Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik243

rolnik243

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 11:51

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS Jestem rolnikiem prowadzącym gospodarstwo w województwie mazowieckim. Około 20 lat temu zostało mi i mojej żonie przepisane gospodarstwo przez moich teściów (około 7 ha). Gospodarstwo znajduje się w województwie łódzkim. Informacja o ta nie została podana do mojego macierzystego KRUSu w woj. mazowieckim. Tak więc od około 20 lat w KRUSie podana jest liczba hektarów tylko gospodarstwa znajdującego sie w woj. mazowieckim. Podatek od gruntu z tego 7 hektarowego gospodarstwa płacony jest normalnie, natomiast chodzi o sytuację z KRUSem jak tę sprawę wyjaśnić i zgłosić w KRUSie? Jakie konsekwencje mogą mi grozić w związku z nie podaniem rzeczywistej, łącznej wielkości gospodarstwa, przez tak długi czas?

Edytowany przez rolnik243, 01 marzec 2012 - 11:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie zgłoszenie ziemi w KRUS Dzisiaj, 05:27
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 11:59

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS Pytanie czy te dodatkowe ha mogło by coś zmienić w twojej sytuacji jeśli chodzi np o wysokość składek. Jeśłi nie zgłoszenie tego faktu nie powodowało jakichs strat finansowych dla krus to chyba nic wielkiego stać się nie powino. No i zawsze lepiej samemu zgłosić niż jak oni to wykryją.

#3 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 01 marzec 2012 - 12:21

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS Pytanie czy uprawiasz te 7ha czy nie jeśli nie bo musi za to składkę płacić dzierżawca użytkownik gruntu. Najlpeij zapytaj w KRUS tam ci powiedzą co i jak.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 12:23

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS dotychczas KRUSu nie interesowało za bardzo ilość ha-składka od tego nie zależała.i krus nie za bardzo sprawdzał ile kto ma i czy nastąpiły jakieś zmiany
teraz od ha przeliczeniowych będzie naliczana składka zdrowotna-dlatego mamy uzupełnić dane w formie oświadczenia,i się pod tym podpisać.za zaniżenie pewnie grożą konsekwencje.ciekawe jak ktoś zawyży-czy też mu grożą konsekwencje?

@rolnik243-w twoim wypadku-czy ta ziemia należy do gospodarstwa?czy uprawia to ktoś inny?kto bierze dopłaty?

#5 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 01 marzec 2012 - 12:50

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS dobra a co w przypadku gdy np ja użytkuje ziemie pana Nowaka, a pan Nowak jest ubezpieczony w krusie ale nie uprawia tej ziemi? wg. pisma które wszyscy dostali trzeba zgłosić grunty nktóre się użytkuje, jest się właścicielem,dzierżawi się..czyli za ziemie Nowaka będzie odprowadzona podwójna stawka? musze do nich zadzwonić...

#6 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 12:59

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS Byłem w KRUS-je normalnie cyrk na kółkach , faktycznie ustawa pisana na kolanie.Mogły nasze mądre głowy dać trochę czasu ludziom na uregulowanie spraw związanych z hektarami, a tak jak coś nie pasuje to każą taszczyć wszystkie papiery(umowy dzierżawy lub ich rozwiązania,akty notarialne itp.)Sami pracownicy rozkładają ręce.

#7 Share rolnik243

rolnik243

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 13:14

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS Te 7 ha jest obecnie w całości zalesione i ja biorę dotacje od zalesienia wcześniej nie brałem żadnych dotacji na ten grunt. Należy do mojego gospodarstwa i nikt inny poza teściami go nie uprawiał. Kiedy żyli jeszcze teściowie to oni je uprawiali. Właśnie nie wiem czy nie podanie tych dodatkowych hektarów powodowało straty dla KRUSu, ponieważ brałem tzw. rodzinne i dzieci stypendium socjalne.

#8 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 01 marzec 2012 - 14:20

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS To cienko to kolego widzę bo właśnie o to chodzi że brałeś tz, zasiłek rodzinny . Jak byś zgłosił to wcześniej to może by było dużo przeliczeniowych i zasiłek by się nie należał. . Teraz zależy ile masz swoich ha i ile osób q rodzinie oblicz sobie i będziesz wiedział .

