Skocz do zawartości

Zdjęcie

2812 problem z pneumatyka

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 29 luty 2012 - 20:20

2812 problem z pneumatyka witam
Mam problem ponieważ mój ferguson nie puszcza powietrza z pneumatyki tylko nabije na maxa i ślizga się pasek od sprężarki co jest popsute ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2812 problem z pneumatyka Dzisiaj, 06:19
  •  

#2 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:30

2812 problem z pneumatyka Z tyłu jest wyjście do podczepiania hamulca do przyczep u nas jest włożona taka część od rozrzutnika i powietrze uchodzi kiedyś był kamień i też zchodziło. To może być przyczyna która przychodzi mi do głowy z własnego doświadczenia.
Tylko spokój może nas uratować....

#3 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:07

Z tyłu jest wyjście do podczepiania hamulca do przyczep u nas jest włożona taka część od rozrzutnika i powietrze uchodzi kiedyś był kamień i też zchodziło. To może być przyczyna która przychodzi mi do głowy z własnego doświadczenia.

Tak ja wiem że z tyłu się podpina tylko dlaczego nie puszcza zawór jak nabije odpowiednią ilość powietrza tylko się slizga pasek od sprężarki

#4 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 luty 2012 - 22:32

2812 problem z pneumatyka Zawór do przeczyszczenia zwłaszcza ten od ciśnienia pod kabina pod pedałem hamulca ale przy okazji możesz oczyścić dalej zawór upustowy spadku ciśnienia samego układu hamulcowego
lub/i
A jakie ciśnienie ci nabija bo może być inna sprawa?

#5 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:16

Zawór do przeczyszczenia zwłaszcza ten od ciśnienia pod kabina pod pedałem hamulca ale przy okazji możesz oczyścić dalej zawór upustowy spadku ciśnienia samego układu hamulcowego
lub/i
A jakie ciśnienie ci nabija bo może być inna sprawa?

oki dzieki w sobotę może przeczyszcze to będe wiedział coś wiecej a powietrza nabija około 1.5 Mpa

#6 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 06:31

2812 problem z pneumatyka 1,5 Mpa to prawidłowe ciśnienie,wystarczy naciągnąć pasek klinowy i po problemie

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#7 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 21:03

1,5 Mpa to prawidłowe ciśnienie,wystarczy naciągnąć pasek klinowy i po problemie

tak zgadzam się z tobą tylko że teraz to jężdzę ze 2 lata bez tego szybkozłącza a kiedyś mi były potrzebne hamulce do przyczepy. Tylko że problem jest w tym że on nie chce puścić tego powietrza bo pasek się pali i naciągnięcie go nic nie pomoże bo jak w mtz włącze sprężarkę to nabije 8 atmosfer i puści a tu nic

#8 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 06:38

2812 problem z pneumatyka W fergusonie jest inna sprężarka ona nie ma zaworków tylko litstwy zaworowe jak nabije do 1,5 Mpa to te powietrze jest wałkowane między listwami,w mtz czy C360 jest regulator ciśnienia który upuszcza powietrze po osiągnięciu określonego zakresu,proponuję odkręcenie głowiczki z sprężarki i oczyszczenie listków zaworowych często gromadzi się wilgoć która powoduje problemy

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

#9 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 16:30

2812 problem z pneumatyka W tym ciągniku jest też regulator ciśnienia jak byś nie wiedział, a to że brak filtra który odfiltruje wode to efekt taki jest że te dwa zawory co są to się blokują
Sprawa druga przy 1,5MPa to musisz zmienić pasek. U mnie tak już wyślizgał koło pasowe że przy normalnym systemie napinania nie da rady. U siebie mam założony pasek od c330 (jest szerszy i krótszy) i jest zmieniony nasiąg nie "od" tylko "do" ciągnika przez co koło pasowe bardziej okala koło. Idealnie bez żadnych przeróbek nadaje się rolka napinacza paska od maszyny do młucenia ;)

Edytowany przez macin87, 03 marzec 2012 - 16:32.

#10 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 03 marzec 2012 - 17:28

2812 problem z pneumatyka A umnie nabija do 0.7 i koniec, co zrobić by do 1 dobijała? U3512

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 20:56

2812 problem z pneumatyka Jeśli wszystko sprawne regulator, pasek, pompa i w miarę szczelny układ to wystarczy że podkręcisz ciśnienie na regulatorze, jest tam śrubka na kluczyk 12 (chyba) i trzeba ją wkręcić. Zawór znajduje się jak pisałem wyżej. Dla niezorientowanych tak mniej więcej to wygląda http://www.agriparts...-C-360/?id=1500

#12 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 21:37

2812 problem z pneumatyka Nie mieszajcie sprężarki MF z C 360 to jest inna konstrukcja głowiczki w MF nie ma możliwości zwiększenia ciśnienia poprzez podkręcenie śrubki tak jak kolega pokazuje na zdjęciu bo jej tam nie ma,jak nabija 0,7 to znaczy że może być luźny pasek lub zużyte pierścienie tłokowe bądź płytki zaworowe przegrzane

#13 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2885 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 05 marzec 2012 - 06:09

2812 problem z pneumatyka Blaszki założyłem nowe, wymyłem głowiczkę ale nic nie dało, cylinderek nie ma wytartego progu zużycia, pasek się nie ślizga. Jak go kupiłem to tak miał, wszystko szczelne. Może tak ma fabrycznie?

#14 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:32

:lol:
Nie mieszajcie sprężarki MF z C 360 to jest inna konstrukcja głowiczki w MF nie ma możliwości zwiększenia ciśnienia poprzez podkręcenie śrubki tak jak kolega pokazuje na zdjęciu bo jej tam nie ma,jak nabija 0,7 to znaczy że może być luźny pasek lub zużyte pierścienie tłokowe bądź płytki zaworowe przegrzane

:lol: :lol: :lol: nie dobijaj mnie aż ci zdjęcie pstryknę jutro jak wrócę z roboty

#15 Share tomekkalisz

tomekkalisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 14:33

2812 problem z pneumatyka Witam

otóż mam taki problem iz jak hamuje hamulcem nożnym to przyczepa nie hamuje a jak zaciągnę hamulec ręczny to działa wszystko jak należy co to może być szukam szukam i nie moge znalesc przyczyny prosze o pomoc

#16 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 15:56

2812 problem z pneumatyka to może być zawór szybkiego odpowietrzania
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#17 Share tomekkalisz

tomekkalisz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 16:04

2812 problem z pneumatyka a w ktorym miejscu jest ten zawór , a może chodzi o ten co jest w pedale hamulca ?

#18 Share Szymek123

Szymek123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 18:57

2812 problem z pneumatyka zawór szybkiego odpowietrzania znajduje się zaraz za butlą a puźniej jest zawór od recznego
Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

#19 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 19:30

2812 problem z pneumatyka witam ma problem z hamulcami na przyczepę ponieważ nie hamuje na zegarze bije 9 atmosfer a przyczepa nie hamuje tzn tłoki się nie wysuwają co może być za przyczyna dodam iż wciskam hamulec syczy mi z pedału powietrza i przestaje pompować powietrze jak jest wciśnięty pedał jak puszcze pedał to znowu pompuje pomocy bo żniwa a bez hamulców nie da rady jeździć po górach:(

Edytowany przez danielhaker, 01 sierpień 2013 - 22:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 19:40

2812 problem z pneumatyka Wymienić lub zregenerować pedał hamulca.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv