Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto rezygnuję z hodowli trzody?

38 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:42

Kto rezygnuję z hodowli trzody? Ile hodowałeś w skali roku i w jakim cyklu oraz dlaczego rezygnujesz z hodowli i na jaką się przestawiasz...?
Myślę że temat bardzo przydatny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kto rezygnuję z hodowli trzody? Dzisiaj, 21:25
  •  

#2 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:23

Kto rezygnuję z hodowli trzody? przydatny w jakim celu-jakiś wywiad środowiskowy wprowadzany cichaczem czy nieśmiała ankieta? a może kolejny kącik wylewania żali?
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#3 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 29 luty 2012 - 17:26

Kto rezygnuję z hodowli trzody? Cieniasy rezygnują zostają wytrwali i Ci co mądrze gospodarzą.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:28

Kto rezygnuję z hodowli trzody? nie żaden wywiad ani ankieta tylko ciekawość... :) ani żaden taki temat by nabić sobie posty kolego...

#5 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 29 luty 2012 - 17:43

Kto rezygnuję z hodowli trzody? Posiadam niewielką chodowlę trzody chlewnej i poważnie myślimy nad zlikwidowaniem tych całych świnek,powód to wysoka cena produkcji(koncentraty :( ) i niskie ceny na skupach.Moje zdanie jest takie ze jak ktoś chowa dużo i ma swoją paszę wtedy spokojnie daje radę.W mojej sytuacji lepiej przeżucic się całkiem na bydło tzn.opasy(planuje przerobić oborę właśnie na nie,ale też niewiadomo co z tego wyjdzie).Dodam że posiadam już całkiem sporą chodowle opasów i wiem czy jest to opłacalne.

#6 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 29 luty 2012 - 17:54

Kto rezygnuję z hodowli trzody? error.

Edytowany przez Theursus3p, 29 luty 2012 - 18:06.

#7 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 29 luty 2012 - 18:00

Kto rezygnuję z hodowli trzody? Fajnie @TheUrsus3p, opisałeś wujka co robi, ale temat dotyczy TRZODY CHLEWNEJ a nie bydła. :)
P.S. Chyba ze zapomiałeś napisać " Przestawił hodowlę, bo było to nie opłacalne" ..
I w dodatku tak chamsko zareklamowałeś swój nowy film ..

Haha teraz to error. :D

#8 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 29 luty 2012 - 18:06

Fajnie @TheUrsus3p, opisałeś wujka co robi, ale temat dotyczy TRZODY CHLEWNEJ a nie bydła. :)
P.S. Chyba ze zapomiałeś napisać " Przestawił hodowlę, bo było to nie opłacalne" ..

No właśnie kolego patrze, że coś pokręciłem w tym temacie. A co do bydła to mam z tym do czynienia na co dzień, więc coś o tych sprawach wiem...

#9 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:05

Kto rezygnuję z hodowli trzody? U nas jak zrezygnowano z chodowli to dopiero zaczeło się zarabiać... przestano dopłacać do każdej sztuki. Jestem ciekawy jak by tak każdy dobrze przeliczył wszystkie ponoszone koszta, to jaki zysk wyjdzie na jednej sztuce tucznika.

#10 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:08

Kto rezygnuję z hodowli trzody? U mnie przy tej cenie, przy tych nakładach jakieś 120zł szt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:08

Kto rezygnuję z hodowli trzody? Nikt nie liczy wlasniej pracy,amortyzacji budynkow i sprzetu wiec jakis zysk wyjdzie.

Mowisz 120pln/sztuka wiec zeby godnie utrzymac rodzine i ciagnac cale gospodarstwo trzeba oddac miesiecznie jakies 100 sztuk?

Edytowany przez szczewko, 29 luty 2012 - 19:11.

#12 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 29 luty 2012 - 19:25

Kto rezygnuję z hodowli trzody? Szczewko nie przesadzaj 12000 na miesiąc, to mało kto tak ma, prócz obiboków z rządu.

#13 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 29 luty 2012 - 19:26

Kto rezygnuję z hodowli trzody? 12 tys/miesiecznie to duzo?? Kup nawozy,SOR,paliwo i wszystko co potrzebne ci jest do prowadzenia gospodarstwa to jeszcze braknie.
A i jeszcze rodzine utrzymaj z tego.

