Quercus78

Problem z półosią U 904

Polecane posty

Quercus78    5

Czy wie ktoś jak wyjąć prawą przednią półoś w U 904? Nadmieniam,że pierścień zabezpieczający wyjąłem a i tak żadną siła nie można wyjąć półośki.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Nie ma czegoś takiego jak prawa przednia półoś, bo to jest cała długa oś. Z lewej strony trzeba odkręcić tą część przykręcaną i zdjąć korpus, wyjąć koło talerzowe i wybić oś w prawą stronę.

Edytowano przez tomek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry na osi powinna być smarowniczka jeżeli jej nie ma to w jej miejsce może być wkręcony kołek ustalający a tak to powinno wyjść po wyjęciu tego pierścienia razem z tą tuleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

To dlaczego w instrukcji napraw U 904 z 1984 r pisze:

pkt 3. wyjąć pierścień osadczy sprężynujący 95w

pkt4. wyciągnąć półoś wraz z przegubami krzyżakowymi,wkładką I, łożyskiem 6209 i pierścieniem uszczelniającym ...?

Jesteś pewien na 100%, że to nie wyjdzie?

Mam luz na prawej stronie tuż obok krzyżaków i chciałem coś temu zaradzić bo mam zdjętą zwrotnicę (wymiana łożysk)

 

O, widzisz! Smarowniczka jest z boku tylko nie wpadłem na pomysł,że ona może trzymać. Ale coś mi sie nie wydaje,że to wina smarowniczki. Jak myślicie?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Wszystko się zgadza jak w tej instrukcji. Rozbierz lewą stronę to będziesz mógł puknąć tam w tą ośkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Na uparciucha da się wyciągnąć, bo opór masz tylko na obudowie łożyska.

Z założeniem będzie większy problem bo oś musi trafić w środek koła talerzowego a nie wiem czy tak się trafi.

Możesz spróbować najwyżej jak dostaniesz czerwonej gorączki to dopiero rozbierzesz lewą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Półośke wyjąłem, zmieniłem łożysko i uszczelniacz. Z założeniem tego wszystkiego nie ma większego problemu. Lewej strony nie trzeba rozbierać. tomek83 dzięki za rade, że to jednak da sie zrobić.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj