Skocz do zawartości

Zdjęcie

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zmechanizowany

zmechanizowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 19:32

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M Do bartek9696. Cz posiadasz tą tabelę z kółkiem obrotowym.Jeśli tak to ustawisz go idealnie,według moich wskazówek powyżej tylko trzeba zrobić próbę kręconą.Ta tabela jest zarazem instrukcją obsługi,wystarczy ją przetłumaczyć i wszystko okaże się jasne.Ja swój kupiłem 4 lata temu i też nie wiedziałem jak to ustawić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M Dzisiaj, 09:30
  •  

#22 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 marzec 2012 - 19:47

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M Zgadza się. Tam wszystko pisze tylko że po niemiecku i dla nieznającego języka niemieckiego to ciężko się połapać. Zmechanizowany jak Ci się sprawuje Twój siewnik? Miałeś jakieś poważniejsze awarie w nim?

#23 Share bartek9696

bartek9696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 17:15

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M Koledzy a do wysiewu gorczycy lub lucerny trzeba stosować jakieś dodatkowe nakładki?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share zmechanizowany

zmechanizowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 20:04

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M Witam ,nie miałem czasu wcześniej. To że po niemiecku to mała przeszkoda mając internet. Wejdź sobie w tłumacza i po sprawie,tylko trzeba sobie dać czas ,a i dobrze by było wejść w opcję techniczną.Ja miałem gorzej,bo gdy go kupiłem 4 lata temu ni miałem internetu ale kupiłem na płycie tłumacza duńskiego i dałem radę.Moja tabela jest identyczna jak ta wyżej tylko po duńsku.Mój siewnik sprawuje się bardzo dobrze.Gdy go kupiłem trzeba było go trochę poprostować,poczyścić i polakierować bo wyglądał nie ciekawie ale dałem za niego tylko 1,5 tys.
Co do siewu gorczycy to raczej nic nie potrzeba.Mojego jak zwieźli z zachodu to miał w sobie 1/3rzepaku i żadnych nakładek nie było. Podejrzewam że Duńczyk tak nim siał do końca.Jeśli chodzi o lucernę to trzeba by przepraktykować. Ja bym ustawił go na minimum,denka na 1,zasuwki trzeba by przymknąć tak żeby się nasionka górą nie przesypywały i zrobić próbę kręconą jak opisywałem wyżej.Kolega siał mak Fioną [to podobny siewnik] i nie zakładał żadnych nakładek, więc i przy tym siewniku powinno się udać.Zrobisz jak uważasz.Pozdrawiam. l

#25 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 20:45

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M Próbowałem tłumaczyć ale słownik google niektóre słowa tłumaczy zbyt "dosłownie" i ciężko było połapać się w tym wszystkim. Ale już wiem o co w tym chodzi. A jeszcze wrócę do próby kręconej. Nie liczą się obroty koła tylko tej dźwigni co się nią kręci, prawda? Bo są rozbieżności między obrotem koła, a tej dźwigni.

#26 Share zmechanizowany

zmechanizowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 18:52

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M Tak kręcić trzeba tą dźwignią.Co do siewu lucerny to mi się przypomniało że kolega jak siał mak to mieszał go z kaszą jęczmienną,więc i tu gdyby nie wychodziło w czystym siewie to można by próbować z wypełniaczem.tylko trzeba by zachować jakąś proporcję wagową aby się doliczyć ile wychodzi na czysto.

#27 Share bartek9696

bartek9696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 22:42

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M A gdzie kupujecie części do siewnika?

#28 Share zmechanizowany

zmechanizowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 19:11

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M Ja jeszcze nic do mojego nie kupowałem ale orjętowałem się trochę i z tego co wiem to w Grenie mają podstawowe części.

#29 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 22:10

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M Tak, w Grene mają oryginalne części. Ale strasznie drogie. Mam namiary na kolesia, który sprzedaje używane części do tych siewników, i znacznei tańsze. Kupowałem od niego i mogę dać namiary, Jak coś pisać na priv.

Pozdrawiam

#30 Share bartek9696

bartek9696

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 14:22

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M A zasuwki nad kółkami wysiewajacymi jak głęboko mają być zamknięte?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zmechanizowany

zmechanizowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 18:55

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M W instrukcji pisze tłumacząc dosłownie [ustawić tak aby się nasiona nie przesypywały]. Ja do zboża mam ustawione na 2 ząbek od góry i jest dobrze.

Może inaczej otwieram na max i cofam o jeden.

#32 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 16 maj 2013 - 14:39

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M panowie może pomożecie w ustawieniu mojego nordstena 2.5 m lifto-matic kupiłem go w zime i siałem teraz na wiosne i nie jestem zbytnio zadowolony bo pod góre siał mi inaczej a zgóry jeszcze inaczej z góry jakby mało co siał może napiszecie co mogłem żle ustawić?

Edytowany przez LUKASZ82mtz, 16 maj 2013 - 14:40.

#33 Share zmechanizowany

zmechanizowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 20:27

NORMY WYSIEWU NORDSTEN CLD 2,5M Dawno nie byłem na tej stronie. LUKASZ82mz ustaw denka na 1 ząbek i będzie znacznie lepiej tylko norma wysiewu Ci się zmieni.

Dawno nie byłem na tej stronie. LUKASZ82mz ustaw denka na 1 ząbek i będzie znacznie lepiej tylko norma wysiewu Ci się zmieni.

#34 Share JanL

JanL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 14:19

Witam. może ktoś miał przypadek że próba wychodzi dobrze, a na polu sieje za mało, jęczmień ustawiłem na 200kg na prób.ok. a na polu wyszło 100kg/1h może ktoś ma jakiś pomysł? kupiłem go dwa lata temu, w tamtym roku siał ok. a w tym klapa:( może to jakiś napinacz, albo coś? skrzynka gdzie są ustawienia C1,2 i D1,2 wymienione dwa lata temu-kupione nowe, prosze o pomoc, pilne!!!

#35 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 23 październik 2015 - 06:56

Witam,kupiłem właśnie nordstena 2.5m i po przeczytaniu kilku tematów o nordstenie  mam pytanie.Czy sprawdza się w polu ta norma wysiewu którą ustawia się za pomocą tego kółka jak pisał mechanizator w praktyce,czy po zrobieniu próby kręconej i ustawieniu kółka na ta ilość faktycznie tyle wysieje.Na jakich ustawieniach siejecie owies-będę miał jakiś odnośnik jak korygować ustawienia.Dziękuję.

#36 Share krzysiek030393

krzysiek030393

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport, osp

Napisany 30 październik 2015 - 17:57

Witam. Dołączam się do pytania kolegi benio1967, mianowicie na jakich ustawieniach siejecie owies/mieszankę? Poprzedni własciciel mówił że siał na C2 D2 A6. Czy ktoś sieje podobnie?

#37 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 30 październik 2015 - 18:03

Ja do wszystkich siewów stosuje  C2 D2  A (cały  zakres) zależy od zborza i terminu mam 4i 5 klase

#38 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 30 październik 2015 - 18:17

A jaka jest różnica w kg pomiędzy stopniami-np.a1 i a2

#39 Share krzysiek030393

krzysiek030393

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport, osp

Napisany 02 listopad 2015 - 16:11

Mam jeszcze jedno pytanie: Na tej przekładni z trybami (A 1-10, B 1-10) ustawia się gęstość wysiewu, tak? Czyli im większy tryb na tej przekładni tym gęstszy wysiew? Czy odwrotnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 18:37

odwrotnie,czym mniejszy tryb tym większy wysiew.

Dodaj odpowiedź