Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:15

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi witam wie ktos ile trwa proces uzyskania kredytu preferenycjnego na kupno ziemi ??
powiedzmy ze ktos daje ogloszenie do gazety ze chce sprzedac ziemie...ja sie zglaaszam ale nie mam pieniedzy...jak zrobic tak zeby ktos kto ma gotowke od reki nie wyprzedzil mnie ??
czy kredyt prefenrcyjny przyznwany jest dopiero wtedy gdy ma sie na oku konkretna ziemie ?? czy mozna go dostac wczesniej a ziemi zaczac szukac dopiero gdy pieniadze zostana przyznane ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kredyt preferencyjny na zakup ziemi Dzisiaj, 01:21
  •  

#2 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:42

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi żeby dostać kredyt musisz mieć umowę przedwstępną bez tego nic nie załatwisz. Rozpatrywanie wniosku trwa ok 3 tyg. A zaliczki nie możesz dać?

#3 Share mllodyyy

mllodyyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:58

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi Jak się ostatnio pytałem w ten kredyt to Pani powiedziała że finansują tylko jakąś tam kwotę za ha czyli jakieś 15 tyś za ha i minimum 50 tyś więc mniejszej działki jak 3,3 ha nie masz nawet co szukać :blink: oraz ze musisz mieć na pewno biznesplan

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 21:06

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi Bank może udzielić kredytu tylko do średniej ceny wojewódzkiej (podawanej przez gus co kwartał oczywiścia z podziałem na klasy bonitacyjne). Czyli np wg. gus 1ha kosztuje 20tyś, a ty chcesz kupić 4ha to ban może dać max 80tyś kredytu. Reszte musisz pokryć z własnej kieszeni. Ale nie słyszałem o czymś takim, że trzeba brać min 50 tyś kredytu.

#5 Share analitykkred

analitykkred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Informację dot. kredytów preferencyjne - pomoc w uzyskaniu kredytu w Banku - informacje dot. wymogów, pomoc przy biznes planach.

biznesplan.Lublin@wp.pl

Napisany 06 luty 2012 - 15:19

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi Max kwota kredytu to ilosć ha * średnia cena GUS. Ceny GUS znacznie sie różnią pomiędzy województwami i zależą od klas ziemi. Z kredytu nie mogą być kupowane rowy, nieużytki.

Ceny GUS: http://www.arimr.gov...tow-wg-gus.html

Na zakup ziemi bank mozę dać max 80 % ceny za jaką kupujesz grunty, 20% to udział własny kredytobiorcy (czy chyba to twoje 50 tys)

Aby wziąć kredyt pref - musisz juz mieć znalezioną działkę która chcesz kupić, podpisać przedwstepną umowę i zebarć dodatkwe dokumenty np. wypis z rejestru gruntów dot. tej działki, zaświadczenie o przeznaczeniu rolnym tej działki, a takze biznes plan, zaświadczenie z KRUS, z UG o płaceniu podatków, inne wymagane przez bank.

#6 Share tosiek

tosiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:00

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi Witam wszystkich forumowiczów , jestem tutaj nowy i mega zielony w tych sprawach tzn kredytu preferencyjnego , mam kilka pytan : czy wiadomo kiedy będą wypłaty kasy do kredytów preferencyjnych na zakup ziemi????? mam taka sprawe ze pewien rolnik chce kupić ziemie od mojego ojca który dostał w spadku gospodarstwo 9ha i ten ze klient przeciąga sprawe kupna juz 4 miesiąc , więc chciałbym zapytac czy wiecie coś o wypłatach pieniązkow , jest to bank spółdzielczy Duszniki Wlkp ! wielkopolska! mowil ze przyznane ma wszystko tylko czeka na kase .....???? pomóżcie ;) z góry dzieki za info
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 11 kwiecień 2012 - 07:59.

#7 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:31

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi limity będą przełom maja czerwca

#8 Share tosiek

tosiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 10:46

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi a dlaczego tak pózno??? Mówił ze lada dzień będzie kasa a tu do maja trzeba czekać???

#9 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:37

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi ostatnie limity skonczyły się w październiku 2011,ja brałem kredyt na zakup gruntów w tamtym roku w grudniu,udało sie załatwić bo ktoś zrezygnował i mieli fundusze na to (dostałem info z banku od znajomej). Na ten rok będą na 100procent,musisz uzbroić się w cierpliwość. Jak w banku wszystko załatwione to tylko jak będą limity to szybko to załatwią i w jakim banku nie ma znaczenia

#10 Share tosiek

tosiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 17:24

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi "cierpliwość" dobre słowo ;) koles nam od listopada mowi ze czeka na kase z agencji , ma wszystko ponoć załatwione i mowil ze gdyby agencja nie wstrzymala wyplat to juz dawno by kupil i za holere goscia nie rozumiem 5 miesięcy ziemie kupuje??!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 marzec 2012 - 17:55

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi takie są niestety inwestycje w rolnictwie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#12 Share tosiek

tosiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 12:21

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi witajcie ponownie , dzwoniłem wczoraj do klienta i powiedział ze lada dzień będzie kasa i wkoncu kupi to gospodarstwo;)) macie jakieś info na ten temat czy Bank Spółdzielczy rusza z wypłatami kasy??????? pozdrawiam forumowiczów ;))

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 marzec 2012 - 12:34

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi oglądałeś dzisiejszy magazyn tydzień?

http://www.tvp.pl/in...12-0800/6567731

mi w banku mówili że przed końcem kwietnia powinienem już zamknąć wszystkie sprawy związane z zakupem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share tosiek

tosiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 12:37

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi nie ogladałem ale zaraz kuknę , dzięki ;)

a to rozumiem ze jak on skladał wniosek na przełomie listopad -grudzien to dostanie wczesniej tak????????????? dobrze zrozumiałem?

#15 Share tosiek

tosiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 10:28

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi Witajcie ponownie forumowicze w ten wiosenny poranek ;))) czy są juz jakieś wieści o wyplatach???? coś się ruszyło ?? czy cisza ? bo kurcze szukam w necie i nigdzie nic nie moge znalezsc ;(( z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam ;)

Edytowany przez milanreal1, 20 marzec 2012 - 21:47.
post pod postem

#16 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 20 marzec 2012 - 20:48

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi Nie pisze się tylu postów jeden po drugim
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#17 Share tosiek

tosiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 19:48

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi Witajcie ponownie forumowicze ;) czy są juz jakieś wieści na temat limitów i ich wypłat przez Bank Spółdzielczy w Dusznikach???? coś się ruszyło?? jakieś newsy?? pozdrawiam miłego wieczoru ;)

#18 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:20

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi U mnie w banku mówili że póki co nie ma środków na ten cel i nie wiadomo kiedy będą.

#19 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 10:42

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi Czyli pieniadze sa ale ich nie ma. Mysle ze do lipca nic nie ruszy w tej materii bo wszystko w Euro pompuja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 01 kwiecień 2012 - 11:05

Kredyt preferencyjny na zakup ziemi Ja słyszałem że 2 kwietnia czyli jutro ma wyjść kasa z ministerstwa na te kredyty więc może pod koniec kwietnia będziemy podpisywać umowy ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...