Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nabudowa siewnika na bronę aktywna

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 luty 2012 - 20:11

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Witam! Postaram się w tym temacie pokazać zdjęcia z prac związanych z nabudową siewnika POZNANIAK o szerokosci 2.7m na bronie firmy RABEWERK mke250. Ponieważ brona niebyła wyposażona w hydropak a siewników do nadbudowy 2.5m jest bardzo mało, postanowiliśmy z ojcem nabudować nasz stary siewnik.

Na poczatku siewnik byl zawieszony na stale na cięgnach, ale manewrowanie tak daleko wysuniętym siewnikiem było bardzo niewygodne.

Dodany obrazek

Do połączenia siewnika z brona wykorzystana została ramka z profili, przez co zostały wykorzystane oryginalne mocowania.

Dodany obrazek

Następnie trzeba było wykonać mocowanie do których zostały przykręcone redlice. użyłem do tego profil 50x50x3mm i specjalnie wycięta blachę o gr. 8mm

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Aby redlice nadmiernie nie opadały w trakcie unoszenia, wstawiona została rura grubościenna. Będzie on również wykorzystana jako regulacja docisku dla redlic.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Po zamontowaniu redlic, przyszedl czas na wykonanie napędu. Kolo zostało wykonane z płaskownika a szprychy z pręta kwadratowego. Ramie, które jest zrazem obudowa łańcucha napędowego powstało z profilu 120x60.

Dodany obrazek

Aby móc wygodnie pracować wykonałem znaczniki przerzucane hydraulicznie. wykorzystałem do tego siłownik dwustronnego działania i kawałek linki stalowej. oryginalne znaczniki zostały przerobione, ponieważ wyginały się co chwile. Kto ma takiego poznanianka ten wie;]

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dla całkowitej wygody, wykonałem hydraulicznie zamykane ścieżki hydrauliczne oraz znaczniki przedwschodowe(tego sie najbardziej obawiam czy się sprawdzi)

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Na koniec została powiększona skrzynia oraz wykonany został podest ze składanymi stopniami. Ponieważ zestaw po uniesieniu zasłania światła ciągnika zamontowane zostało oświetlenie

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Na koniec parę zdjęć całego zestawu.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Tyle na temat nabudowy, w razie pytań chętnie pomogę. Więcej zdjęć mogę wysłać na maila.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nabudowa siewnika na bronę aktywna Dzisiaj, 13:24
  •  

#2 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:03

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Dlaczego nie mogę zobaczyć tych zdjęć tylko ja mam taki problem??

#3 Share Kamiloo

Kamiloo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 28 luty 2012 - 21:45

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Poczekaj może masz łącze wolne mi sie ładuja dłuższą chwile..

#4 Share castor

castor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team zawsze i wszędzie ruska moc każda próbę podejmie :}

Napisany 28 luty 2012 - 21:50

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Świetna robota bardzo ładnie to wyszło mam takie pytanie od czego wykorzystałeś sprężyny do naciągu redlic ?
"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

#5 Share krzysiek8540

krzysiek8540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:06

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Kolego nie pozostaje nic innego jak tylko pogratulować ;) i bez problemowej pracy zestawem. a nie zastanawiałeś się może nad wymianą redlic na talerzowe? Ale to pewnie koszty by sporo wzrosły <_<

#6 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:21

Nabudowa siewnika na bronę aktywna co to redlic to właśnie kwestia pieniędzy, sprężyny kupione w grene, nie pamiętam od czego były

#7 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 28 luty 2012 - 22:36

Nabudowa siewnika na bronę aktywna To o ile jest teraz wszystko krótsze ?

#8 Share castor

castor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team zawsze i wszędzie ruska moc każda próbę podejmie :}

Napisany 29 luty 2012 - 10:02

Nabudowa siewnika na bronę aktywna A mógł byś podać wymiary znaczy ich długość i grubość drutu bo sam szukam takich do redlic ?
"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

#9 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 29 luty 2012 - 18:34

Nabudowa siewnika na bronę aktywna

To o ile jest teraz wszystko krótsze ?

Zestaw jest dużo krótszy, nie wiem dokładnie ile, myślę ze 80-90cm, ale cały ciężar jest bardziej z przodu a to duży plus

A mógł byś podać wymiary znaczy ich długość i grubość drutu bo sam szukam takich do redlic ?

kolego napisze ci w sobotę pw, bo chwilowo jestem poza domem

#10 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 29 luty 2012 - 20:15

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Pięknie naprawdę, sam myślałem nad takim czymś lecz mam za mało wyposażony warsztat
Napisz ile czasu to wam zajęło , i ile kasy pochłonęło oczywiście oprócz siewnika i brony

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 03 marzec 2012 - 21:30

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Ogólnie prace trwały ok 2 tyg, jeżeli chodzi kasę to myślę ze w 1000zl się zmieściliśmy

#12 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 04 marzec 2012 - 21:03

Nabudowa siewnika na bronę aktywna a ile teraz mieści Ci się do tego siewnika?

#13 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 17:07

Nabudowa siewnika na bronę aktywna jeszcze skrzynia nie była zasypana, ale wg obliczeń wejdzie ok 250kg

#14 Share thebest2895

thebest2895

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 17:23

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Gratuluje pomysłowości. Z takim sprzętem siew to przyjemność. :)

#15 Share telcom

telcom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 14:21

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Również gratulacje za wykonaną pracę.Odnośnie ścieżek technologicznych to powiem wam ciekawostkę;otóż widziałem niejednokrotnie jak to robią Holendrzy,a mianowicie robią ścieżki już po wschodach zbóż,jest to prosta i skuteczna metoda.Mierzą,stawiają chorągiewki i jadą traktorem z przyczepionym narzędziem które mechanicznie uprawia wąskie paski ziemi zaraz za kołami ciągnika(zwykły kultywator z odpowiednią ilością zębów).B.proste,skuteczne i bez jakichkolwiek pomyłek.

#16 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 21:36

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Hehe metoda na chorągiewki fajna i prosta tylko jeśli ma się w miarę płaskie pola, na moich górka to by się nie sprawdziło :(

A nabudowa siewnika pierwsza klasa. Pogratulowac!

#17 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:10

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Metoda z chorągiewka nie jest zła, tylko jak się pryska rzepak od razu po siewie, to znaczniki przedwschodowe to idealna sprawa. Ogólnie siewnik już wypróbowany, spisuje się bardzo dobrze, jak znajdę chwile to wrzucę jakiś filmik. Pozdrawiam

#18 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 21:16

Nabudowa siewnika na bronę aktywna Musze przyznać super robota. Tylko lepszym rozwiazaniem mechanizmu ścieżek technologicznych jest załaczanie i wyłaczanie kółek wysiewajacych. Ja tak zrobiłem przy poznaniaku rocznik 1986, na wąskich kołach i z przekładnią mechaniczną. A do sterowania mechanizmu użyłem "siłownik automat do bramy" tak można wpisać w allegro, a do sterowania tego siłownika musi byś przekażnik podwójny który można dostać również na allegro. Zdjecie mojeje przeróbki moge na wiosne wstawić
Pozdrawiam

#19 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 22:02

Nabudowa siewnika na bronę aktywna jakim aparatem robiłeś zdjęcia?bardzo mi się spodobały.przeróbka też klasa.też mam mnóstwo pomysłów i sprzętu , ale nie mam czasu...

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 22:30

Nabudowa siewnika na bronę aktywna kotwczapce łatwo to sprawdzić, wygląda na to że Panasonic DMC-TZ10
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie