jopi1991

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi

Polecane posty

jopi1991    3

witam wie ktos ile trwa proces uzyskania kredytu preferenycjnego na kupno ziemi ??

powiedzmy ze ktos daje ogloszenie do gazety ze chce sprzedac ziemie...ja sie zglaaszam ale nie mam pieniedzy...jak zrobic tak zeby ktos kto ma gotowke od reki nie wyprzedzil mnie ??

czy kredyt prefenrcyjny przyznwany jest dopiero wtedy gdy ma sie na oku konkretna ziemie ?? czy mozna go dostac wczesniej a ziemi zaczac szukac dopiero gdy pieniadze zostana przyznane ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

żeby dostać kredyt musisz mieć umowę przedwstępną bez tego nic nie załatwisz. Rozpatrywanie wniosku trwa ok 3 tyg. A zaliczki nie możesz dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mllodyyy    1

Jak się ostatnio pytałem w ten kredyt to Pani powiedziała że finansują tylko jakąś tam kwotę za ha czyli jakieś 15 tyś za ha i minimum 50 tyś więc mniejszej działki jak 3,3 ha nie masz nawet co szukać :blink: oraz ze musisz mieć na pewno biznesplan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Bank może udzielić kredytu tylko do średniej ceny wojewódzkiej (podawanej przez gus co kwartał oczywiścia z podziałem na klasy bonitacyjne). Czyli np wg. gus 1ha kosztuje 20tyś, a ty chcesz kupić 4ha to ban może dać max 80tyś kredytu. Reszte musisz pokryć z własnej kieszeni. Ale nie słyszałem o czymś takim, że trzeba brać min 50 tyś kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Max kwota kredytu to ilosć ha * średnia cena GUS. Ceny GUS znacznie sie różnią pomiędzy województwami i zależą od klas ziemi. Z kredytu nie mogą być kupowane rowy, nieużytki.

 

Ceny GUS: http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html

 

Na zakup ziemi bank mozę dać max 80 % ceny za jaką kupujesz grunty, 20% to udział własny kredytobiorcy (czy chyba to twoje 50 tys)

 

Aby wziąć kredyt pref - musisz juz mieć znalezioną działkę która chcesz kupić, podpisać przedwstepną umowę i zebarć dodatkwe dokumenty np. wypis z rejestru gruntów dot. tej działki, zaświadczenie o przeznaczeniu rolnym tej działki, a takze biznes plan, zaświadczenie z KRUS, z UG o płaceniu podatków, inne wymagane przez bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosiek    0

Witam wszystkich forumowiczów , jestem tutaj nowy i mega zielony w tych sprawach tzn kredytu preferencyjnego , mam kilka pytan : czy wiadomo kiedy będą wypłaty kasy do kredytów preferencyjnych na zakup ziemi????? mam taka sprawe ze pewien rolnik chce kupić ziemie od mojego ojca który dostał w spadku gospodarstwo 9ha i ten ze klient przeciąga sprawe kupna juz 4 miesiąc , więc chciałbym zapytac czy wiecie coś o wypłatach pieniązkow , jest to bank spółdzielczy Duszniki Wlkp ! wielkopolska! mowil ze przyznane ma wszystko tylko czeka na kase .....???? pomóżcie ;) z góry dzieki za info

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosiek    0

a dlaczego tak pózno??? Mówił ze lada dzień będzie kasa a tu do maja trzeba czekać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    51

ostatnie limity skonczyły się w październiku 2011,ja brałem kredyt na zakup gruntów w tamtym roku w grudniu,udało sie załatwić bo ktoś zrezygnował i mieli fundusze na to (dostałem info z banku od znajomej). Na ten rok będą na 100procent,musisz uzbroić się w cierpliwość. Jak w banku wszystko załatwione to tylko jak będą limity to szybko to załatwią i w jakim banku nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosiek    0

"cierpliwość" dobre słowo ;) koles nam od listopada mowi ze czeka na kase z agencji , ma wszystko ponoć załatwione i mowil ze gdyby agencja nie wstrzymala wyplat to juz dawno by kupil i za holere goscia nie rozumiem 5 miesięcy ziemie kupuje??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

takie są niestety inwestycje w rolnictwie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosiek    0

witajcie ponownie , dzwoniłem wczoraj do klienta i powiedział ze lada dzień będzie kasa i wkoncu kupi to gospodarstwo;)) macie jakieś info na ten temat czy Bank Spółdzielczy rusza z wypłatami kasy??????? pozdrawiam forumowiczów ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

oglądałeś dzisiejszy magazyn tydzień?

 

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/tydzien/wideo/11032012-0800/6567731

 

mi w banku mówili że przed końcem kwietnia powinienem już zamknąć wszystkie sprawy związane z zakupem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosiek    0

nie ogladałem ale zaraz kuknę , dzięki ;)

 

a to rozumiem ze jak on skladał wniosek na przełomie listopad -grudzien to dostanie wczesniej tak????????????? dobrze zrozumiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosiek    0

Witajcie ponownie forumowicze w ten wiosenny poranek ;))) czy są juz jakieś wieści o wyplatach???? coś się ruszyło ?? czy cisza ? bo kurcze szukam w necie i nigdzie nic nie moge znalezsc ;(( z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam ;)

Edytowano przez milanreal1
post pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie pisze się tylu postów jeden po drugim


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosiek    0

Witajcie ponownie forumowicze ;) czy są juz jakieś wieści na temat limitów i ich wypłat przez Bank Spółdzielczy w Dusznikach???? coś się ruszyło?? jakieś newsy?? pozdrawiam miłego wieczoru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Czyli pieniadze sa ale ich nie ma. Mysle ze do lipca nic nie ruszy w tej materii bo wszystko w Euro pompuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja słyszałem że 2 kwietnia czyli jutro ma wyjść kasa z ministerstwa na te kredyty więc może pod koniec kwietnia będziemy podpisywać umowy ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

Witam ja złożyłem wniosek 30 marca i teraz zamierzam czekać, bo ponoć kasy ma być tak mało że kto wcześniej nie złoży, to jak będą już limity to marne szanse, tylko ciekawe kiedy będzie kasa na dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tylko musisz się liczyć że już sporo osób złożyło przed tobą wniosek ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey2645    1

No w moim BGŻ-cie złożyłem jako pierwszy, ale nadal limitów nie widać. Ciekawe czy w drugim kwartale będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tosiek    0

ja wczoraj rozmawiałem ze swoim klientem i był w banku i powiedziano mu ze od jutra ma ruszyć się ta cała sprawa ;) miejmy nadzieje , mam nadzieje ze sie załapie w tym kwartale wniosek składał jakoś grudzien- styczen , takze bądzmy dobrej nadzieii ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No w moim BGŻ-cie złożyłem jako pierwszy, ale nadal limitów nie widać. Ciekawe czy w drugim kwartale będę.

To dziwny oddział że jesteś pierwszy w tym roku :D tylko pamiętaj że inne oddziały też są w Polsce ;) Ja mam w BGŻ-ecie dwa wnioski złożone na ziemię.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj