Skocz do zawartości

Zdjęcie

Śrutownik bąk i problem z sitami

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 29 luty 2012 - 12:29

Śrutownik bąk i problem z sitami Witam mam taki problem, kupiłem niedawno sita szczelinowe do mojego śrutownika "bąk" ten mniejszy na 2 worki silnik 5,5 kW, do tej pory uzywałem sit oczkowych i wszystko było okey, szcelinowe zakupiłem dlatego gdyz w agromie powiedzieli mi ze lepsze osiagi sa i szybciej i bardziej miałko śrutuje. ale po załozeniu tych sit okazał sie ze srutownik sie zapycha i dławi a przez te szczeliny wogole nic nie leci, ( oczywiscie szesliny sa zwrocone do bijaków nie ma mowy zebym zle załozył). co jest grane moze mi ktos pododpowiedziec?

druga sprawa to czy jak kupie do tego srutownika silnik 7,5 kW to czy wzrosnie jego wydajnosc obecnie uzywam 5,5 kW nie narzekam ale srutuje duzo owsa i chyba troche za mało wydajny,

trzecia sprawa obecnie uzywam w tym srutowniku głobicy na bijaki ich jest tam 16 sztuk, ale gdzies słusząłem ze sa takie głowice na 24 sztuki ze lepsza wydajnosc słyszał tez ktos wie ktos gdzie takie cos kupic?
p.s. dzieki za odpwiedzi zdjecie tych sit w załczniku.

Załączone miniaturki

• IMAG0144.jpg

Edytowany przez crickmaverick, 29 luty 2012 - 15:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Śrutownik bąk i problem z sitami Dzisiaj, 19:18
  •  

#2 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 29 luty 2012 - 16:22

Śrutownik bąk i problem z sitami Tak krótko - tym śrutownikiem za dużo nie zwojujesz , sita już kiedyś przerabiałem , chyba że założysz te o większych szczelinach a silnik 7, 5 KW zmieni tylko troszkę wydajność , tej nowej głowicy nie znam , moje zdanie pozostać przy sitach oczkowych i powoli myśleć o czymś innym .

#3 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 29 luty 2012 - 18:31

Śrutownik bąk i problem z sitami miałem ten sam problem. a więc jest na to rada. musisz te sita" odwrócić na drugą stronę".trzeba je po prostu przegiąć tak aby wypukłe nacięcia na sicie były od środka. ja używam do tego celu okrągłego pieńka o podobnej średnicy. na początku ręcznie , a później delikatnie po brzegach młotkiem. tez jak kupowałem to sprzedawca zachwalał że będzie większa wydajność i mniejsze opory. . niestety po założeniu wszystko się zabiło i nic nie leciało. co do zmiany motorka to nic to nie da. ja mam 5,5 i idzie bardzo dobrze. do tej pory zużyłem już kilka kompletów "odwracanych ' sit.

#4 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 29 luty 2012 - 18:48

Śrutownik bąk i problem z sitami ale musisz też kolego wiedzieć że sita oczkowe zakładasz obojętnie jak a szczelinowe już nie, zobacz czy masz zalożone w dobrą strone .ale i tak jak kolega wyżej napisał jak dużo owsa to lepsze oczkowe

#5 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:04

Śrutownik bąk i problem z sitami przecież napisał że zakłada na 100%dobrą stroną. zastosuj moja metodę i po kłopocie. ja i sam owies śrutuje i idzie bez problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:07

Śrutownik bąk i problem z sitami A nie lepiej po prostu wrócić do oczkowych ?Ja mam co prawda silnik 11 więc może nie znam problemów związanych z tymi mniejszymi...

#7 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:10

Śrutownik bąk i problem z sitami no ale naprawdę idzie o wiele szybciej na szczelinowych

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:24

Śrutownik bąk i problem z sitami Tzn. ile trzeba czasu na ześrutowanie 100 kg ?

#9 Share boniek1707

boniek1707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:53

Śrutownik bąk i problem z sitami Nie mam tego typu śrutownika, ale jeszcze bym zmienił na silniku kierunek obrotów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 29 luty 2012 - 23:08

Śrutownik bąk i problem z sitami Wojtas dzieki za podpowedz sprobuje tak jutro zrobic i zobaczymy jak to wyjdzie, z tym przegięciem niezły patent.

edit 02.03.2012

Niestety przegięcie tych sit nic nie dało , moze minimalnie ale po chwili znów sie zapycha i to co sie wsypie krazy w śrutowniku, dalej zostaje przy sitach oczkowych to chyba najlepsze rozwiązanie.

Edytowany przez crickmaverick, 02 marzec 2012 - 08:48.

Dodaj odpowiedź