jakiegos starszego poznaniaka za około 1.5 tys i przerobić go na siewnik do kukurydzy z dozownikiem nawozów. W tym celu chcemy wyrzucic zbedne rydlice a zostawic 8 sztuk 4 do ziarna i 4 do nawozów. Rydlice do nawozów chcemy ustawic tak by szły dokładnie przed tymi ktore beda siały ziarno. Zasyp zboza chcemy podzielic na segmenty 4 do ziarna i 2 do nawozów. Nastepnie trzeba bd obciazyc rydlice do ziarna zeby szły głebiej i dorobic jakies dociskacze jednak narazie nie mamy na nie pomysłu. Nastepnie test z kreceniem i ustawieniem siewnika by wysiewał odpowiednia ilosc ziarna i w pole. Co wy na to? Miał ktos z tym podobne doświadczenia? jakies podpowiedzi moze w stosunku co do przeróbek. Prosze o opinie Pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka poznaniaka na siewnik do kukurydzy Dzisiaj, 23:22
  •  

#2 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 01 marzec 2012 - 16:35

Przeróbka poznaniaka na siewnik do kukurydzy Będzie problem z jedznoczesnym wysiewem ziarna i nawozu na jednym wałku i ustawieniu przekładni.Do siewu samej kukurydzy na kiszonke jeszcze by szło,ale jednoczesnie z nawozem to raczej nie ujdzie.To tylko moje zdanie pokombinować zawsze warto,tak czy inaczej wiedza zostaje.

#3 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 01 marzec 2012 - 16:58

Przeróbka poznaniaka na siewnik do kukurydzy Ja już się spotkałem z kilkoma przerobionymi w taki sposób siewnikami.Natomiast jeszcze nie widziałem przerobionego żeby od razu wysiewać nawóz i myślę że będzie tu dużo do przeróbki.Takie jest moje zdanie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 17:10

Przeróbka poznaniaka na siewnik do kukurydzy hehe kup se używany...pieniądze utopisz a nie wiadomo czy zda egzamin a i na pewno swego wynalazku kiedyś nie sprzedaż... :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 01 marzec 2012 - 17:22

Przeróbka poznaniaka na siewnik do kukurydzy za 2 tyś starego monosema kupisz i na pewno precyzja będzie większa niż przy poznaniaku!

#6 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 18:20

Przeróbka poznaniaka na siewnik do kukurydzy Odradzam takie wynalazki przecież poznaniak nie sieje punktowo szkoda tego materiału siewnego kup lepiej jakiś stary punktowy siewnik ja w styczniu kupiłem 6 rzędowy kverneland pneumatyczny brak mu nawozów ale za 3000 zł było warto bo widziałem efekt jego siania bo użytkowała go spółdzielnia która obok mnie miała zasiana 30 ha kukurydzy a jeżeli tak to możesz później dorobić do niego nawóz z jakiegoś siewnika
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 22:27

Przeróbka poznaniaka na siewnik do kukurydzy Do Tomek15h jeśli dobrze zrozumialem chodzi Ci ilosc wysiewu nawozu i kukurydzy i zeby sialo kazdego po tyle ile chcem? Myslalem nad tym zeby ilosc nawozu regulowac tymi zatyczkami ktore sa bezposrednio do kazdej rydliczki przy wałku. Jeśli chodzi o kupno siewiika uzywanego to trzeba by bylo z 5 tysi wyłożyć mieszkam w podlaskim woj tutaj wiecznie wszystkiego malo i ciezko cokolwiek kupic dobrego i blisko.Kamil225 i jakie byly Twoje spostrzeżenia co do tych siewnikow? Dobrze to wszystko wychodzilo jak wschody??Szymek123 no niby nie sieje punktowo ale przeciez jak wał z tymi kółkami ktory podaje ziarno bd sie krecił równomiernie i za kazdym razem podawał ziarno no to rozbierznosc miedzy poszczególnymi ziarniakami moze tam wynosic 2 cm jakas niedokładnosc napewno bd ale mysle ze to nie bd az taki wielki grzech i nie bd mialo wpływu na plon. Dodam moze ze mam te specjalne kółka które sie wstawia do kukurydzy chodzi mi o te ktore podaja ziarno do rydlic.

Dodaj odpowiedź