#9 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:28

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS @rolnik243-jeśli są zalesione to są wyłączone z gruntów rolnych,i pewnie są na słabych glebach-podajesz je jako fizyczne,a przeliczeniowe nas interesują-rodzinne też zależało od przeliczeniowych.

składka zdrowotna będzie obliczana od przeliczeniowych-na szczęście-choć to dobre.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:43

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS Dopóki nie będzie silnego lobby "farmacetycznego" w rolnictwie, dopóty nie będzie protestu pt.: "Decyzja do KRUS". Więc, hmm trza zacząć rozmawiać z Monsanto.

A jak stołki się trzęsą to (podobno paliwo też tanieje) - zmiana prawa.

#11 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:49

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS rolnik243 jeśli łącznie z tymi 7 hektarami powierzchnia twojego gospodarstwa przekracza próg 50ha (lub 100, 150ha....) to będziesz musiał zapłacić wyrównanie składki wstecz za x lat, a jeśli obecnie nie posiadasz powyżej 50ha to nie będzie żadnych konsekwencji.

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:08

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS Poszedłem z własnej woli jakiś czas temu do KRUS wyprostować, sprawy z powierzchnią faktyczną gospodarstwa. po ok 2 tygodniach przyszło pismo z KRUS - aby 14 tys wyrównania ;).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#13 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:17

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS Widać to na ulicach - latarnie wygaszone. Kryzys k.... kryzys.

#14 Share rolnik243

rolnik243

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 21:58

@rolnik243-jeśli są zalesione to są wyłączone z gruntów rolnych,i pewnie są na słabych glebach-podajesz je jako fizyczne,a przeliczeniowe nas interesują-rodzinne też zależało od przeliczeniowych.

Gleba zdaje się klasy V, po przeliczeniu wychodzi 2ha. Pytanie jakie były progi, od których przyznawano zasiłek i czy wielkość zasiłku była różnicowana względem ilości ziemi. A było to ze 20 lat temu...

rolnik243 jeśli łącznie z tymi 7 hektarami powierzchnia twojego gospodarstwa przekracza próg 50ha (lub 100, 150ha....) to będziesz musiał zapłacić wyrównanie składki wstecz za x lat, a jeśli obecnie nie posiadasz powyżej 50ha to nie będzie żadnych konsekwencji.

O składkę jestem spokojny, gorzej z tymi zasiłkami, stypendiami.

Poszedłem z własnej woli jakiś czas temu do KRUS wyprostować, sprawy z powierzchnią faktyczną gospodarstwa. po ok 2 tygodniach przyszło pismo z KRUS - aby 14 tys wyrównania ;).

Ile masz hektarów?

Edytowany przez rolnik243, 01 marzec 2012 - 22:03.

#15 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 02 marzec 2012 - 08:03

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS Rolnik243 jak sięgam pamięcią 0koło 10 lat do tyłu to na jedną osobę przypada 1 ha z małym haczykiem nie wiem dokładnie ale ciut poza 1 ha.
jak jest 1,5 ha przeliczeniowego na osobę to zasiłek rodzinny już nie przysługuję , zależy ile miałeś w swoim gospodarstwie ha przeliczeniowych i ile osób w rodzinie. Bo załóżmy jest rodzina 5-osobowa a ha przeliczeniowych masz np. 5.30 przel ha to zasilek jeszcze się należał ale jak byś dodał jeszcze te 2 ha przeliczeniowego to już nie Tak że zależy ile masz własnej ziemi. :)

#16 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 18:39

Poszedłem z własnej woli jakiś czas temu do KRUS wyprostować, sprawy z powierzchnią faktyczną gospodarstwa. po ok 2 tygodniach przyszło pismo z KRUS - aby 14 tys wyrównania ;).

Ale kto komu tego Bonusa ma oddać? :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 02 marzec 2012 - 18:47

Nie zgłoszenie ziemi w KRUS Jak myślisz,jeśli by deer-owi mieli wypłacić to się spieszyć nie będą a jak deer im to będą go poganiać.