Edytowany przez szczewko, 29 luty 2012 - 19:39.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 luty 2012 - 19:39

Kto rezygnuję z hodowli trzody? Jak ktoś trzyma 2 maciory to mu się na pewno nie opłaci i będzie świnie przeklinał... Ja kupuje prosięta i stopniowo będę zwiększał produkcję trzody chlewnej wolę robić to i mieć trochę kasy niż użalać się nad życiem, pierdzieć w stołek i nie mieć nic. Tomasz88@ myślisz, że co taki rolnik zrobi jak zaprzestanie produkcji trzody chlewnej ??? przejdzie na bydło mleczne i będzie zaczynał od zera ??? poroniony pomysł ewentualnie opasy będzie trochę lżej albo może produkcja roślinna i sprzedaż zboża ale jak będzie po 200 czy 300 zł za tonę to co dalej ??? nie ma co się użalać, zacisnąć zęby, produkować dużo i dobrej jakości można sprzedać wtedy na poubojowo i uzyskać ponad 6 zł za kg tucznika do tego większa ilość i będzie jakiś zysk. a jak bedziesz miał super chlewnię karmiki, paszociągi, wyciągi obornika to się wcale wiele nie narobisz... Pozdrawiam wszystkich hodowców trzody chlewnej :) Przemrolnik@ popieram Cię w 100% cieniasy odpadają !!!! szczewko@ przesadzasz... co miesiąc kupujesz 1000 litrów ropy, tony nawozu, chemikalia itp. ??? to są wydatki okresowe i wtedy faktycznie 12000 zł może być mało na większe gospodarstwa. Niektórzy muszą utrzymać się z dużo niższych zarobków i żyją...

Edytowany przez Frytek, 29 luty 2012 - 19:53.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 luty 2012 - 20:08

Kto rezygnuję z hodowli trzody? mój dziadek mawiał(świeć panie nad jego duszą). Za zborze dostaniesz tylko raz pieniądze a jak sprzedaż a za trzodę regularnie są pieniążki.
A ze świnkami jest różnię raz lepiej raz gorzej. Ja jestem tego zdania że i tak się opłaca świnie trzymać. Jak by nie były rentowne to zjadał bym kit z okna a tak nie jest. Zamierzamy z tatą nawet zwiększyć produkcje świnek aktualnie ok 200sztuk rozważamy dokupywanie zboża.
Uważam że każdy robi jak uważa

Edytowany przez szymon1089, 29 luty 2012 - 20:19.

#16 Share Foster

Foster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna

Napisany 29 luty 2012 - 20:24

Kto rezygnuję z hodowli trzody? Nigdy dokładnie nie liczyłem u siebie opłacalności, ale znam dużo ferm gdzie wychodzi 150-180 zł na tuczniku na plus; sumując ostatnie pare lat. fermy są w cyklu zamkniętym z własną produkcją pasz i sporymi stadami min. 200 loch.

Przy małej ilości.opłacalność jest bardzo uzalezniona od wahań cenowych.

#17 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 29 luty 2012 - 23:31

Kto rezygnuję z hodowli trzody? FRYTEK ja nie jestem za zaprzestaniem hodowli trzody tylko jej zwolennikiem i nie zamierzam z niej rezygnować bo wiem że przynosi mi zyski tylko wiem że są osoby którym się to nie opłaca itd. wiele osób przestawia się na opasy ale czy za 5 lat ta hodowla będzie opłacalna skoro każdy teraz jak rezygnuję z trzody to nastawia się na bydło...?! każdy robi jak uważa jak napisał szymon1089. Temat założyłem by każdy miał jakieś rozeznanie co się dzieję bo w agrobiznesie co dzień co innego się opłaci a nie ma typowo rolniczego programu tylko nasze wspaniałe forum! :) ja prowadzę cykl otwarty i jestem bardzo z niego zadowolony...planujemy powiększyć hodowlę...

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2012 - 20:33

Kto rezygnuję z hodowli trzody? Spoko tomsaszs88@ ;)

Edytowany przez Frytek, 01 marzec 2012 - 20:33.

#19 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 01 marzec 2012 - 20:47

Nikt nie liczy wlasniej pracy,amortyzacji budynkow i sprzetu wiec jakis zysk wyjdzie.

Mowisz 120pln/sztuka wiec zeby godnie utrzymac rodzine i ciagnac cale gospodarstwo trzeba oddac miesiecznie jakies 100 sztuk?

120 zł zysku ze sztuki- czyli po odliczeniu wszelkich kosztów produkcji paszy, tucznika itd... Tyle zostaje dla ciebie za samą pracę. Miesięcznie sprzedasz 20 sztuk z takim zyskiem i wystarczy na godne życie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:50

Kto rezygnuję z hodowli trzody? Ja z tata zrezygnowalem z trzody w tamtym roku i dopiero teraz widzimy ile nas pracy kosztowala ta hodowla a wiadomo ze rolnik swojej i rodziny pracy nie liczy.Mielismy 10 macior i dobra miesnosc tucznikow ale co z tego jak cena pod psem a tucznika długo nie potrzymasz to nie pszenica.Ja tam wole prowadzic produkcje roslinna i dobra prace znalesc ktora pogodze z gospodarstwem chyba ze dokupie wiecej ziemi narazie mamy 120 i daje rade i za trzoda nie tesknie

Pozdrawiam