Zaloguj się, aby obserwować  
darekbielak

problem z ładowaczem w belarus

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mógłbyś zmierzyć o ile cm podnosi się tur(ramka) w dolnym położeniu, przy wysunięciu siłownika np o 5 albo 10 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbielak    0

Zmierzyłem. Gdy tłok wysunie się o 5cm, ramka podnosi się o 20cm, gdy o 10cm , ramka o 44cm. Chłopaki, może ja tego tura poprostu żle zamocowałem. Może trzeba by go opuścić niżej i adaptację przechylić ku kabinie ,żeby tłoki, gdy ładowacz leży na ziemi nie były w poziomie, ale żeby były pochyłe tzn. od strony kabiny żeby były niżej a dalej szły do góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Napisze tak.. Winę za taki stan rzeczy w udźwigu ładowacza ponoszą tylko za małe siłowniki główne.. Po objawach które napisałeś twój ciągnik da radę podnieść taki sam ciężar na innym ładowaczu to nic innego jak za mała siła wyporu tłoczyska.

50mm to troche za mało, masz samopoziom i tutaj na ten opór na tulejkach (znikomy ale jest) trzeba dodatkowo pokonać.

Siłownik o średnicy tłoka 50mm ma siłę 31,4kN przy 16MPa (160bar) a siłownik o przekroju 63mm ma już powera rzędu 50kN jeden.. więc różnica jest spora.

Nic nie kombinuj z przesuwaniem adaptacji, jest dobrze, mnie tylko zastanawia cały ładowacz.. Bo jakoś ja tu widzę 2. marki złożone i pomalowane pod jeden model.. ale mogę się mylić.

 

Spróbuj zmienić trójkąt od samopoziomu, (na sztorc) tylko uważaj przy podnoszeniu jak zmienisz tak jak pokazałem, sprawdź, czy nie będzie opierać się o ramę lub inne elementy ładowacza.

trjktsamopoziomnowy.png

Edytowano przez Legat997

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbielak    0

Spróbuję i jutro napiszę. A tak przy temacie, to mam zamiar kupić te tłoki nowe, tylko nie wiem jakie najlepiej? Jaka grubość tłoczyska, cylindra. Chcę aby udźwig był w granicach 1500kg. Czy ma ktoś jakiś pomysł gdzie najlepiej kupić dobre tłoki?

 

 

 

Spróbowałem i nic nie pomogło. Muszę kupić tłoki.

Edytowano przez darekbielak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Tłok musi mieć 63mm średnicy na 36mm a wymiary musisz wziąść ze starego siłownika, /skok/.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

post-46265-0-82326200-1331229125_thumb.jpg To właśnie on. Mój terrorysta :wacko:

 

pytanie z trochę innej beczki: czy tego tura kupiłeś może w Mławie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Pytałem z ciekawości bo oglądałem u niego ładowacz również Veto tylko troszkę inny, ale z tego co zauważyłem to on odnawia ładowacze malując je i oklejając marką Veto. Jeśli wszytstkie siłowniki chodzą to sprawdź również rozdzielacz bo z tego co zauważyłem to masz jakiś trochę dziwny, być może ma zbyt małą wydajność. A może spróbuj zareklamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj