Skocz do zawartości

Zdjęcie

Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 28 luty 2012 - 17:40

Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu Jest problem bo nie mogę regulować szczeliny między bębnem a klepiskiem dźwigni obok siedzenia nie mogę w żaden sposób przestawić a do tego wyskakuje 3 bieg jeśli ktoś wie co może być przyczyną i jak to poprawić to proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu Dzisiaj, 18:29
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 28 luty 2012 - 17:50

Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu A my wróżkami jesteśmy i wiemy na odległość co ci tą dźwignię trzyma. schyl sie i popatrz rozbierz co trzeba i napraw Co do biegów to tematów o wyskakujących biegach jest dużo wystarczypoczytac tam nic innego nie ma skrzynia jak każda inna

#3 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 28 luty 2012 - 18:02

Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu Bardzo pomocny post .... Aż żal ściska wiesz co (||). Jeśli wszystkie naprawy zaczynał bym od bezmyślnego rozbierania to miał bym naprawdę wiele dłubania. Nie wiem czy mieści Ci się to w głowie ale bardzo często wystarczy poprawić coś maleńkiego a efekt jest.

#4 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 28 luty 2012 - 20:05

Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu Ustaw sobie dla ustawienia dźwigni na max podniesione klepisko 7 mm na drugim progu klepiska a 5mm na ostatnim kumplowi tak ustawiałem i ok zadowolony a już go korciło cepy wymieniać.

#5 Share Polmot8014h

Polmot8014h

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 29 luty 2012 - 22:01

Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu U mnie problem jest nieco inny cepy i klepisko są idealne ale zbyt mocno złożone i przez to suche ziarno strasznie rozcina, jest bardzo wiele połówek a ta dźwignią od regulacji nie chce się przestawić tak jak by coś się zablokowało. Po wstępnym przeglądzie stwierdziłem że nigdzie nie jest zardzewiałe a mimo to klepisko się nie przestawia i nie wiem co może być przyczyną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu Dzisiaj, 18:29
  •  

#6 Share mielczarek46

mielczarek46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:52

Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu a czy regulacji klepiska dokonujesz przy włączonej młocarni??

#7 Share krzysiek5211

krzysiek5211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 15:00

Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu jesli chodzi o skrzynie to np w moim consulu zbieraja sie zanieczyszczenia "plewy" na skrzyni w takim zaglebieniu kolo wodzikow sterujacych, to powuduje ze biegi wchodzi ale pod obciazeniem wyskakuje sprawdz i oczysc to, skrzynia jest ta sama wiec jest durza sansa na poprawe

#8 Share BLV

BLV

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 15:27

Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu Otwórz pokrywę gdzie masz klepisko i bęben młócący . włóż rękę tam i zobacz czy nie ma kamieni może jakiś wpadł i ci blokuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Kamilek145

Kamilek145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 21:44

Class mercator 50 jak ustawić odległość bębna od klepiska oraz co może być powodem wyskakiwania 3 biegu musisz odkręcić śruby przy klepisku :)