Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 28 październik 2007 - 17:29

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe czy rozrzutnik jednoosiowy jest lepszy od dwu osiowego??a moze na odwrót??
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutniki jedno i dwu osiowe Dzisiaj, 12:10
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2007 - 17:48

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe ja tam wole 4 (nie chodzi o tandem:D) koła niż 2 i to nie tylko w rozrzutniku.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 28 październik 2007 - 17:56

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe Wydaje mi sie że lepszy 2 osiowy ja mam http://www.agrofoto...._228_132279.jpg
a wujek ma taki http://www.agrofoto....0_228_39704.jpg sam nie wiem który lepszy
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#4 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:01

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe andrzej2110 i jak ci sie ten dwu osiowy sprawuje?? jesyne co mnie denerwuje to wałek i resory bo jeśli mocniej skręcic to wałek na dyszlu zachacza o resor :angry: :angry:

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:04

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe ja nie mam resorów :D http://www.agrofoto....t...i&img=28721
a sprawuje się dobrze. przeszedł już remont podłogi (jet teraz blacha kwasówka :D), zrobiłem nowe burty (boczne, przednia czeka na zrobienie). Wymieniłem prawie wszystkie listwy. należało by se wymienić łańcuchy bo są za mocno rozciągnięte. Rozrzutnik ma około 24 lat :P (kupiony na przydział przez wuja ba nam nie chcieli dać :D ) Kała są nie rozbierane od nowości (poza jednym w którym uciekło mi powietrze podczas wożenia)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:31

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe Mi sie zdaje ze jedno osiowy lepszy(ale nie wiem czy mowie prawdę) mój ma około 25lat i narazie sie trzyma bez remontu

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:37

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe Ja preferuje 1 osiowy ale na szerokich oponach.
2 osiowy odpada przez to że jest mało zwrotny i nie łatwo się cofa, no i te resory powodują że za mocno się wychyla.
A tandem to może i dobry, ale stawia duże opory przy ciasnym nawracaniu i po kilku-kilkunastu latach trzeba robić tuleje na wachaczach.

#8 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:45

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe co powiecie o tym http://www.agrofoto....t...i&img=15954

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#9 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:48

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe Podobny do mojego tylko mój dwukolorowy(szaro zielony :P ) z którego on jest roku bo mój jest chyba starszy

#10 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:51

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe No ja mam taki, ale w trochę innym wydaniu- Mój N228, a tutaj z nowymi "kapciami":P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DJBOMBA12

DJBOMBA12

Chudy

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:55

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe 1 osiowy jest lepszy szczegulnie jak chcesz gdzieś cofnąć bo 2 osiowym to trzeba sie namenczyc :D :D :P
W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 październik 2007 - 19:08

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe dqa sie cofnąć. Jak się ulgnie to można łatwo odpiąć i wyciągnąć na lince/łańcuchu nie wzywając drugiego ciągnika. Pyzatym jedno osiowy można przewrócić szybciej niż 2. Można a przypiąć go do przyczepy, prasy, sieczkarni.

bullet_black.png

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 październik 2007 - 19:15

dqa sie cofnąć. Jak się ulgnie to można łatwo odpiąć i wyciągnąć na lince/łańcuchu nie wzywając drugiego ciągnika. Pyzatym jedno osiowy można przewrócić szybciej niż 2. Można a przypiąć go do przyczepy, prasy, sieczkarni.

A dlaczego jednoosiowego na lince nie da się wyciągać? :P dla mnie to nie nowość, ale macie racje można doczepić 2 osiowy i mieć dodatkową przyczepę, no i do c330 lub innych małych ciągników dużo lepszy będzie bo nie szarpie ciągnikiem i nie przeciąża zaczepu

#14 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 19:31

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe Na twardym kółko do góry i do przodu
Na miękkim to ciągniemy od tyłu tak dla nas najlepiej

#15 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:47

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe ja mój 2 osiowy mam juz łooo sam nie pamietam ile w tamtym roku zmienione zostały boczne burty na drewniane gdyz ze starych wiele sie nie zostało a adapter mam 2 wałowya jak nasypie go pełnego kartofli to wczesniej zciagne wały i kartofle same się zrzucaja sami wiecie czemu :P

#16 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:48

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe Nie wiem który to rok ;/

#17 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:53

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe adik ziel powiedz mi szczerze czy ta siatka na przedniej burcie coś daje

#18 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:55

adik ziel powiedz mi szczerze czy ta siatka na przedniej burcie coś daje

Np: przy zwożeniu słomy kostek lepiej układać zawsze coś trzyma można więcej nałożyć obornika

#19 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:55

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe daje jak ładuje na rozrzutnik kostki. rozrzutnik ma 4.5t ja zazwyczaj ładuje z 5.5t troche zawsze potrzyma gnój:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 28 październik 2007 - 20:57

Rozrzutniki jedno i dwu osiowe ale pomijając słome i obornik i inne rzeczy chodzi mi głównie o bezpieczeństwo podczas pracy :P