knoro21

Przeróbka poznaniaka na siewnik do kukurydzy

Polecane posty

knoro21    8

Witam wszystkich. Od paru lat siejemy kukurydze na ziarno około 5 ha jednak nie posiadamy własnego siewnika do kukurydzy. Wpadlismy na pomysł z ojcem zeby kupic do tego celu jakiegos starszego poznaniaka za około 1.5 tys i przerobić go na siewnik do kukurydzy z dozownikiem nawozów. W tym celu chcemy wyrzucic zbedne rydlice a zostawic 8 sztuk 4 do ziarna i 4 do nawozów. Rydlice do nawozów chcemy ustawic tak by szły dokładnie przed tymi ktore beda siały ziarno. Zasyp zboza chcemy podzielic na segmenty 4 do ziarna i 2 do nawozów. Nastepnie trzeba bd obciazyc rydlice do ziarna zeby szły głebiej i dorobic jakies dociskacze jednak narazie nie mamy na nie pomysłu. Nastepnie test z kreceniem i ustawieniem siewnika by wysiewał odpowiednia ilosc ziarna i w pole. Co wy na to? Miał ktos z tym podobne doświadczenia? jakies podpowiedzi moze w stosunku co do przeróbek. Prosze o opinie Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Będzie problem z jedznoczesnym wysiewem ziarna i nawozu na jednym wałku i ustawieniu przekładni.Do siewu samej kukurydzy na kiszonke jeszcze by szło,ale jednoczesnie z nawozem to raczej nie ujdzie.To tylko moje zdanie pokombinować zawsze warto,tak czy inaczej wiedza zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Ja już się spotkałem z kilkoma przerobionymi w taki sposób siewnikami.Natomiast jeszcze nie widziałem przerobionego żeby od razu wysiewać nawóz i myślę że będzie tu dużo do przeróbki.Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

hehe kup se używany...pieniądze utopisz a nie wiadomo czy zda egzamin a i na pewno swego wynalazku kiedyś nie sprzedaż... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

za 2 tyś starego monosema kupisz i na pewno precyzja będzie większa niż przy poznaniaku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Odradzam takie wynalazki przecież poznaniak nie sieje punktowo szkoda tego materiału siewnego kup lepiej jakiś stary punktowy siewnik ja w styczniu kupiłem 6 rzędowy kverneland pneumatyczny brak mu nawozów ale za 3000 zł było warto bo widziałem efekt jego siania bo użytkowała go spółdzielnia która obok mnie miała zasiana 30 ha kukurydzy a jeżeli tak to możesz później dorobić do niego nawóz z jakiegoś siewnika


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Do Tomek15h jeśli dobrze zrozumialem chodzi Ci ilosc wysiewu nawozu i kukurydzy i zeby sialo kazdego po tyle ile chcem? Myslalem nad tym zeby ilosc nawozu regulowac tymi zatyczkami ktore sa bezposrednio do kazdej rydliczki przy wałku. Jeśli chodzi o kupno siewiika uzywanego to trzeba by bylo z 5 tysi wyłożyć mieszkam w podlaskim woj tutaj wiecznie wszystkiego malo i ciezko cokolwiek kupic dobrego i blisko.Kamil225 i jakie byly Twoje spostrzeżenia co do tych siewnikow? Dobrze to wszystko wychodzilo jak wschody??Szymek123 no niby nie sieje punktowo ale przeciez jak wał z tymi kółkami ktory podaje ziarno bd sie krecił równomiernie i za kazdym razem podawał ziarno no to rozbierznosc miedzy poszczególnymi ziarniakami moze tam wynosic 2 cm jakas niedokładnosc napewno bd ale mysle ze to nie bd az taki wielki grzech i nie bd mialo wpływu na plon. Dodam moze ze mam te specjalne kółka które sie wstawia do kukurydzy chodzi mi o te ktore podaja ziarno do rydlic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj