jarekmalina

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Tak kręcić trzeba tą dźwignią.Co do siewu lucerny to mi się przypomniało że kolega jak siał mak to mieszał go z kaszą jęczmienną,więc i tu gdyby nie wychodziło w czystym siewie to można by próbować z wypełniaczem.tylko trzeba by zachować jakąś proporcję wagową aby się doliczyć ile wychodzi na czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Tak, w Grene mają oryginalne części. Ale strasznie drogie. Mam namiary na kolesia, który sprzedaje używane części do tych siewników, i znacznei tańsze. Kupowałem od niego i mogę dać namiary, Jak coś pisać na priv.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji pisze tłumacząc dosłownie [ustawić tak aby się nasiona nie przesypywały]. Ja do zboża mam ustawione na 2 ząbek od góry i jest dobrze.

 

Może inaczej otwieram na max i cofam o jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0
Napisano (edytowany)

panowie może pomożecie w ustawieniu mojego nordstena 2.5 m lifto-matic kupiłem go w zime i siałem teraz na wiosne i nie jestem zbytnio zadowolony bo pod góre siał mi inaczej a zgóry jeszcze inaczej z góry jakby mało co siał może napiszecie co mogłem żle ustawić?

Edytowano przez LUKASZ82mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie byłem na tej stronie. LUKASZ82mz ustaw denka na 1 ząbek i będzie znacznie lepiej tylko norma wysiewu Ci się zmieni.

 

Dawno nie byłem na tej stronie. LUKASZ82mz ustaw denka na 1 ząbek i będzie znacznie lepiej tylko norma wysiewu Ci się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanL    0

Witam. może ktoś miał przypadek że próba wychodzi dobrze, a na polu sieje za mało, jęczmień ustawiłem na 200kg na prób.ok. a na polu wyszło 100kg/1h może ktoś ma jakiś pomysł? kupiłem go dwa lata temu, w tamtym roku siał ok. a w tym klapa:( może to jakiś napinacz, albo coś? skrzynka gdzie są ustawienia C1,2 i D1,2 wymienione dwa lata temu-kupione nowe, prosze o pomoc, pilne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Witam,kupiłem właśnie nordstena 2.5m i po przeczytaniu kilku tematów o nordstenie  mam pytanie.Czy sprawdza się w polu ta norma wysiewu którą ustawia się za pomocą tego kółka jak pisał mechanizator w praktyce,czy po zrobieniu próby kręconej i ustawieniu kółka na ta ilość faktycznie tyle wysieje.Na jakich ustawieniach siejecie owies-będę miał jakiś odnośnik jak korygować ustawienia.Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam się do pytania kolegi benio1967, mianowicie na jakich ustawieniach siejecie owies/mieszankę? Poprzedni własciciel mówił że siał na C2 D2 A6. Czy ktoś sieje podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja do wszystkich siewów stosuje  C2 D2  A (cały  zakres) zależy od zborza i terminu mam 4i 5 klase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: Na tej przekładni z trybami (A 1-10, B 1-10) ustawia się gęstość wysiewu, tak? Czyli im większy tryb na tej przekładni tym gęstszy wysiew? Czy odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Interesuje mnie ile taki siewnik Nordstena może wysiać zboża,na max ustawieniu? Czyli wszystkie dzwignie na max i np.dla pszenicy lub jęczmienia?
Posty już zostały zakończone,ale może ktoś tu zagląda..
Dziękuje z góry za jakieś info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj