herman89

Nabudowa siewnika na bronę aktywna

Polecane posty

herman89    6

Witam! Postaram się w tym temacie pokazać zdjęcia z prac związanych z nabudową siewnika POZNANIAK o szerokosci 2.7m na bronie firmy RABEWERK mke250. Ponieważ brona niebyła wyposażona w hydropak a siewników do nadbudowy 2.5m jest bardzo mało, postanowiliśmy z ojcem nabudować nasz stary siewnik.

 

 

Na poczatku siewnik byl zawieszony na stale na cięgnach, ale manewrowanie tak daleko wysuniętym siewnikiem było bardzo niewygodne.

 

24789963.jpg

 

 

Do połączenia siewnika z brona wykorzystana została ramka z profili, przez co zostały wykorzystane oryginalne mocowania.

 

p1010858is.jpg

 

Następnie trzeba było wykonać mocowanie do których zostały przykręcone redlice. użyłem do tego profil 50x50x3mm i specjalnie wycięta blachę o gr. 8mm

 

 

11814819.jpg

 

87758848.jpg

 

 

Aby redlice nadmiernie nie opadały w trakcie unoszenia, wstawiona została rura grubościenna. Będzie on również wykorzystana jako regulacja docisku dla redlic.

 

16859465.jpg

 

p1010888q.jpg

 

 

p1010899c.jpg

 

 

Po zamontowaniu redlic, przyszedl czas na wykonanie napędu. Kolo zostało wykonane z płaskownika a szprychy z pręta kwadratowego. Ramie, które jest zrazem obudowa łańcucha napędowego powstało z profilu 120x60.

 

20310401.jpg

 

 

Aby móc wygodnie pracować wykonałem znaczniki przerzucane hydraulicznie. wykorzystałem do tego siłownik dwustronnego działania i kawałek linki stalowej. oryginalne znaczniki zostały przerobione, ponieważ wyginały się co chwile. Kto ma takiego poznanianka ten wie;]

 

95724965.jpg

 

18aba.jpg

 

 

Dla całkowitej wygody, wykonałem hydraulicznie zamykane ścieżki hydrauliczne oraz znaczniki przedwschodowe(tego sie najbardziej obawiam czy się sprawdzi)

 

p1020459o.jpg

 

p1020467k.jpg

 

86693344.jpg

 

Na koniec została powiększona skrzynia oraz wykonany został podest ze składanymi stopniami. Ponieważ zestaw po uniesieniu zasłania światła ciągnika zamontowane zostało oświetlenie

 

20461577.jpg

 

16730813.jpg

 

Na koniec parę zdjęć całego zestawu.

 

p1020452r.jpg

 

p1020453s.jpg

 

p1020454ye.jpg

 

 

Tyle na temat nabudowy, w razie pytań chętnie pomogę. Więcej zdjęć mogę wysłać na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castor    0

Świetna robota bardzo ładnie to wyszło mam takie pytanie od czego wykorzystałeś sprężyny do naciągu redlic ?


"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować ;) i bez problemowej pracy zestawem. a nie zastanawiałeś się może nad wymianą redlic na talerzowe? Ale to pewnie koszty by sporo wzrosły <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

co to redlic to właśnie kwestia pieniędzy, sprężyny kupione w grene, nie pamiętam od czego były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
castor    0

A mógł byś podać wymiary znaczy ich długość i grubość drutu bo sam szukam takich do redlic ?


"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

To o ile jest teraz wszystko krótsze ?

Zestaw jest dużo krótszy, nie wiem dokładnie ile, myślę ze 80-90cm, ale cały ciężar jest bardziej z przodu a to duży plus

 

A mógł byś podać wymiary znaczy ich długość i grubość drutu bo sam szukam takich do redlic ?

 

kolego napisze ci w sobotę pw, bo chwilowo jestem poza domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Pięknie naprawdę, sam myślałem nad takim czymś lecz mam za mało wyposażony warsztat

Napisz ile czasu to wam zajęło , i ile kasy pochłonęło oczywiście oprócz siewnika i brony


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

Ogólnie prace trwały ok 2 tyg, jeżeli chodzi kasę to myślę ze w 1000zl się zmieściliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
telcom    0

Również gratulacje za wykonaną pracę.Odnośnie ścieżek technologicznych to powiem wam ciekawostkę;otóż widziałem niejednokrotnie jak to robią Holendrzy,a mianowicie robią ścieżki już po wschodach zbóż,jest to prosta i skuteczna metoda.Mierzą,stawiają chorągiewki i jadą traktorem z przyczepionym narzędziem które mechanicznie uprawia wąskie paski ziemi zaraz za kołami ciągnika(zwykły kultywator z odpowiednią ilością zębów).B.proste,skuteczne i bez jakichkolwiek pomyłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Hehe metoda na chorągiewki fajna i prosta tylko jeśli ma się w miarę płaskie pola, na moich górka to by się nie sprawdziło :(

 

A nabudowa siewnika pierwsza klasa. Pogratulowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

Metoda z chorągiewka nie jest zła, tylko jak się pryska rzepak od razu po siewie, to znaczniki przedwschodowe to idealna sprawa. Ogólnie siewnik już wypróbowany, spisuje się bardzo dobrze, jak znajdę chwile to wrzucę jakiś filmik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CIAPEK1981    8

Musze przyznać super robota. Tylko lepszym rozwiazaniem mechanizmu ścieżek technologicznych jest załaczanie i wyłaczanie kółek wysiewajacych. Ja tak zrobiłem przy poznaniaku rocznik 1986, na wąskich kołach i z przekładnią mechaniczną. A do sterowania mechanizmu użyłem "siłownik automat do bramy" tak można wpisać w allegro, a do sterowania tego siłownika musi byś przekażnik podwójny który można dostać również na allegro. Zdjecie mojeje przeróbki moge na wiosne wstawić

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

jakim aparatem robiłeś zdjęcia?bardzo mi się spodobały.przeróbka też klasa.też mam mnóstwo pomysłów i sprzętu , ale nie mam czasu...


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

kotwczapce łatwo to sprawdzić, wygląda na to że Panasonic DMC-TZ10


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Z jakiego profilu zrobiłeś znaczniki ?




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Koledzy moglibyście zamieścić zdjęcia innych rozwiązań wykonania ścieżek technologicznych? Przymierzam sie do montazu takich w siewniku famarol i byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj